bugün

Şubat 2008'de tanıştığım ve tanışıklığımı hoş bir şekilde devam ettirdiğim, üyesi olmaktan büyük mutluluk duyduğum bilgi hazinesidir. hazinedir çünkü içersinde kaliteli yazarlar barındırır. hazinedir çünkü içinde yazılanlar bize adam ile mal arasındaki farkı gösterir.
birkaç gün önce doğum günümdü. e-posta adresime şöyle bir mesaj atmışlar. yeni gördüm.

'' 662,711,101 saniyedir
11,045,185 dakikadır
184,086 saattir
7,670 gündür
1,096 haftadır
256 aydır
21 yıldır hayattasın.

sana daha nice mutlu yıllar ve ömür boyu huzurlu, stressiz ve mutlu bir yaşam diliyoruz. ''

(bkz: adamlar uğraşmış beyler)
bana mı çok sık denk geliyor bilmiyorum ama bir konu hakkındaki entryler çok sık tekrarlıyor kendini. çoğu birbirine benzer, aynı kelimeler içeren entry dizisi gibi. hiç mi okunmuyor önceki entryler bilmiyorum ama çok az entrysi olan bir başlıkta da bu böyle.

liseliler bastı falan diye yazılmış da... olur liseli de olur, onlu da olur, bunlu da olur. güzel yazıyorsa liseli de candır. ha mecaz anlamda kullanıyorsan ona tamam. kazık kadar adam iki kelimeyi bir araya getiremiyorsa ona yazıktır.

söylemeden geçemeyeceğim bir şey daha: imlaya dikkat eden yazar çok az.
maç akşamları foruma dönüşen sözlük. la şaka maka şu barça maçının linkini verin a*ınıza goycam he!
22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi olayı kendisini de yakından ilgilendirdiğinden ötürü, inci sözlük'e avrupa insan hakları mahkemesi'nde destek vermesi gereken sözlüktür.

(bkz: inci sözlük ün aihm ye gitmesi)
dünün beğenilen entrylerini okumak bir keyif çoğu zaman benim için. ama açıyorum tıklıyorum. en beğenilen entry yok. silinmiş. sıç..ım böyle işe. format mormat s.ktir edin silmeyin arkadaş en beğenilen entryi. bir o mu kaldı formata aykırı. işgüzarlık yapmayın sözlüğü çekilmez kılmayın. bir iki gülücüğü bize çok görmeyin... başka şeylere kafa yorun moderatör efendiler.
chrome browser ile tarantula ayzıp arattığımda "uyarı: burada yanlış giden bir şeyler var!" diye uyurı veren sözlük.
ebesiyle beraber anasının ta amına su kaçmış sözlüktür.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
bütün sözlüklerde , sanal platformlarda 22 ağustos internet sansürü konuşulurken sol tarafı (bkz: sözlük yazarlarının şu an dinlediği müzik) ve saçma sapan anketlerle dolu olan sözlük.
Ekşi sözlüğe girebilmek için sabredememiş yada ilk kavgada kapıyı vurup çıkmışların mekanı. Bana her zaman bursayı ve teleferikleri çağrıştıran sözlük.
hep ekşinin gölgesinde kalmış bir yerdi, ekşinin kalitesine hiçbir zaman ulaşamadı. hala öyle bi yer..
yakinda kapatilmaya calisilacak sozluktur.
oldukça politik bir sözlüktür. her yazarın belli kalıpları vardır ve kendisine ait fikirleri karşı tarafa empoze etmeye çalışmaktan büyük haz alırlar. şuan bakıyorum da sözlüğe o kadar çok siyasi başlık var ki bu kadar olur yani. özellikle prime time de pek eğlenceli olmayan bir sözlüktür. ama yine de candır.
atatürk'ü eleştirmek için kasan yazarlarla dolu sözlüktür. başlıca konuları şunlardır :

x 2011 y z maçı
ateist *
evrim
kemalist
akp
bakire kız
tespitler
kürt
*
ladin in ölümünü kısaca sôylemek isteyenlerin espiri mahiyetindeki sözü.
sahibi zall olan öğretirken güldüren sözlük.
atatürk düşmanı yuvasıdır.
gençlerimiz 31 çektikten sonra atatürk'e olan nefretlerini uludağ sözlük'te kusarlar.
sokakta yüzüne bile bakmadığımız, omurgasız şerefsizlerin, atatürk'e laf atarak; sokakta siklenmemesini burada amorti eden yazarlara sahip; sözlük/forum gibi bir yer. hede hödö mü deseydim acaba?
bugün taraf gazetesinde, tib'in filtre muhabbeti üzerine haber geçerken şöyle bir cümle kullanılmış: ''eksi sözlük, ihl sözlük, uludağ sözlük gibi türkiye'de rağbet gören siteler...''

vay dedim amk, sen neymişsin be sözlük!
youtube'dan link vermeye korktuğum sözlüktür. çalışmıyor bazen linkler. nedendir bilen bir el atsa fena olmayacak hani.
Uğramayalı baya zeki yazar alımı yapılmış. Şöyle bir başlıklara bakıyorum da herkes hayatının tespitlerini yapıyor bugün. Amk liselileri, hocalardan ayar yiyip yiyip burda millete ayar vermeye çalışıyorsunuz. Yok o gerici yok bu ilerici, ne lan bu. Bilgi anlamında gram katkınız yok lan bu sözlüğe. Apaçiler yürüyün gidin inci sözlükte birşeyler karalayın ya da ne bilim bak öss yaklaştı, şifre falan arayın, ösym önünde eylem yapın.
bayan yazarları kamufle etmeye zorlayan sözlük.
daha doğrusu insanları kalıplara sokmaya,yaftalamaya çalışan sözlük.
uzun entry gördü mü kaçan..
kısa-komik enty gördümü artıyı basan..
ah be gidiyim deyip yine de gidemediğim sözlük.

not:bayan yazarların bayan olduğunu belli etmesini tuhaf karşılamış anlamındadır.erkek yazarlar uzuvlarını iki kelime arasına sıkıştırırken hem de.
eskiden güzeldi. şimdi.. keşke eskisi gibi olabilse tekrar ah be.
görmek istemediğin başlığı kaldırabilme mevzusuyla takdiri kazandı. güle güle harca kanka.

anketlere ölüm !
anketler ve an itibari ile tek kelime kalıplı başlıklardan geçilmeyen, ne hale geldiği anlaşılmayan güzide sözlüğümüz.