bugün

zall olmasa şahane bi yer olacaktır.
Bugün kayıt olduğum sözlüktür, bakmayın öyle ters ters bilmem whatshaptan falan konuşurken ben yeni yeni sms paketi yapmaya başlamıstım.
10 aydır girmediğim ,bir anda aklıma gelmiş sözlüktür.

gözlemim odur ki ,bitmiş.

bu da bu sözlükteki son entarim olsun.

hadi eyvallah!
bir zamanlar günde 50 100 den assağı entry girmediğim şimdi ise haftada 2 yi zor girdiğim sözlük. yok be hiç bir başlık tat vermez mi?
(bkz: zall ın yapmış olduğu ahlaksız teklif)
Başlık altlarına entry, galeri, video butonları yerleştirilmesi şahane olmuştur.
Oy Zall'ım Zall'ım, teşekkür eder benim bu halım.
sürekli kendisine bok atan gerizekalı 'ekşici'lerden, sözlüğe gram renk katmayan liseli-gerizekalı trollerden acilen kurtulması gereken güzel sözlük.

gözümde sözlüklerin en renklisi ve en eğlencelisidir. ama kaliteli trolleriyle, bilgili yazarlarıyla. ergen 31cilerle değil.
son günlerde formata uyulan inci sözlük kıvamındadır. anket başlıkları sol frame'den hiç inmiyor. biri gidiyor biri geliyor. şunları ayrı bir yere toplamak lazım.
bir kaç aydır girmediğim sözlük.

bir kaç ay evvel bura 80 öncesi gibiydi. kürtçüler solcular ülkücüler sürekli birbirlerini aşağılıyorlardı. şimdi baya durulmuş ortalık.
bu sözlüğün yazarları olarak bir dergi kurduk.*
bununla ilgili, dergi ilk çıktığında 'gelişmeler' kısmından bir duyuru yapılmasını istedik. hani biz o kadar yazı yazdık, o kadar katkı yaptık bu sözlüğe bugüne kadar. bir kere de sözlük bize katkı yapar herhalde dedik.

yaptı mı? yapmadı. olumsuz bir geri dönüş bile yapmadılar zahmet edip.

ama bir bakıyoruz, sözlük yazarı olup kitap çıkaranların duyurusu yapılıyor gelişmeler'de. pardon pardon, "reklamı".
bu kitapları duyrulan(!) yazarlara bir bakıyoruz. 10-20 tane entry girmişler. 'nickaltı' dediğimiz başlıkları, kitapları gelişmelerden yayınlandıktan sonra doldurulmuş.

demek ki neymiş: money talks.
en yakın dostunuza söyleyemediklerinizi burada yazarsınız. kızdığınız kişileri burada anlatırsınız. sevinçlerinizi burada paylaşırsınız. kısaca en yakın dostunuz, sevgiliniz, ailenizdir. iyi ki varsın sözlük.
çoğu gerçeklikten soyutladığı için kendisine teşekkürler...

çoğu hakikatten, etik değerden, ahlaktan dinden, toplumdan ve insanlardan, öğretilmişliklerden uzak dünya burası.

burası ideal dünya.
bugün haydar dümen sayfası gibi olan sözlüktür. her adımda seksle ilgili bir başlık var.
içimi döktüğüm dertleştiğim platformdur. sözlüğe bir şey olmasın. dinimiz amin.
(#14928977) Şöyle bir entry girenlerin kötü bulduğu sözlük. Bu entry sahibi burayı kötü buluyor ve ekşiyi övüyorsa burası kesinlikle kaliteli bir yer olmalı.
günümüzde kalite olarak ekşi sözlük ile arasında bir fark olmayan oluşum. ekşi' nin altın günleri geçmişte kaldı, herhangi bir üstünlüğü yok artık.
mesajla gözdaği veren götleklerin siktirolup gitmesi gerek ulu sözlük.

yüreğine sokayim senin baska hiçbir şey demiyorum sana.
fazla edepsiz ve seviyesiz olmaya başlayan yer. bazen okuduklarımdan kendi kendime utanıyorum çok şey istemiyorum sadece biraz seviye ve edep.
Ekşi sözlük gibi bir örnek varken her zaman ikinci-üçüncü sırada olmaya mahkum sözlük. bazı sözlük faşistleri "beğenmeyen gitsin" minvalinde yazılar yazsa da istatistik yalan söylemiyor.

Ekşi sözlük yazarları spor ve siyasette uludağ sözlük yazarlarından daha ilgililer. uludağ sözlük ise anket sözlüğü durumunda. gezi parkı gibi toplumsal bir olay ekşi sözlükte en çok entry girilen ilk 10 başlıktan biriyken uludağ sözlükte gezi ilk 20'de bile yer almaz. hem politik hem sosyal gündeme bu kadar uzak olmanın sonucunda uludağ sözlük, sözlük formatının gereğini yerine getirememektedir. bu sebeple uludağ sözlük, sözlük'e giren insanlar için bir bilgi kaynağından veya güncel arşiv/ansiklopedi'den ziyade "taşak yapma" alanı olarak algılanmaktadır.
en son giderken görüşmek üzere diye entry girdiğim sözlüktür.

şimdide tekrardan selamlar diye entry giriyorum.

girdim.
itü sözlükten arakladığı profil ekranı yüzünden eksilediğim sözlük. yok muydu daha orijinal bi fikrin ya.
saygılı bir ortamın bulunduğunu düşündüğüm sözlüktür.
ara sıra girip okuduğum, daha çok ekşide takılmama rağmen (okuyucu olarak) burayı daha samimi buldum. biraz çabayla gündelik konular haricinde de içerik oluşturabilirsek bilgi sahibi olduğumuz yerlerden başlayarak çok daha güzel bir hale gelebilir diye düşünüyorum. ayrıca arayüz çok çok kullanışlı olmuş keyif verici kullanması. mobil sürümde itüsözlük gibi birşey ortaya çıkarsa çok güzel olur uygulama olarak, gerçi mobil site de gayet başarılı.
değerli ve kaliteli yazarları barındıran ortamı ve performansının iyi olduğunu düşündüğüm sözlük.
Henüz yeni üye olduğum ve seviyesini beğendiğim sözlüktür. Umarim diğer sözlükler gibi çizgisini bozmaz.