bugün

kendini sadece küfür ederek ifade etmeye çalışan bazı yazarlar.
kesinlikle küfürlü konuşmalar ve seviyesizlik.
farklı görüşleri hazmedememek, bunun neticesinde kendi fikirlerini savunmak yerine, saldırıya geçmek. kısacası 'benim bu seviyesiz insanların içinde ne işim var?' diye düşünmek sözlükten soğuma nedenlerinin başında geliyor.
Küfür ve hakaret içerikli entryler girerek kendilerini kabul ettirebilme derdinde olan ve bu şekilde karşındakini sindirmeye çalışan yazmaz olasıcalar.
(bkz: belirli konularda patinaj yapan insanlar)
saçma sapan başlık silinme sebepleri ile parallelik gösteren faaliyetler.
(bkz: moderasyon keyfiyeti/@scarface)
türbanlı barbie bebekli beslenme çantaları başlığına , oehhh diye bakınız verip , ardından kötü oylayanlar olduğunu gördüğümde " bu entrye kötü oy veren biri olduğuna göre , barbie bebeği türbana sokup , minicik çocukların beyinlerine girmeye çalışan o gerikafalı zihniyeti destekleyenler var aramızda demektir. çok yazık.. " şeklinde editlediğim entrynin , entry kesinlikle tanım içermelidir , tanım şeklinde olmalıdır. aksi halde silinir. gerekçesiyle silinmesinin örnek gösterilebileceği başlık. *
bu sözlükteki yazarlar , başlıklara kendilerine göre tanım yapıyorlarsa * ve benim türbanlı barbie bebekli beslenme çantaları na tanımım oehhh se - ki bence kesinlikle budur bunun tanımı - ve " tanım değil kardeşim bu! " diye siliniyorsa , evet ben bu sözlükten soğurum.
okuldan eve geldiğinde , üstünü başını çıkarmış ve büyük bir hevesle bilgisayarını açmış hevesli bir yazar düşünün. o yazar ki o gün ''sözlükte ben yokken neler olmuş?'' ''acaba neleri kaçırdım?'' diye kendi içinden geçirdiği sorularla çebelleşirken gelir internet sayfası. gösterir ki , kaçırdığı pek bir şey yoktur. çünkü ortada bir şey yoktur. saçmalıklar ve bu saçmalıklara cevap niteliğinde entry bombardımanından başka. evet evet sözlük bombardıman altındadır. o gariban yazar acilen kendisine sığınacak bir yer bulmalıdır. bulmalıdır ki bu saçma bombardımandan yara almadan kurtulabilsin.

ortada dolaşan saçmasapanlık ülkesinin askerleri tarafından kuşatılan sözlüğünde bir köşeden izlemeye koyulur yazarırmız. sözlüğün sol kısmında bulunan başlıklara bakar , ve bir iç geçirir ; ''eskiden buralar hep başlıktı... hem de gerçekten başlık! biz çok eğlenirdik ve akşama kadar yazardık. öyle ki gün sonunda ulaşılan entrynin 100 oldugu gece son bir kez basılan ben butonundan anlaşılırdı... kimse kasmazdı çok entrym ya da başlığım olsun diye. herkese yetecek kadar entry vardı zaten bu sözlükte... biz eğlenmek için gelirdik vakti zamanında buralara... şu logoyu görüyor musun? hani üzerinde uludag sözlük yazan. işte onun altından rengarenk başlıklar geçerdi , sadece başlığa baktığında bile altındakini okumadan bir tebessüm yaratan... şimdi ayarı bozuk yazarları ayarlama uzmanlarının kol gezdiği ve kapkara renkli üniformaları ile içleri karartan saçmasapanlık ülkesi askerlerinin uğrak yeri olmuş o logonun altı. insanın saklanası , uzaktan bakası geliyor... çünkü bu askerler karanlığa ateş ediyor... işte ben de bıktım bu askerlerden saklanmaktan , logonun altında vakti zamanında ne olduğunu bilenlerle bunu defalarca tartışıp ''bu böyle olmamalı'' demekten... ben de bıktım saçmapsanlık ülkesi askerlerinin mermi kovanlarını direnişçilerin baş kumandanı moda götürüp göstermekten... bıktım ve soğudum... burası sözlük ama gün geliyor, söyleyecek söz bulamıyorum. tıpkı bütün sayfaları boş bir türkçe sözlük tutturulmuş gibi... işte insan belki de bu yüzden biraz soğuyor...
ekşi sözlük'ün yeni yazar alımlarını açması.
(bkz: itina ile entry silinir)
sebebini açıklayan bir mesaj atmadan, yazarın çaylak yapılması.
polemik yaratarak beslenen,egosunu tatmin etmek için etrafa sürekli ayar vermeye çalışan ve bu uğurda sözlüğü harcamaktan çekinmeyen entrylerin gün geçtikçe daha fazla çoğalmasıdır. bu tip entryleri okudukça birbirini doğru dürüst dinlemeyen ve ne kadar çok bağırdıkça o kadar haklı olduklarını sanan katılımcıların bulunduğu kalitesiz bir tartışma programı seyretmiş bir insanın baş ağrısına sahip olmaktır. ve dahi bunları yazarken kendinden bile hazzetmemektir.
-anlamsız baslıklara gösterilen ilgiler.
-milletin işine yaramayacak baslıklar.
-çok fazla geyik yapılması.
kendini tbmm de muhalefet partisi milletvekiliymiş gibi gören yazarcıklar**
begenmeyen gitsin şeklindeki görüşlerle sözlükte var olan şikayetleri,problemleri düzeltme yoluna gidilmemesi...
(bkz: ataturk ile ilgili entrylere eksi veren yazarlar)
haksız elestirilere maruz kalmaktir.
ananıda al git diyen başbakana tepki gösteren yazarların aynı davranısı sözlükte yapmalarıdır.çok fazla geyik,aşırı ciddiyetsizlik,seviyesiz muhabbetler uludagsozlugun imajına gözle görülür bir zarar vermiş,hepimizin bir şeyler paylastıgı,dostluklar edindigi sözlükten sogumamızı saglamıstır.geyik yapmak isteyen yazarlara enerjilerini daha iyi yansıtabilecekleri bir site tavsiye ediyorum...
http://www.kolpasozluk.com
(bkz: herseyin tadında kalması)
ekşisözlükteki uludagsözlük yorumları *
gerek ve yeter, her türlü taraftan (o'cusu, bu'cusu, hiçbirşeycisi, hiçbir şeye inanmayan, bir kaç şeye inanan, sigara içen, sigara içmeyen, alkol alan, alkolden nefret eden vs vs vs..) dağılımın olmaması. * *
(bkz: recep tayyip erdogan)
entrylerin hiç oylanmamasının sonucudur
sırf geyik olsun diye açılmış başlıkların artması.*
(bkz: bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete)
(bkz: geyiğin suyunun çıkması)
forum yolunda koşar adımlarla ilerlemesi. *