bugün

ırkçı yazaların baskısıyla ve esen rüzgarın etkisiyle beni çaylak yapmış ama gerekçesini açıklamamış insancıklar topluluğu. bu sözlükte emek vermiş şu kusrlu arkadaşlarına özel mesajlardan gelen alay ve hakaret ve tehtidlere göz yuman insanlar.
tam bir beceriksizlik abidesi olan moderasyon. ekşi bile uludağ'dan daha eski olmasına rağmen bunlar kadar eleştirilmemiştir.

burada yazılan 5900 entry'nin de tamamı eleştiriyken bunlar hala kafalarına göre entry siliyor.

başlık (bkz: pol pot)

'orospu çocuğunun ta kendisiydi.'

silinme gerekçesi: entry sözlük formati'na aykırı.

abi kafanız mı güzel sizin? bu yazılan nasıl sözlük formatına aykırı olur. ciddi anlamda bilmiyorsanız işinizi yapmayın. insanların yazdıklarını kafanıza göre silerek forum olma yönünde adımlarınızı hızlandırdığınız ciddi anlamda belli oluyor.
bir kısmına "oğlum sen mod olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" diye seslenmek istediğim güruh. Ban Ki-mun bm ye genel sekreter olanda bunlar kadar götü kalkmamıştır vesselam.
boşta cini olan var mı arkadaşlar başlığının sol frame e gelmesini engelleyen moderasyondur.

Ne o tırstınız mı la?*
Tamam bulursam sizi es geçicem söz.

Edit: başlığı da sildiler pii*.

(bkz: sizi bulacam olum)
uydurma bir özel mesaj bile olsa bunu özel mesaj ifşasıyla silebilen moderasyon. abi ciddi anlamda yapmayın.

--spoiler--
bilisiz
en son attığı özel mesajda şunlar geçiyordu. ''yaşasın faşizm, yaşasın ülkücülük, kahrolsun komünizm''

bir an durdum ve afalladım. ne diyor bu dedim sonra başına saksı düşeceğini tahmin ettim ama sonradan dedim ki kesin doğru yolu buldu. hoşgeldin yoldaş. puhaha.
(23.01.2013 12:49

entry tamamen yazara ait olmalıdır. başka bir internet sitesinde bulunan yazıyı (size ait olsa dahi) başka internet sitelerinden yayından kaldırmadan uludağ sözlük e ekleyemezsiniz. bu yazılarla yazar olamazsınız, zaten yazar iseniz çaylaklıkla veya silik olmakla cezalandırılırsınız.

entry sözlük formati'na aykırı.

özel mesaj ifşası.

--spoiler--

böyle komik gerekçelerle entry silebilen tek moderasyon.
imla bilgisi konusunda ciddi çelişkileri veya sorunları olan moderasyon.

bir entry'yi "bezmek de" ifadesinden ötürü "de" yerine "te" denmesi için rötuşa yollarken (üstelik düzeltilmiş hali olarak verilen ifadede ("bezmekte") "te"yi ayırmayı ya unutmuşlar, ya kendileri böyle bir imla kuralı olduğundan habersizler, öyleyse zaten yazık bu sözlüğe); sonradan başka bir entry'de "olarak ta" dendiği için entry'yi "olarak da" şeklinde düzeltilmesi için rötuşa yollamışlar.

--spoiler--
# başlık-entry yorum durumu tarih
#15953849 neden sosyalist olunur
aralarında çarlık rusyası gibi aşırı baskıcı monarşist rejimler altında yaşıyor olmak ve bu nedenle canından bezmek de bulunan muhtelif nedenlerdir.
* entry'de bazı kelimeler yanlış yazılmış

"bezmekte" yayinda 25.06.2012 01:25

-------------------------------------------------------------------------------------
#18368876 makoto oda
japon roman yazarı, akademisyen ve barış aktivisti. 1932-2007 arasında yaşamıştır.

klasik yunan felsefesi ve edebiyatı üzerine yoğunlaştığı bir yüksek öğrenim gördü. avrupa ve asya'da günde sadece 1 dolarla geçinme mantığı ile yaptığı gezilerdeki izlenimleri sonucunda 1961 yılında best seller olan bir kitap yayınladı. bundan önce ve sonra yazdığı eserlerle de ün kazanan oda, 1981 yılında "hiroşima" adlı eseriyle lotus edebiyat ödülü kazandı. ödül sonrası eseri çok çeşitli dillere çevrildi.

edebi yönü dışında oda vietnam savaşı'nı protesto etti ve genel olarak ta savaş karşıtı bir aktivizme sahip oldu.
* entry'de bazı kelimeler yanlış yazılmış

olarak ta/ olarak da yayinda 23.01.2013 15:25

--spoiler--
tavırlarıyla ikinci 1 şubat uludağ sözlük isyanına neden olmuş moderasyondur. burada amaçlarının biz ehli keyfe adam akıllı bir sözlük ortamını hazır tutmak olduğunu unutmamalılar.

unuturlarsa da hatırlatırız.
afrikalı halklara başka aşağılayıcı sözlerin yanı sıra "aşağılık zenci" de denen entryleri hakaret kapsamında saymayan moderasyondur. dur bakalım daha ne kadar large olacaklar hakaret mevhumu konusunda.
yüzde ellisi çok şeker insanlardan oluşur. çünkü bir şey sorunca adam gibi, nazik cevap verirler. bir kısmı da kasıntıdır. olsun.
derin uykudaki moderasyondur.
keyfi uygulamalarla çaylaklık veren, ikili standart uygulayan, bir derdim var adlı bölüme arada sırada kafasına eserse bakan, sözlük formatından bi haber, kendi kendilerine kural koyan, sözlükten nefret ettiren moderasyondur efendim.

bunlar yüzünden başka bir sözlüğe geçme fikri güçlendi kafamda resmen.
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30822423
(bkz: oğlak burcu kadını/#18197670)

vakti zamanında aynı başlıktaki benim kendime ait entrym için elli kere silik yapıp alıntı yaptığın linkleri ver diyen, başkalarına gelince kış uykusuna yatmayı ya da ölü taklidi yapmayı tercih eden moderasyon(!)
olmayan moderasyondur.
yanlı elemanlar. unutmasınlar ki maaşlarını benim yazdığım entry lerden almaktadırlar.
sözlüğün yöneticileridir.
(#18395371) entry de gözüm yok, yazar akadaşın emeğine sağlık. dün benim entry mi alıntı olmasını belirtmeme rağmen yazılar yazara ait olmalıdır gerekçesi ile silik yapmıştınız ya bu entry nin akıbetini merak ediyorum ve takipçisiyim.
ciddi manada sözlük formatını bilmeyen yazarlar tarafından sık sık eleştirilen grup.

bakın tamamen diyemem, haklı olarak eleştirenler var. eyvallah. lakin sözlük formatı'nı yahut ne bileyim, buranın bir sözlük olduğunu anlayamayanlar insanlar geliyor, entry'leri silindiği için şikayet ediyor. haklarındaki eleştirilerin çoğu gereksiz/yanlış.

bir örnek vereyim:

"sol frame den kaldırdığım başlıkların son yıldızı." diye entry giriyor adam, bir futbolcunun başlığına. gerek yok diğer detaylar. neyse, sonra diyor ki benim entry'm "entry başlığın sözlük içindeki haliyle ilgili" gerekçesiyle silindi.

e arkadaşım, bu adam sana zaten sözlük kurallarında sözlükteki bir başlıkta tanımlama yaparken sözlükteki başlığı değil, o kavramı/olayı/şahsı tanımlaman gerektiği yazmış. sen böyle yapmayıp gidip de başlığın kendisini tanımlarsan senin entry'n silinir diye de eklemiş. sen gidip bu hatayı yapıp, moderasyona entry'n silindi diye kızamazsın ki?

ve yahut devam edelim, bir örnek daha:

adam gidiyor pol pot başlığına "orospu çocuğuydu bu herif" diye entry giriyor. ardından moderasyon bu entry sözlük formatına aykırı gerekçesiyle sildiği zaman gelip buraya dert yanıyor.

yahu nefret söylemi diye bir şey var. senin entry'n birilerini rahatsız da ediyor. durumu, konumu her ne olursa olsun; bir kavram yahut insan hakkında rahat rahat küfredilecek bir yer değil ki sözlük? adı üstünde sözlük burası. görüşünü belirt adam gibi, açıklamanı yap, örneğini ver. ama gidip başlığa ne tanım var, ne bilgi var "orospu çocuğuydu" diye entry girersen entry'n tabi ki silinir.

haksız yere moderasyonu suçlamaya gerek yok. işlerini eksik de olsa yapıyorlar. sözlükte pek çok hatalı entry olduğunu biliyoruz, ama bu formata aykırı entry'ler zaten var diye sizin de böyle entry'ler girebileceğiniz anlamına gelmez. beğenmeyen gider gammazlık yetkisi ister, beğenmediği entry'leri gammazlar.

not: örnek verdiğim iki entry için yazarlarla yahut entry'lerle hiçbir husumetim yok. yalnızca örnek vermek amaçlı kullandım. başka bir amaç yahut entry'i giren yazara hakaret/aşağılamak gibi bir düşüncem yoktur; baştan belirteyim.

sevgiler.
bazen acilan kufurlu, hakaret, asagilayici basliklara benzer bicimde yazdigim yazilarimi hic anlayamadigim sekilde kaldiriyorlar.
keyiflerinin kahyası olduğumuz moderasyon.

bu başlıktaki; (bkz: eski sevgilimin yeni sevgilisine not)

bu entryi bu neden dolayı silmekte nedir abi?

görsel

hadi tamam eyvallah diyecem de benim hortlattığım başlığın altına yazanların entrylerininde benimkisinden farkı yok.

(#18406146)
(#18406170)
(#18406914)
(#18406922)

tanım yapmamız lazımsa eğer ben bu yazıyı sana yazdım, sözlük yazarlarının itirafları gibi başlıklar başta olmak üzere tanım yapılmayan tüm anket başlıklarını deşin bakalım bir neler çıkacak.

edit: imla.

edit2: hadi bakalım hepsini gammazladım, bekleyip göreceğiz.
süper bir soru sorduğunuzda " zall'a sor." diyecek kaçarlar.
yönetimmiş. kukla bunlar.
Bir yazarı çaylak yapma konusunda oldukça hızlıdırlar kendileri. Diğer konularda zaten pek işim düşmedi daha.
karı dövmenin verdiği zevk başlığını şikayet ettiğimde "insanların ne yazacağına karışamayız bu hak kimseye verilmedi" diyerekten etik dersi vermeye çalışan acınası insanları barındıran topluluk. eskiden "formata uygun" der reddederlerdi, şimdi özgürlük dersi vermeye yelteniyorlar şikayetinize.

lan sanki ideolojik bir şey şikayet ettik, ideolojilerde doğru yanlış vardır tamam; değişir falan filan. ama o olay için "insanların kendi doğruları" demek ne saçma bir şeydir. akıl fikir hepsine. bir de o "insanlar ne yazıp okuyabileceklerini seçebilirler" ayakları falan, ahah..

iyi ezberlemişler derslerini, aferin tabi.
zor yerden sormam sebebiyle derdimin dermanını bulamayan mod lar. bir daha entry mi silerken iki kere düşünmelerini, herkese aynı uygulamayı yapmıyorlarsa benim entry mide silmemelerini rica ederim. yada daha gerçekçi bir sebep bulsunlar mümkünse.
Beni çaylaklıktan yazarlığa erken geçirceklerini düşündüğüm yöneticilerdir. Yani en azından öyle umuyorum.
4 Gündür Fransız wc Kulübü Hakkında ne yazsam silen birini barındıran grup.
embesil başlığına gerizekalı yazdığınızda " başka yazarlara hakaret içerecek entryler girmeyin." diye silen bir yönetim.
amk, her embesil yazar mı ? eğer öyle bir yazar varsa da. embesil kelimesini tanıttırmıyorlar resmen amk.
bu ne lan !
yazma deyin, yazmıyak.
ekşiye yazarık.

yalanına sokuyumculara gelsin :

--spoiler--
embesil
müsil içmiş geri zekalı.
(28.01.2013 14:33)
diğer sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler silinir.

--spoiler--