bugün

kendimi geliştirmeme sebep olan güzide insanların fikirlerini benimle ve bütün insanlarla ücretsiz paylaşmasını sağlayan mütevazi bir topluluğun buluşma noktası.
teşekkürler.
girdi rekoru kıran başlık. (bkz: uludağ sözlük)
3 günlük çaylaklık süremin dolmasına rağmen hala yazar olamadığım sözlük *. halbuki öyle de güzel entryler hazırladım ki sıcak sıcak servis etsem herkesin karnı bir güzel doysa diyorum..
sol sütünda açılan başlıkları görünce moderatörlere acıdığım sözlüktür. zekadan ve anlamdan uzak bu başlık kalabalığını başka yerde görmek zordur. o kadar kaliteli yazarlar vardır ki burada ama bu yazılan entry, açılan başlıklardan dolayı çoğu yazmayı bu tuhaf yazarlara bırakmıştır.
bir takim ataturk dusmanlarini icinde tutma israriyla gozden dusen, eskisi gibi olmayacagi anlasilan.
daha ne kadar bu yardim ve yataklik durumu devam edecek, gorecegiz.
öncelikle tanım yapalım: 3 gündür yazar statüsünde bulunduğum, grup seks ortamı.

sonra söyleyeceklerimle alakalı bakınızımı vereyim: (bkz: uludag sozluk te karma istiyoruz kampanyasi/#2112401)

başlayabiliriz efenim. bir oluşumun default hedefi olan kalite arayışı yollarında bir şeylerin artık yapılması gerektiğine inanıyorum burada. uludağ sözlük'e zarar veren insanlar var, bu çok belli. bilgi birikimini vakit ayırıp, akademisyen ustalığında yazıya dökenlere, standart üstü daşşak ortamı oluşturanlara bir saygısızlık. vereceğim örnekteki arkadaşın hoşgörüsüne sığınarak, yazar olmadan evvelki takip sürecini de sayarsak gözlemlediğim entry sıçma hadisesinin, son örneği ve binlercesinden biri; beline kuvvet başlığına birisi kalkıp, ne tanım, ne espri, ne okuyana bir şey katan, herhangi bir forumda bile yazılamayacak, muhtemelen silinecek olan, yalnız ve yalnız; "bel fetişim mi duyuldu. " diye yazıyorsa, boktan bir şeyler var demektir. işte karma hadisesi burada devreye giriyor. yegane çözüm bu değil elbette. verdiğim bkz. de de belirttiğim üzere, uludağ sözlük'ün hastalıklı hücreyi vücudundan atması gerekiyor. yazar saçmalayabilir, bu hakkıdır. fakat bu sözlük, bu adama, bu rahatlığı vermiş ki, böyle davranabiliyor. dolayısıyla, yazar ya format dahilinde saçmalayıp, diğerlerinin ona alacakaranlık kuşağını yaşatmasını göze alacak, ya eğer s.kliyorsa karma kaygısı güderek, daha kaliteli entryler girecek, ya da artık burada s.klenmediğini, sevilmediğini anlayıp, terk-i diyar eyleyecek. tabii bu benim için de, senin için de, onun için de geçerli. uzun lafın kısası, uludağ sözlük, format dahilinde ya da haricinde kimi zaman rahatsızlık verecek şekilde saçmalanan bir ortam olma yolunda, götüne fitili takıp bir yandan ateşlemeye çalışanlarla muhatap. kaliteli yazanla, yazma özgürlüğünü diğerlerini s.kerek kullananlar kanaatim odur ki; karma ile ayrışmalı.

ek olarak, uludağ sözlüğü diğer sözlüklerle kıyaslama üzerine yazmayı düşünmüyorum, çünkü biliyorum ki, uludağ, genç de olsa ikinci sözlüktür. fakat birinciyle* ufak bir kıyaslamaya şöyle gidebilirim; uludağ sözlük'te herhangi bir gün, açılan yüzlerce başlık, girilen binlerce entry, bahsolunan birinci sözlükte, geçen haftanın en kötüsü olmak kesinliğindeyse, harbiden sıçılıyor demektir buraya.
Baya Bir gündür yazar statüsünde bulunduğum, masturBasyon ortamı. yok öyle şeyler. herkes kendine, kendi avucuna. halBuki Bi grup oluşturulsa hamBurger yeme ortamları için ne güzel olur değel mi?
toy sozluk yazarlarının olgunlaştığı mekan. evet gitmesi gerekenler var, ama onlara yol göstermezsek biz nasıl insanlar oluruz?

kendini başkalarından üstün görenlere hiç tahammül edemiyorum zaten.

evet gitmesi gereken bazı yazarlar var, eğer uslanmazlarsa formatı kavrayamazlarsa tamam. bence de uçmalılar o zaman.

lakin sen bana dersen bu herif çok salakça şeyler yazıyor, sabrımı taşırıyor. bden de sana derim ki "beğenmiyorsan s.ktir git arkadaşım" herkese karşı hoşgörülü yaklaşmak gerek. herkes format dahilinde istediğini yazabilir. kimse birbirini sevmek zorunda değil. sozluğu sozluk yapanda budur. farklı görüşler ve farklı insanlar.

o yüzden demem o ki sozluk nedir kavrayamamış arkadaşlara yardım edelim, o kadar angutlarsa uçuralım.

bizi rahatsız eden diğerlerine de alışalım bikbik etmeyelim zira farklılıklar her komunite de vardır. evet.
ayar yeme meraklılarının cirit atıp güreş tuttuğu yer. yaz gelse de mala vursak.
bazen mallaşan internet hedesi. gizemli yazar olmak istemediğim halde çevrimdışı gösteriyor beni.
türkiye'nin en eski sözlük oluşumudur.
ispatı, 1970'lerde yazmış olduğum Bir entrymi silmeleri.
Buyrun; http://img504.imageshack....mg504/9282/ohaaaaaxt8.png
dünyayı yok et butonu gibi bir başlığı bana çok görmüş, "bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili." diyerek bir travma geçirmiş olan sözlüktür. canımı sıkmıştır.
sapık ruhlu bir başlığın yazarına (bkz: mini etek giydigi halde ahlaktan bahseden kiz) tahammül gösteren sözlük yönetiminin, aynı düşünceyle çalışmaları halinde yakında bu erkut abiler gibilerin oyun alanı olacağı sözlük. milletin birbirine girmesinden mi hoşlanıyorlar, yoksa gerçekten mini etekli kızları ahlaksız mı sanıyorlar, bir zahmet bize göstersinler. bana öyle geliyor ki; bu düşünce arenasında en afilli yobaz olsanız, birkaç gün çaylak olup geri gelebilirsiniz. bu birkaç günlük sürede de müritlerinize ısmarlama yazı yazdırabilirsiniz. ayrıca, fazla sözlük tecrübesi olmayan birine yazarım diye bahsettiğimde, "yobazlarla mı yazıyorsun?" cevabını aldığım sözlüktür. hiç sürpriz olmadı gerçekten. en kısa zamanda, yönetimin bu geri kafalı sözlük formatına uyma sıfatı altında gericilik yapan kitleyi atmasını dilediğim sözlüktür. özgürlükten sözedilirse eğer, cevabım gericiliğin hiç bir medeniyette ve çağda özgürlük olmadığıdır. "eteklere", vesairelere laf atarak, "bu benim düşüncem saygılı olun" mantığı beklenemez. böyle bir düşünce yapısına saygı, iran da gösterilir. modern türkiye'de değil.
benim düşüncelerime uymayan herkesi sözlükten atın, sadece mini etekli kızlar kalsın, mini etek bu ülkenin namusudur, mini eteklere laf edenler namussuz insanlardır, ben namussuz insanlarla nasıl aynı yerde yazı yazabilirim ki, bakın son kez uyarıyorum, modern türkiye yi yaşatmak istiyorsanız, mini eteğe laf ettirmeyeceksiniz, yoksa giderim ha.

modernlikden bahsedip, insanları katogorize eden tipleri görüyoruz sözlük, mini eteği tasvip etmeyenlerin yobazlıkla suçlandığını görüyoruz, modern türkiye bir karış bezin eline kalmış, daha modern yaşamak istiyoruz o zaman, onu da giymeyin.

(bkz: ultramodern türkiye)
tereddütsüz, jacky joner ve erkut abi isimli yazarların aynı anda entry girdikleri sözlüktür.

allah bizi tiesta gera'dan korusun.
Kontrolünü kaybetmiş moderatörlerce yönetilen, aman allahım nereye gidiyor bu sözlük böyle diye hayıflanmaları sonuna kadar hakeden bir sözlük.

Yahu buradaki yazarların nesi var böyle ya? Herkes, mahallede camı kırılır ya da çamaşırları kirlenir diye küçük piçlere top tepiştirmesi için izin vermeyen bunamış nineler gibi davranıyor. inanılmaz bir karmaşa, tahammülsüzlük ve iç içe geçmiş ne oldum delisi düşüncelerle birbirine sataşmalar falan filan. Sözlük bu değildir ya. Bu haliyle inanılmaz bir çekim merkezi benim için ama aynı zamanda son derece de içi boş bir oluşum. Değiştirmek için uğraştığım ve sanılmasın ki bırakacağım bir sözlük. Yalnızca geçirmiş olunan berbat gün o ince balans damarlarımı kabartmıyor bugün.

Moderatörlerin de sözlükteki hakimiyetinin sıfırın altında olması da ayrı bir soru işareti. Yakında dönmek üzere. iyi günümdeyim bugün.
renkleriyle güzel olan sözlük.
üye kişiler arasında fikir bazında en uç noktadan tutun da en ortak noktaya kadar düşüncelere sahip kişilerin yer aldığı nadir sözlüklerden. budur kendisini renklendirip, cazip kılan.
yazarların siyaset ve ideoloji gibi kavramları aşıp, açılan veye actıkları baslıklarda sidik yarısına girdikleri sözlük.**
yazarlık yapmaktan zevk duyduğum, çok eğlendiğim ve yeni şeyler edindiğim sözlük. iyi ki varsın sözlük.
ataturk'u turk "sananlar",
ataturk'u turk sananlar oldugunu dusuyup onlara aciyanlar,
ataturk'un turk oldugunun farkinda olanlar olmak uzere 3 grubu bunyesinde barindiran sozluk.

edit: bi grubu eksik yazmisim sanirim, kim olduklarini cikaramadim..
durdurulamayan, büyüyen sözlük.
bu büyümeye doğru yön verilmesi ile çok iyi yerlere gelebilecek oluşum.
alenen atatürk'e inceden ayar verilmeye çalışılan, çalışıldıkça yobaz kesim arasında popülerleşen, popülerleştikçe her yanı yobaz dolan, doldukça miğde bulandıran, bulandıkça nasıl bunlara bu kadar kolay yataklık yapılır diye düşündürten, düşündükçe mide bulandıran, bulandıkça... diye kısır döngüye girilen sözlük.
şu sıralar en fazla faaliyet gösteren sözlük.

uludağ:1573
ekşi:1093
itu:957
biraz daha bilgilendirici entryler girilse dadından yinmeyecek sözlük.
eğlenmek herkeşin hakkı , doğal olarak komik tespitler vesaire çok güzel amma bazen çok abartıya kaçıyoruz. *