bugün

türkçülük turancılıktır.

%100 milli, %100 yerli bir ideolojidir. türkçülük ve turancılık türkiye ve türk dünyasının ilerlemesi, gelişmesi ve bütünleşmesi ülküsüne dayalı; milli eğitim, üniter yapı, anayasal sınırları koruyup kollamak, milliyetçilik ve cumhuriyetçiliği esas alan milli bir düşünce sistemidir. türkiye'nin bir ve bütün kalabilmesi için tek çıkış yolu da bu ideolojidir. bunun haricindeki bütün ideolojiler başka halkların, kültürlerin ve emperyal güçlerin tesirindedir.

bugün komünist ve sosyalist örgütlerden tutun kapitalist ve liberalist kurumlara, hümanist ve sosyal demokrat partilerden, ümmetçi ve cemaatçi yapılanmalara kadar hepsi içlerinde türklüğe ve türkiye cumhuriyeti'ne düşman gerici ve bölücü unsurlar barındırırlar.

elbette milli bir eğitim bunların önüne geçebilecek tek engeldir. lakin milli eğitim olmazsa zorla militarist bir mili devrime yol alınmalı ve türkiye cumhuriyeti düşmanı bütün bu ideolojilerin başı ezilmelidir. zira ülke elden giderken darbe veya devrim yapmak için icaset alınmaz. zaten devrimler izin almadan aniden ve demokrasiyle değil kaba kuvvetle ama pek tabiki işi rayına oturtmak için yapılır. ülke yok olup bu yüce millet sefalet içinde yaşayacağına milli devrim olsun, vatan hainlerinin kanı aksın ama yeterki ülkemiz ve milletimiz düzlüğe çıksın, başka ne isteriz ki... ama eğer böyle gidersek elalemin maskarası olmanın ötesine geçemeyiz.
tabi ki türkçülük ve turancılıktır. bu hiçbir zaman değişmeyecektir.
günümüz şartlarına bakıldığında türkçülük çok dar bir kapsamdır. Ülkenin büyük çoğunluğunun müslüman olduğuna göze alınırsa büyük çoğunluk bunu yadırgayacaktır. Çünkü bu alenen ırkçılıktır. Ancak milliyetçilik olabilir. Bunun dışında haklı olduğunu düşünüyorum.
(bkz: şuurlu demokrasi)
Türkçülüktür. şanlı askeriyemiz. 550 tane sığırın yapamadığını 1 tane paşamız yapacak.
ulusal topluculuktur.

(bkz: ulusal toplumcu türk işçi fırkası)
Türcülük ve turacılıktır. Milli ve yerli devlettir. Türk diline kültürüne sahip çıkan gücünü değerlerimizden alan ideolojidir.
Cebini değilde insanını düşünen ideoloji.
Milliyetçilik ama en koyusundan.
birlik ve beraberlik sonucu ortaya çıkması gereken kavramın Türkiye de yaygınlaşması.