bugün

Demiştim demek istemiyorum ama, bundan 2 yıl evvel filan demiştim.
yuh dediğim olay. asırlık takımı ne hale getirmişsin tüpçü. birde utanmadan türk futbolunu yönetmeye kalkıyorsun. allah türk futbolunun yardımcısı olsun. daha önce yunan takımlarının cezasını bir yıl ertelemişti uefa umarım beşiktaş'ın da cezasını ertelerler.
ucuz yırtılmıştır. zannediyorum ki daha büyük cezalar vardı da fikret orman indirtti biraz. neyse artık önümüze bakacağız. ulan demirören !!
beşiktaş hisselerini % 10 (4,77'den 4,3'e) aşağı çekmiştir. etkileri anında başlamıştır.
(bkz: beşiktaş ın avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesi)
demirören'in başkanlığı neden bıraktığı daha net anlasıldı. türk futbolunun başında bu adam var. şaka gibi.
ısrarla ve inatla söylüyorum; men edilme sebebi finansal fairplay falan değil ya da mali durum yüzünden değil. men edilme sebebi demirören döneminde uefa'yı yanıltıcı bilgiler verilmesi ve bunun ortaya çıkmasıdır.

finansal fair play dediğimiz olay 2014 sonrasında uygulanacaktır.
ucu galatasaray a dokunursa ortalığın karışacağı hadise.
tamam demirören'in eseridir de
hiç kusura bakma ama sözlük
demirören de beşiktaş'ın eseridir!

sadece tribün muhalefeti yapmaya çalışan beşiktaş camiası
ki bu da malum yetersiz ve kısa sürmüştür
adam gibi muhalefet kanadı oluşturamamıştır...

koca kulübün
portekiz mafyası ve portekizli iş adamlarının
para aklama kanalı olduğuna
ya uyanamamış
ya uyanmak istememiş
ya da çok güzel uyuyordun uyanadırmaya kıyamadık kıvamından öteye geçememiştir.
alan razı
veren razıdır...

ve olan yine bizlere olmuştur...
avrupadan bizleri men ettiler.
men ettin sen etme!
Babasının parası olan, başkan olursa böyle olur.Adam 7 milyonluk borcu, ona buna para saçmaktan 500 milyon'a çıkarmış.Bu paralarla gitmiş Tabata'ya 8 milyon euro vermiş, Ferrari'nin bonservis fesih parasını ödememiş şimdi adam 15 m euro istiyor.Taraftarın gözünü boyayacağım diye 109 yıllık kulübü bu hale getirdi ya, amk onun.
eklemeden olmaz:galatasaraylıyım.
bir yıl erteleme alabilecek cezadır. daha önce aynı durumda olan yunan takımlarının cezasını ertelemiştir uefa. fikret orman'a büyük iş düşüyor.
yazıktır. Darısı şikecilerin başına.
ne olursa olsun ligde rezalet oynasa bile avrupa da ülkemizi kesinlikle fenerbahçe ve galatasarayla birlikte temsil etmesi gereken takıma verilmiş ceza.
yazık oldu.
geçen temmuz ayında tek başımıza buralarda yazıp çizerken eksileyenlere selam olsun... tasfiye hareketi bu dedik dinletemedik. arıboğan ve helvacı'nın uefa'ya türk kulüplerini jurnallediğini yazdık bazı akılsız beşiktaşlılar dalga geçtiler. yok kupa iade showları, biz şike yapmadık histerisiyle harmanlanmış ağlama krizleri arasında ucuz zihinsel mastürbasyon fırtınası bitti...

takke düştü kel göründü...

geçen sene haziran ayında vadesi gelmiş 360, toplam 500 milyon euro'dan fazla borcu var denen galatasaray kupalara gidiyor, geçen seneki rakamlarla neredeyse yarısı kadar borcu olan beşiktaş uefa'dan men yiyor. üstelik daha 1 ay önce bjk yönetimi uefa ile toplantı yaptı ve mali tablonun açık bir şekilde beyanı şartıyla beşiktaş'a ceza verilmeyeceği açıklandı...

ne oldu da böyle oldu?

bu bir tasfiye hareketidir demiştik... daha dur beşiktaşlı imkb de üstünüze yürüyecek...

taa ki inönü arazisi elinizden alınıncaya kadar...

günaydın halkım. çok güzel uyuyordun uyandırmaya kıyamadım!
bir gs lı olarak diyorum ki güzide kulübümüze böyle bir duruma düşürenler utansın.
Uefa'nın 65.maddede yer alan '' Kulübün çalışanlarına borcu olmamalı. '' 66.maddede yer alan " kulübün vergi borcu olmamalı." kurallarından yola çıkarsak bunların hepsi beşiktaşta var olan problemler idi. Bu fiyasko Yıldırım demirören'in eseridir.Şimdi bu adam Türkiye Futbol federasyonu başkanı. Ülke futbolundan artık nasıl söz edebiliriz ki ?
levent erdoğan'ın cas'a gidicez cümlesinden sonra beşiktaş'ın, beşiktaş taraftarının daha ağır cezaları beklemesine sebep olan uefa kararı.

beşiktaş, kangren olmaya 2004 haziranında başladı hem de göz göre göre. bunu kongre üyeleri el birliği ile yaptı.

şimdi fikret orman'ın temizlemesini bekliyoruz.

çok bekleriz

(bkz: bizi izlemeye devam edin)
götünü toplayamayıp, borç içinde yüzdükleri için avrupa'dan men edilen beşiktaşlıların ''darısı şikebahçenin başına'' demesi de ne kadar embesil olduklarının başka bi kanıtı.

amın oğlu sen önce kendini götünü kurtar, sonra bakarsın bu tarafa.
uefa'nın gayet de işleyen bir kurum olduğunu göstermesiyle fenerlileri yusuflatan haber olmuştur. Lan yoksa..?
baba hakkı'nın kemiklerini sızlatan olaydır.

(bkz: beşiktaş ın avrupadan men edilme sebebi)
iki yıldır bağıra çağıra "geliyorum" diyendir. o dönemde bunu dillendirdiğim için bana demediğini bırakmayanlar o yazılarımı bir kez daha okusunlar:

(bkz: beşiktaş/#8360857)
(bkz: beşiktaş/#8953972)

eh, ben size daha ne diyeyim? ağzınıza bir parmak bal çaldı tüpçü, siz de buna kandınız.
yıldırım demirören'in arkasında bıraktığı enkazın ilk sonucudur. dileriz ki başka sonuçlar doğurmaz, ve bir yılı ekonomik yönden gelişerek, ligimize konsantre olup seneye şampiyonlar ligine giderek noktalarız.
demirörenin beşiktaşa attığı en büyük kazıktır. beşiktaş'ı bu hale sokan bu adamın şu anda federasyon başkanı olması, türk futbolunun geleceği hakkında bize ipucu vermektedir.
tüpçü'nün marifetidir. ve türk futbolunu yönetmesi için futbol kamuoyu bu adamı seçti.
Toparlanmamız için bir çıkış kapısı. Eğer bu karar gelmeseydi bazı şeyler çabuk unutulurdu, burası türkiye.

Dibe vurmuşluğumuzun resmi bu, Demirören'in kaçar gibi TFF başkanı olmasının belgeli kanıtı. Şimdi burdan yani dipten nasıl çıkacağız onemli olan o, bence dibe vurmak oraya yaklaşmaktan çok daha fazla fırsat barındırıyor. Kaybedecek hicbir seyimiz yok artik, bu da toparlanma sürecinde bize fazlasıyla yardim edecektir.