bugün

Bu bölümleri kazanma zorunlulığunun olmadığını biliyordur.
O değilde 60 yaşından sonra para yesem ne olur.
gazetecilik kazanmıştır okuyordur bile. yabancı dilde isteyip istemeyeceğin her haltı kazanmıştır. sen şimdi çok bi boksun da biz neyiz?
altın günü teyzelerinin gözdesi olamayacak insandır. ama iyi bir yanı da var, bir doktor yere çöp atsa ayıplayacak aynı teyzeler bu kişiye çok da tepki vermeyeceklerdir.
"Kazandik da ne oldu arkadaş ?" diye sorası geliyor insanın. Geciniz efendim bunları geciniz.
Çalışana her yerde iş var. işini severek layıkıyla yapan insanın da yarın öbür gün yükselme imkanı da olur.

öte yandan eğer yukarıda sayılan o kariyermiş gibi görünen meslekleri istemeden okuduğunuz bir üniversite ardından yapıyor ve yapacaksanız, hiç yapmayın daha iyi.
Vay arkadaş ya bu nasıl bi egodur anlamıyorum, ulan bu meslekler diğer meslekler olmasa ne yapacaklar merak ediyorum yani ülke şartlarında iyi maaş aldıkları için bu kadar ego fazla bence.
Tamam degerlisiniz kiymetlisiniz de bu işlerde size yardımcı olan diğer meslekler olmasa bi s.k degilsiniz uyarayım.
çöpleri kim temizleyecek?

(bkz: düz adam olmak)
tıp, diş hekimliği neyse de mimarlık ne alaka dediğim başlık?
Siz istiyorsunuz ki herkes doktor, mimar, mühendis olsun. Eğer öyle bir şey olursa diğer işleri kim yapacak.
normal bir insandır. hatta sokaktaki insanların %90'ıdır. herkesin bu bölümleri mi kazanması lazım diye sordurur.
Baba parası yoksa çok zorlu bir hayat onu bekliyor olacaktır.
BESYO kazanmıştır. Haşortman la, imreneceğin bir ömür geçirecektir.
Hepsini işe işletmeci alacak rahat olun.
Hangi işi yaparsa yapsın, elinden gelenin en iyisini icra ettiği sürece bir farkı olmayacak insandır.
kimya mühendisi olur.
amcam hep der, bu ülkede simitçiye de mısırcıya da ameleye de ihtiyaç var. Amele olmasa o binayı kim hazırlayacak? simitçi olmasa fırın ne kadar çalışabilecek? lakin ben yatıyorum. By.
bu durumdan şikayetçiyse 'biz kazandık da ne oldu aq' denerek teselli edilmesi gereken insan.

harbiden kazandık da ne oldu aq işte sabah 5:30 da entry giriyoruz olan bu.
Mühendislik kazanmıştır mimardan daha fazla para kazanır.
tıp, diş hekimi ve mimarlık bölümlerinden birini kazanamayan kişidir. hukuk bölümünüde aradan çıkarmak lazım çünkü artık o bölümünde ayrıcalığı yok torpil o bölümede sıçradı.
mimarlık kazanmasını tavsiye etmeyeceğim insan. hadi oldu da kazandı, kesinlikle projeyi bırakmasın.
veteriner fakültesi okuyor olaBilir .
bu bölümleri kazanmak, okumaktan çok çok çooook daha kolaydır.***
diş hekimi olabilecekken mühendis olmuştur. klişelerinizi alın ve gömün bir yere. hayat sizin gördüğünüz gibi sadece tıp ve hukuk kazananlara güzel değildir. önemli olan, sevdiği mesleği yapabilmektir. diş hekimliği yazsaydım mutsuz olacaktım belki de diş hekimliğini yapamayacağımı düşündüm ve çocukluktan beri mühendis olmak istedim.
önemli olan bu mesleklerden birini icra etmek olmamalıdır. biraz değil çok fazla klasik olacak belki ama asıl önemli olan kendi mesleğinde mutlu, huzurlu ve en iyisini icra etmeye yönelik olmaktır.
dünyada var olması gereken insandır.

herkes tıp, diş hekimi, hukuk yahut mimarlık okusaydı kimden alacaktık ekmeği? ya da kullanabilecek miydik toplu taşımayı? peki ya eğlence yerleri? *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar