bugün

hala ne işe yaradığını çözemediğim sözlük hizmeti.iyi bir şeye yarıyordur galiba.
mevzunun balından tatmak için, '3 tarlayıda sürdük' şeklinde mesaj geçmek isteyip, geçemediğin durum misal.
yazarlarin cogu tarafindan hala anlasilamayan zamazingo.
he ben anladim mi?*
6 sayfa hakkinda bir cok sekilde bahsi gecilip hala formatinin ne oldugu ve nasil ne sekilde doldurulmasi gerekildigi hakkinda bilgi bulundurmayan zamazingo.
biriniz bari aciklama girinde burasi hala cozemedim diye entry dolmasin insafsizlar diyesim geliyor...*
hala ne olduğunu anlamadığım zamazingo. açıklayın efendim.
neden çoğunluğunu ingilizce kökenli kelimeler oluşturuyor dememi sağlayan içeriğe sahip sözlük hedesi.
ne olduğunu bilmediğim halde söylemesi hoşuma giden şey, türkiye sözlük birliğinin bir araya toplanıp halka açıklama yapması da bekleniyor.
Saçma ukteler olduğundan ukte gammazları lazım. Alakasız ukte'ler çok kalabalık oluyor.
şuan 8012 tane olan, hadi 4000 i malca olsun, nereden baksan 4000 tane doldurulmayı bekleyen şey. şakirt vs laik maçının galibi ile türk vs kürt maçının galibi oynayacak gibi şeyler yerine faydalı şeyler girin az.
bu sözlükte az önce ilk defa doldurduğum hede.
yalnız bir uyarı ile karşılaştım. ukdeyi vereni yazma, ukdecinin notunu yazma, yazdıysan kaldır gibilerinden.
neden öyle olduğunu anlamadım. bilen varsa beri gelsin?
sözlükte istatistiğe girme aparatı. insan "girip bakayım, belki bildiğim birşeyler vardır da doldurayım" diyor. ohoooo. amına koymuşlar etrafın. adamlar götlerinden o an çıkan sesi kağıda döküp ukte diye bırakmışlar. eritre underground rap diye ukte neden bırakılır ki, istatistik sevdasından başka?
nedir ki bu? bilen birisi anlatsın söz bi tane doldurucam bak.
edit: girildi (bkz: işbara alp/#17323610)
sözlükte hor kullanılan özellik. ben de hor kullanıyorum. oynuyoruz işte.
biri beni doldursunun sözlükçe hali. şimdi ben bir başlık açacağım ama vaktim yok veya başlık hakkında "amannnn!!! kim tanım yapacak şimdi" deyip sadece bir başlık örneği veriyorum. sonra vakti, zamanı bol birisi ukteler arasından o başlığa tanım giriyor. sonuna da iki yıldızlı bakınız koyuyor. ukteyi veren yazar nedense seviniyor. falan filan... entry yazmaya devam.
yazarların bilmediği konularda başlık açılması için verdiği hede.
yazarlık yapmak içimde ukte kalacak gibi.
başlık açamıyorum da.
sanırım yeteneksizim.
insanın kendine yakışanı giymesidir.
ne olduğunu çözemediğim.
(bkz: kim lan bu erol egemen)
içerisinde bir sürü gereksiz ukte bulunan bölüm. anlamı olmadığı için tanımlanamıyor. komik ya da saçma bir tanım bile yapmak zor. temizlenmeli...
yeni tasarımda hala kullananılamayan özellik. biri bunu doldursun diyemediğim, kendim de dolduramadığım şeyler eski tasarıma geçmeye de üşenince hep içimde kaldı; bir de içimde kayboldu. bunları nasıl hatırlayacağım ben ? ukte verilemeyen sözlük mü olur ? tesis yok, imkan verilmiyor, devletin buna bir şey yapması lazım.
(bkz: ebesini sikmek)

önce yukarıdaki ''daha'' renkli ibareye tıklayıp söz öbeğinin anlamına bakalım.

ukte: Arzu edip de ulaşamadığından dolayı içe dert olan şey.

şeklinde en genel geçer google aramalarında bulunabilir şey.

format gereği tanımı yaptım ise eğer...

sarhoş, deli, ya da türkçeyi yeni yeni öğrenen insanların kullandığı buton . dokuz sayfa gezdim ya gerelsiz küfürler, anlam düşüklüğü olan onlarca başlık ya da deli sikmiş gibi iki harfin bir araya gelmesiyle oluşan anlamsız oluşumlar...

(bkz: etme) *
bir şeyler eklenmesi gereken sistemdir. örneğin, "i" kullanılması gereken yerde "ı" kullanılmış olan ukteler var. onların hiçbir zaman mantıklı bir şekilde doldurulmayacağı aşikar, bunun için ek bir şikayet sistemi oluşturulabilir. x kullanıcı şikayet ettiğinde bu ukte kaldırılabilir.

aynı şekilde saçma sapan şeyler de bulunmakta, bunlar için şikayet tuşu iyidir.
sözlükte unutulmaya yüz tutmuş ikon. geçen hafta doldurduğum bir (1) ukteyle haftanın en çok! ukte dolduran yazarları arasına girmişim. şaka falan sanmıştım ama hakikaten öyle. dileyen bakabilir.
eyy sözlük ahalisi herkes elini taşın altına koysun da şu ukteleri bi canlandıralım. buralar doldurulmuş uktelerle dolsun.
doğrusu ukde midir ukte midir bilemediğim.
nasil verilir diye bir soru ceyran etti.