bugün

sahsen boyle bir durum olsa ben, ulkuculerle birlesip, yobazlara karsi savasirim ve bu savas sonunda aramizdan ikinci bir ataturk cikar. ya ulke bolunur ya da gercek demokrasi yaratilir.
cevabı olmaması dilenen soru. savaşa gerek yok çünkü.
suriye türkiye'nin minyatür bir örneğidir. suriyede laik kesim esad, kürtçü kesim ypg, yobaz kesim ışid gibi radikal yada ılımlı islami diğer yobaz grupları, türkmenler ise hepsi arasında kararsız kalmış ve bir kısmıda kendi gruplarını kurmuştur. şimdi ülkemize gelirsek hdp ve pkk kürt bloğu, mhp ise ikiye bölünerek bir kısmı akp bir kısmı bağımsız milliyetçi cephe, chp ise laik kesimin bloğu, aşırı radikal unsurlar ve aşırı sol unsurlar ise kendi bloklarını kuracaktır. bu durumda "neden ülkelerinde durmayıp savaşmıyorlar?" diyerek eleştirdiğimiz suriyeli kardeşlerimiz gibi ülkemizde işin içinden çıkılamayacağını anlayan aklı başında kesimler şişme botlarla batıya doğru akın edecektir. sözün özü kimin yanında olursak olalım bir kazanan olmayacak gibidir. bir taraf bütün kontolü sağlayıp savaşı kazansa bile ülkenin zaten yüzde altmışa yakını ya ölerek yada göç ederek yok olacaktır. bu yüzden en mantıklı seçenek göç etmek yada insan haklarına saygılı medeni bir blok oluşturup ülkenin en az yüzde yetmişini tek çatı altında toplamaktır. bu seçenek yapılamıyorsa en mantıklı yol göç edip hayatı devam ettirebilmektir.
birbirimizi boğazlamaktan karşı duracağımız kimse olmayacaktır.
fırtınalar gelir geçer. büyük balık küçük balığı yer. ben kürek çekmeye devam ederim. ne savaşıcam ya benim felsefem savaşma seviş.
ülkücülere yobaz diyecek kadar kafayı yemiş kronik solculara ve siyasal, radikal, kısacası her türlü islamcıya karşı olurum.
ulusalcı,türkçüler ile birleşip ülkücü ve aşırı sağ gruplara karşı.
gerçek ülkücülerle birlikte alayına karşı olurum.
Ülkücü, komüncü, müslüman herkese kapımız açık. Burjuvalar, liboşlar, teröristler hariç. Devrim halinde yazarların seçeceği muhtemel kanadı öğrenmeye yönelik bir soru.
Siyasal islamcılarla sarıklı ışidçilerle de birlikte olmam, aşırı sol kesimlede ortasını bulurum.
sabaha karşı. evet.
Ben türküm diyerek halkın gözünü boyayan ama türk düşmanı olan bütün dingillere karşı olurum.
hiç iç savaş yaşamış olan bir insanla bu konu üzerine konuşma fırsatı yaşamamış olan cahil insan düşüncesi.
şöyle söyleyeyim; en yakın arkadaşınız gelip evinize el bombası atıyor, veya komşunuz sizin varlıklı biri olduğunuzu bildiği için kardeşinizi kaçırıp fidye istiyor siz fidyeyi ödediğiniz halde kardeşinizin boğazını kesiyor. at izi ve it izi birbirine karışıyor. paranoyanın en üst noktasına çıkıyor sonra başka ülkelere kaçmak zorunda kalıyorsunuz.
o yüzden biraz gerçekçi olup böyle bir iç savaşın çıkmaması adına bireysel olarak elinizden ne yapmak geliyorsa sadece onu yapın. çünkü o işler filmlerdeki gibi olmuyor.