bugün

evet yeni aldığım bir gelişmeye göre iki tür aktif yazar tipi varmış burada.

biri sozlugu çok ciddiye alanlar, diğerleri ise zerre siklemeyenler.

şimdi şöyle bir şey ki sayıları az da olsa sırf eğlenmek niyetli burada ordan oraya atlayan belli bir çizgisi olan yazarlar var. bunların dışında ise kendi görüşü olmayan, her boku ciddiye alan bir sürü mal var. diğerlerinin yaptığını eleştirip ortaya somut bir şey koyamayan. hakikaten garipmiş. ekşiye göre daha sığ. ama kesinlikle daha eğlenceli, evet. yani ulan biraz kendi halimizde takılsak ne güzel olur aslında her şey. gül gülistan. adgag. anlayın lan işte. oeh.

(bkz: mal mısın)
ortada ki son verilerle kutsal copluk kaynagi diyebiliriz. ben demedim genel kanı. alınmayın, alının umurumda degil. doğruya doğru.

not: bu entrinin de hakaret içerip silinmesi de garip oldu bak. alt tarafı bir tarafımda değil diyorudum. her başlıkta böyle küfürler var oysa ki. şahsa mı küfür ediyoruz? hayret bişey. nerede düşünce özgürlüğü? lombakta bile küfür var. internet ortamında neden yok? ne güzel ekşi sozluk klonuyuz. bravo..
günün başlıklarını sayıya vurursak, rekor kırmış sözlüktür.
2662 başlık ve 213 online yazar.

an itibari ile rekorların sözlüğüdür kendisi.
11 Temmuz 2007, Çarsamba
bugünün basliklari (2667)

(bkz: anam bunlar coşmuş)
şu anda anormal durmda olan sözlük ilerleyen haftalarda durulur eskiye dönmez ama durulur.
Her geçen gün popülaritesini daha da arttıran, insanların birbirlerine saygılı oldukları mükemmel sözlük. şimdi burada ezik gibi ekşi sözlük bekle biz geliyoruz gibi bir laf etmeyeceğim çünkü o sözlük zaten kalitesini belli etmiştir, boşu boşuna kıyaslamaya girmeye gerek yoktur.
yeni yazarlar, öss heyecanıyla sabahı bekleyenler derken durulması zor olan yerdir. bugün geçsin, seçimler de bitsin. herkes gider tatiline buralar da biraz durulur.
Herkesin yazar olmasına sınırlandırma getirilmezse, çok değil pek yakın bir zamanda boku çıkacak ve harap oalcak güzelim sözlük...
(bkz: çerez)
sağda google reklamlarda chp reklamı görünen sözlüktür. şimdi demokrasi mi diyelim, para lazım mı....karışık yani..avrupa yakası'nda burhan altıntop'un apartmana parti reklamı almasına dönmüş bi durum. ne deseniz polemik olacak....

reklamı görünce içimde hiçbir kin falan da oluşmamıştır. akp ya da başka parti olsa da oluşmayacaktı. zira bu düzen partilerinin alayı benim için aynı kefede.
uludag sozluk hakkinda ne du$unurseniz, moderasyon size 10 katini verir.
çok ama çok acil derece darbe yapılması gereken sözlük.

gerçek bir temizlik istiyoruz.
"feci şekilde bir ek$i sözlük klonudur. yukarıda yazanların hepsi yalan olmakla beraber sadece uludağ sözlük yazarlarını bağlamaktadır. sitede yazanlar birinci dereceden el emeği göz nuru olup yürütülmesi durumunda iş bu kişi uludağ a tatile ıssız bir kulubeye davet edilecek 'ben içerdeyim gel canım' denilip uludağ gazozuna ilaç konmak suretiyle etkisiz hale getirilecek ve sonra ibreti alem için bilimum dağ hayvanatına yem yapılacaktır. ayrıca soğuk içilmesi tavsiye olunur ve bundan doğabilecek bir boğaz tahribatı durumunda bana ne denilir."
(alinti)

kacinilmazdir, yukaridaki anlatimin aynisinin tipkisidir...
kırk fırın ekmek yiyesice sözlük...
moderatörleri entryleri fazlasıyla silmektedir.mesela birinci entryde tanım yapılmamıştır ancak ikinci entryde barizce güzel bir tanım vardır.ancak başlık tümden uçar ve tanım yazan yazar dumura döner.
madem, ilk entryi silsen anlamsız olduğu için,kuru yaş mevzusu niye yaratıyorsun bak negzel nefes alıyoruz.
sorunu tespit edip çözüme katkı sağlamayan ve dolayısı ile sorunun kendisi olan yazarları içinde barındıran sözlük.
kendini entel dantel ulema-ul harika-ul şahane zannneden üstelik bu sözlükte hemde diğer sözlüklerde yazı yazıp "amanin acıyorum valla bu sözlüğe" edebiyatını çeken papucumun entellerinin çamur atmak istedikleri sözlük.
bordeaux sarabi ile marmara sarabini ayirmayan sommelierlerin bulundugu sözlüktür.
asosyallerin toplandığı sanal cafe.
yazın gelmesi ile beraber tahmin ettiğim gibi uçuşa geçen sözlüktür. 2000 başlığa an itibari ile merdiven dayamıştır.
Turkiye'ye gelmemem gerektigini gosteren ama icinde cok da akilli insanlarin oldugunu gordugum sozluktur.
sevilen, kopulamayan, ilk göz ağrısı sözlük. yine de bilgi içerikli entry girme hevesiyle giriş yapıldığında, sol framede aşırıya kaçan şamatadan dolayı durgunlaştırandır.
küfürlü entry'lerin arasında boğulmadan bişiler okuyabildiğim, yazabildiğim, saçma sapan kelimeler kullanılmayan, ve cidden dikkat ediyorum da noktalama işaretlerine gerçekten uyabilmeyi becerebilen bir eğitim seviyesine sahip organizasyon.

uss : uludag sozluk society
yazar alımlarını kapatmış sözlük.iyi de yapmıştır bir bakıma.mesele nerde çokluk orda bokluk olmasa da bir perhize gidilmesi gerekliydi.hem ben girdim artık kapatabilirlerdi yazar alımlarını.