bugün

Ufuk uras sol için iÇiN olmazsa olmazlardandır Dtp ye destek verir bu yüzden kürtler için kardeş türk denilir.
piyasa solcusudur. her nerede bu kardeşimize fayda sağlayacak bir olay varsa onun hakkında konusur. solu ufuk uras birleştirecek derlerdi bu adam daha kafasındaki düşünceleri oturtamamış solu nasıl birleştirecek.
tepeden tırnağa solcudur. gerisi boş laf...
(bkz: ufak uras)
solculuğu pkk destekçiliği ile karıştıran zavallı.
Ne yaptığını bilmeyen insan modeli.
bdp'ye katılıp kendisine verilen oyların murdar olmasını sağlayan kişidir.
dünyanın en güzel adamı.*
dünyanın en güzel adamı olarak dünyanın en büyük uyuşturucu, silah, akaryakıt ve insan kaçakçısı pkk terör örgütünün kolpadan milletvekilidir.
tanıştığım bir ingiliz'in duvardaki ufuk uras yazısını "u fuck ur ass" olarak okumasıyla yarılmama sebep olmuş siyasetçi.
kıçını yüce divandan kurtarmak isteyen akp'nin, tek başına hazırladığı anayasa paketi için şöyle demiş zat: "Paketin Meclis'ten geçmemesi Ergenekon'un zaferi olur."

pkk uras'ı destekliyor, uras akp'yi. sonra yeni sol.. sonra bir yeni sol daha.. o olmadı en yeni sol, yine yeniden yepisyeni sol.

akp'nin koltuk değneği, pkk'nın sevgili kankası çakma solcu!
türk solunun ne denli kaotik bir yapilanmanin ürünü oldugunu gözler önüne seren siyasetci.

ufuk uras'a mok atanlar önce dönüp kendi kiclarina gülsünler ve solculugu iyi anlasinlar lütfen.

bugün sosyalizm-solculuk ve islami seriatin ortak kuramlari irdeleniyor ve neden birlikte ortaklik olmasin deniyor. uyanin artik, silkinin bre, küflenmis kabugunuzdan kafanizi cikarmayi deneyin ey sevgili solcular.
sol emek sermaye çelişkisinde emeğin tarafını savunur.

emek sömürüsüne dayalı, feodalizme dayalı kaçakçı, terörist kürt faşizmine alet olmaz.,
sol, kula kulluk etmeye dayalı , tarikat müridi, hilafetçi, padişahçı akımların yanından bile geçmez.

kişisel çıkarları için kendini faşist kürt mafyasına kullandırtan bir adama solcu denmez. ufuk urasa solcu diyenler önce açsın solun ne olduğunu bir okusun.
böyle adamlar neden öne çıkamıyor diye hayıflanmaya neden olan kişi.
http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=286273
yaşanan tarihle malül fiili kurumsal yapılara karşı özgürlükçü sosyalizmi benimseyen aklı başında vekil. ergenekoncu cepheye karşı durduğu kadar işçi düşmanı neoliberal politikaları devam ettiren akp'ye de karşı durur.*

ha bir de şey var, "ama zaman'da çıkıyor" martavalları... oldu, meclis basın toplantısında da "doğan medyası şöyle geçsin, hükümet destekçileri de şöyle... proleter basına konuşacağım!" deseydi, başka?

her adımının arkasında ciddi bir sosyalist bir bilinç, politik bir tutum vardır. seçimden bu yana yaptığı tek hata, dünkü anayasa oylamasında "evet" dememesiydi. açıklama bekliyoruz.
2007 genel seçimlerinde istanbul 1. dönemden bağımsız milletvekili seçilmiştir. daha sonra özgürlükçü ve demokrasi partisi(ödp) nin genel başkanlığını yapmış, partinin gidişatından memnun olmadığından ve daha liberal bir eksen istediğinden istifasını vermiştir.

şimdi ise bdp bünyesi altında mecliste milletvekilliği yapmaktadır.

anayasa değişikliğinde parti kapatılmasının zorlaştırılmasına dair düzenlenen 8. maddenin oylaması esnasında, birinci turda 'evet' kararının çıkmasıyla meclisten bu kararın geçmesinini istediğini ifade etmiş,

fakat daha sonra hasip kaplan, ibrahim bilici ve osman özçelik gibi isimlerin de dahil olduğu destek,
bdp nin almış olduğu 'oylamaya katılmama' kararına uymalarıyla geri çekilmiştir.

birinci turda 'evet' oyu kullanıp, ikinci turda oylamaya katılmamasıyla tam bir tutarsızlık sergilemiştir. benim şahsi yorumumu twitter da erdoğan aktaş çok güzel
ifade etmiş :
--spoiler--
@aktaserdogan Ufuk Uras mecliste farklı bi rses olabilirdi, ama O da bir başka statükonun peşine takıldı. Çok yazık
--spoiler--
umudumuz idi dumurumuz oldu kendisi, yorum yapmak bile gereksiz.
Gerçek demokrat (bkz: Kıskanan Faşistler Saldırıda).
akp'nin can simidi.
bugün twitter hesabında linkini verdiği basın bülteninde akpnin burnu büyük siyaseti sonrası girmedim açıklaması yapmıştı. kendisi oylamada bir madde 330 altına düşerse bu ergenekonun zaferdir demişti. bugün kritik oylamaya katıldı. anlayan varsa beri gelsin.
zamanında yazdığım entrylerle onlarca kişiye karşı kendisini savunduğum, fikirlerini beğendiğim oyumu gönül rahatlığıyla verdiğim adamdı, gördüm ki 12 eylül cuntasının yargılanmasının önünü açacak anayasa değişikliğine, oy kullanmayarak fason solcunun önde gideni olmaktan başka bir özelliği olmayan bir milletvekiliymiş, kendisini savunmaya harcadığım binlerce harfe acıdığım insandır.
(bkz: dön baba dönelim)
http://www.ntvmsnbc.com/id/25090627/
imralıdan alınan talimatlara göre sözde siyaset yapan bir avuç piyonun yanında yer almış ilkesiz. solculuk bu değil sayın uras.
sanılanın aksine tutarlı bir siyasetçi. parti ayrımı yapmaksızın, mantıklı gördüğü maddelere evet oyu veriyor, diğerlerine vermiyor ya da katılmıyor. keşke hepimiz bu kadar objektif ve particilikten uzak olsak.

bdp'ye ise niye katıldığı hala anlaşılamamış. dtp'nin bazı milletvekillerini düşürdükleri için, grup olmaları ve mecliste meşru bir zeminde temsil edilebilmeleri için katılmıştır o partiye. kimse bdp'den bağımsız hareket ettiğini söylemiyor mesela işlerine gelmiyor, varsa yoksa niye katıldı. mecliste yasal olarak bir partiye de siyasi görüş ve tercih dışında da devamlı suçlama yapmak ayrı bir olay. evet kürt milliyetçiliği ön planda, ben de nefret ediyorum fakat ben türk milliyetçisi partilerden de nefret ediyorum mesela. eleştirecekseniz ne oldukları için değil nasıl bir kafa yapısında oldukları için eleştirin onları da. ufuk uras'ın ise milliyetçilikle alakası yoktur, ne türk ne kürt. ülkenin adı kürdistan olsa, türk partisinin sayısı düşürülse onlara da yardım etmek için katılırdı.