bugün

her türlü pis işin altından çoğunlukla onların çıkmasından ötürüdür.
- gasp, adam yaralama, uyuşturucu madde imali ticareti, fuhuş, kumarhane işletmecisi, kalpazanlık her türlü ne kadar pislik varsa hep mi altlarından çıkarlar.
- bir şehre, ilçeye geldiklerinde peşlerinden tüm akrabalarını getirmeleri hep huzur bozan, huzur kaçıran olmuşlardır.
*tabii ki çoğunluğudur bu genelleme yapmak doğru olmaz o yüzden işini efendi gibi dürüst yapan, vatanına milletine bağlı olanları ayırmakta gerek.
Yazın tatil beldelerindeki tüm iş kollarını hakimiyetleri altına aldıkları ve turıstlerle cılgınlar gibi sevistikleri için.
bir türkün bütün kürtlerden nefret etmesi ırkçılık olsa da, karşılaştığı kürtlerin büyük bir kısmından nefret etmesi oldukça olasıdır. çoğunun eğitimsiz olması, suça karışması, kaba olması gibi sebepler sayılabilir. böyle olmalarının sebebi sosyolojiyi ilgilendirir, ama bir yerlerde siyasi veya sosyolojik hatalar yapıldı diye de size küfreden, üzerinize yürüyen bir şahsı sevmeniz de beklenemez. hümanistlik de bir yere kadar.
tatil beldelerinde turistlere "ar yu disko? ar yu kola? vat ar yu!" edebiyatı yapıp "türkler çok kaba" genellemesini üzerimize yıktıkları için!
sebep aranacaksa, insanın insandan, ırkın ırktan nefret etmesine bir çok sebep bulunabilir. bu türk-kürt değil bir ton farklı ırklar, entisiteler için geçerlidir.

lakin sorun, kürde düşman bir türk kesim oluşturma çabasıdır. bilhassa bu barış süreciyle dikte edilen zihniyet "bugüne kadar kürde karşı canilikler yaptınız, nefret barındırdınız, şimdi bunlardan vazgeçip özür dileme zamanıdır" zihniyetidir. türk halkı, türk ırkından olan insanlar, bu hususta zan altında bırakılmıştır. kürt insanına bugüne kadar empati çerçevesinde yaklaşılmamış olabilir ama kürt de tam bu esnada empati yapmak durumundadır. madem halkların kardeşliği naraları atılıyor, kardeşlerinin zan altında bırakılmasına da izin vermemelidirler.
babasını pkk şehit etmiş olabilir.
Emperyalizm tarafından yaratılmış, sahte bir etnisite oldukları için. Gökçe Fırat'ın Türk Yurdu Anadolu kitabında; Ahsen Batur'un ise Kürdoloji Yalanları kitabında (kısmen) kanıtladığı üzere kürt etnisitesi 19. yüzyıldan sonra üretilmiştir. Şu an bu "ekrad"lar af dilese ve emperyalistlerce kandırıldıklarını kabul ederek "ne mutlu Türk'üm" deseler, bunu yürekten söyleseler, şahsen ben affederim.
esek gibi kokmaları, iğrenç dilleri, paranın onlarda olması, akraba evlilikleri, töre cinayetleri, kaçakçılık yapmaları, beleş elektrik, kanser hücresi gibi çoğalmaları, bölücülükleri... insan düşünüyor bunları Allah mı yarattı diye.
seninle ayni haklardan yararlanmak, istedigi icin , ozgur olmaya calistigi icin, dayatmalara karsi ciktigi icin , kendisi olmak istedigi icin ,sanki türkiye babasinin maliymis gibi bahanelerle nefret ediyoruz derler kürtler soyledir boyledir diye insanin damarina basarlar. bu memleket kürt, türk diye ayrilmaya kalkilsa nerden baksan 25 -30 milyon kürt var... bu sayi azimsanmayacak kadar cok... kürtler soyledir boyledir diyen insanlara lafim once kendine bir bak nasil bir insansin ki agzindan oyle pis pis kelimeler cikiyor...once git aynaya bak. laf soylerken durup bir dusun... delikanli isen git yuzune karsi konus...
Parolam; ya hep ya hiç'tir.

Kürt benim gibi yaşamayacak ise bölücüdür. Bölücü ise haydi vatanı için savaşsın. Onu tutan yok.

Öldürmek benim için zevktir, artık.

Şu Kürt açılımından da nefret ediyorum. Nerde benim Enver paşam.
Nefret? insanları daha ne kadar ayıracaksınız ırkına, milletine, rengine, diline göre? Doğudan gelmiş olabilirler, pek fazla medeni de olmayabilirler çünkü adamlar doğuda medeniyeti pek fazla bilmezler. Dışlamak yerine yardım etsek, insan olduklarını unutmayıp insanca yaklaşsak; Yaratandan ötürü ait olduğu değeri yansıtsak daha iyi olmaz mı? Böyle başlıklar girerek neden milleti birbirinden uzaklaştırıyorsunuz? Yıllarca bu yanlış yapıldı zaten, yıllarca kürtler ezildiler o zaman hanginiz sesini çıkarttınız? Yapmayın arkadaşlar. Ben bir Türküm ve her insanı da seviyorum. Hepimiz insanız, araya nifak tohumları ekmeyin.
kendisini üstün gördüğünden dolayı nefret eder. avrupa da türkler için ne deniliyorsa, türkiyedeki ırkçılar da kürtler hakkında aynı şeyi söylüyor. yani medyadan duyduklarını düşünmeden, sosyolojik analiz yapmadan, mantıksal genellemeler ile değil de, kendi egosunun hoşuna gidecek şekilde değerlendirme yapıyor. yok efendim kürtler ter kokarmış, yok çorabını yıkamazmış gibi ırkçı söylemlerde bulunuyorlar. bundan birkaç sene önce amerikadan gelen bir nba yıldızı, türkiye çok pis bir yer, türkler kokuyor denince bu ırkçılar adama ateş püskürmüştü. eğer mesele devletin gelişmişlik düzeyi ise, dünya da her zaman daha gelişmiş yerler vardır.
(bkz: türklerin kürt insanını kazanmaya çalışmaması/#15280938)
özerklik istedikleri için.
devlet yüzünden. iktidar farketmez. Onlarında bazılarının bizi sevmeme nedeni devlettir.
sadece türkler kürtlerden nefret etmez. kürtler dışında kalan yüm ırk ve milletler kürtlerden nefret eder.
kürtler türkleri ırkçı ve faşist olmaya, kendilerinden nefret etmeye zorladıkları içindir. herkes nerede yaşadığını, kim olduğunu bildi de, biz mi sevmedik onları. bi siktiriniz gidiniz diyorum daha da bir şey demiyorum.
kavgada siz tekseniz onlar 10 kisiyse 10'u birden size dalar...ama siz onu teke tek yakalayin...affetmeniz icin size yalvarir..
kürtlerden değildir;

genelleme yapma doğru değil, bir türk ülkesine zarar veren insanlardan nefret eder, buda kürtlerin bir kısmına tekabül eder.

genelleme yapıp ülke yararına çalışanların günahını almayalım.
gasp, adam yaralama, tecavüz, pezevenklik, hırsızlık, adam öldürme, soygun, taciz, uyuşturucu, adam kaçırma ve benzerleri.
orospu çocuğu kürtler yüzünden ve bütün kürtleri böyle orospu çocuğu zannettiklerinden. yani genelleme anlayışından bir türlü vazgeçemediklerinden.
terör ve pis işler. kendi kendilerine ayrımcılık uygulamaları.
kükürtlü olduğu için.
tanıdıgı kaba cırkın ınsanların o ırka mensup olmaları nedenıyle hepsı yaftalanır.
Tanıdığı kötü kürt arkadaşlarından dolayı olabilir. Ama sirf onyargilarindan dolayi boyle dusunuyorsa kafatascidir.