bugün

(bkz: Yaptım olacak)
(bkz: verdi italyan) ali ağaoğlu çılgınlığını yapmamak şartıyla zalla sunulabilecek adam akıllı bir proje.
desteklenmesi gereken.
kullanım açısından zor olacağını düşündüğüm projedir.

sorun şu: ben bir entry'nin eksi veya artı oylamaya değer olacağını entry'yi okumadan nasıl bilebilirim?

yani mesela bu başlığı okuyorum. adamın birisi beğendiğim bir yorum yapmış. ama diğer 20 yorum tekdüze (örnek veriyorum sadece). yani ben o adamın yazdığı şeye geldiğimde eksi veya artı oy atacak potansiyel görmüyor oluyorum zaten sıradaki entry'den. bu sistemin çalışması için okunan her entry'den önce butona tıklanması gerekir ki bu da kullanış açısından epey zor olur diye düşünüyorum.

edit: niye kötüleniyor onu anlamadım.
birileri bir şeyleri eleştirecek ki daha iyisi yapılabilsin.
bunu düşünen arkadaş herkes oturduğu yerden laf atarken oturmamış, böyle bir fikirle gelmiş, helal olsun.
ama eksikleri olduğunu düşünüyorsak söyleyelim ki proje de kendini geliştirebilsin. değil mi?
bana eksiyi kaldırmak daha mantıklı geliyor.. buraya puan kapmaya değil, düşüncelerimizi günlük hayatta ifade edemeyeceğimiz kalıplarla aktarmaya geliyoruz...kendimizi rahat hissettiğimiz için buradayız..neden birileri eksileyerek bu rahatlığımızı bozuyor ki..sözlük bu eksileme işlemiyle kimin daha iyi yazdığını ve sözlüğe yararlı olduğunu öğrenmeyi amaçlıyorduysa da, bunu artılamayla da öğrenebilir..artılamaya da bu başlıkta bahsedilen mantık uygulanır..

denemesi bedava...
orta öğrenim grubundaki yazarlar tarafından oluşturulan proje.
katılmadığım önerme.

belki biz de trollüz? seri eksilemek hoşumuza gidiyor. *
- abi uludag sozluga muthis bir proje buldum!
+Hayirdir ne olaki o?
- Abi, uludag sozluge muthis bir proje olarak, muthis bir proje basligi acalim, anket falan olsun iste, millet ne dusunuyorsa girsin, biz de eglenelim...
+Hay ben senin...
oylama kalitesini arttırmayı amaçlarken, insanları oylamamaya yönlendirmesi muhtemel proje.

bu işi zorlaştırarak çözmeye çalışırsan zaten düşük olan oylama olayı iyice azalır. ne niyetle olursa olsun, hiçbir oylama yazdığının okunmadığını ve sallanmadığını hissettiren "oylanmama" hissiyatından kötü olamaz.