bugün

(bkz: geleceğin en büyük devleti)
kim ne derse desin.
Dünyanın en asil kanıyla kazanılıp en ucuz makarna ve kömürüyle kaybedilme riski taşıyan tek ülkesi.
Bilişimde geri kalmış ulke. Evet evet, yazılım, bilisim. Adına her ne derseniz. Kurumlarının velet siki gibi siteleri de bunun tuzu biberidir sanırım.

(Bkz: devletin sik gibi site yapması )

Hayır, o milyon liraları ne yapıyorsunuz anlamadimki.
Bazı zmn beni sinir eden insanlar olsada bu milletten olmayı ve ataturkun torunu olmak baba gurur veriyor.
tecavüz edenin ve başkasının indirimli kartını kullananın 5 ya da 10 yıl hapis yediği ülkeler ülkesi. avrupa'nın birincisi.

http://www.hurriyet.com.t...leri_kriminal/adliolaylar
iki bacağı olmayan çocuğa, engelli raporu verilemeyen ülke.
ortadogunun bok cukuru.
abd ve rusya sonrası tek güçmüş hahahahah..

yok lan galaksiler arası lider. kim uyduruyor bunları?

abi allah sizi inandırsın uzaylılar dünyaya gelecekleri zaman obama'ya telefon açıyorlarmış, obama da sayın davudoğlundan ricacı oluyormuş iniversinler nevada'ya diye.. yaa...
hani haber kanallarında alt yazıdan ortadoğu'da, hindistan'da veya herhangi bir afrika ülkesinde onlarca insanın öldüğü saçma sapan bir olay 10 - 15 kelime ile yazılır ve unutulur gider ya. işte tam da öyle bir ülke olma yolunda gidiyoruz.

sıradan bir ortadoğu ülkesi.
Kanada televizyonlarında ışid le ilgili haber olduğu zaman mutlaka ismi geçen ülke.
içerisinde çeşit çeşit vatan haini bulunan ülke.
tek Parça toprağı için binlerce şehit Kanı akıtıldığı unutulmaması gereken atalarımızdan emanet cennet vatandır.
dünyanın en güçlü ülkesi. çekemeyeni ve vatan haini çoktur. onlar orosbu evladı itlerdir.
bu yaz büyük olayların çıkacağı ülke. ekonomik ve siyasi krizler. inşallah yanılırım.
mecliste 3 dönemdir aynı partiler olan ülke. Alagavat evren yaptığından utan.
(bkz: seçim barajı)
halkının ağırlıklığı çoğunluğunun demokrat olmayı bırak, demokrasi sikinde bile değildir.
(bir bölümünün menfaatine göre demokrasi, menfaat bitince deveye diken insana siken demesi de bundan)

besim tibuk zamanında türkiye için en iyi idare şekli parlementer monarşidir falan demişti de ne diyor lan bu herif demiştim.

bugün bir düşündüm de adam çok haklı lan. ciddi derecede hem de.

bu seçimlerden çıkarttığım sonuç maalesef. her zaman umutla baktım ama demokrasiyi anlayacak, özümseyecek, benimseyecek gibi durmuyoruz çünkü inanılmaz bireyciyiz.

bu bireyciliğin bir ağırlığı maddi, bir ağırlığı manevi.

pragmatist değil, çok romantik türk insanı.

kimi severse sevsin, sevgisi psikopatça... akıl mantıkla sevmek yok.

zaten başka türlü bir erkek hiç tanımadığı bir diğerini ısırıp yalamayı düşünmez.

yine hakkında hayırlısı...

bırakıp gidemiyoruz ki... bağımız, bahçemiz var burda; umutlarımız var hala.
şu ülkeyi yönetmeye değil yontmaya çalışıyorlar. yaşanacak bir türkiye yok artık. hani ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum artık.
Coğrafi ve politik olarak neredeyse tam ortadan bölünerek türkiye ve kürdistan olmuştur.

Evet, bazı kansız türklerin gayretiyle bu piçler barajı aşmış ve meşrulaşmıştır.

Sevinin şimdi cumhuriyetin çocukları akp gitti!
dünyanın gelir ve vergi adaletsizliği en yüksek ülkelerinden biridir. (bkz: türkiyede 43 kişinin 110 milyar lirası olması)
7 haziranı resmi bayram ilan etmesi gereken ülkedir. ayrıca türk tarihine aydınlanma çağı olarak bu çağın geçmesini istiyoruz.( yada sadece ben istiyor da olabilir)
(bkz: 7 haziran 2015 türkiyenin akp işgalinden kurtuluşu)
acayip bir ülke.

yeşil pasaportlu bir arkadaşım, sigortalı bir işe başlayınca yeşil pasaportu teslim etmek için emniyet müdürlüğüne gitti. yasa gereği yeşil pasaport geçerliliği için BEKAR ve öğrenci olmak lazım. adam evlendi üstüne birde işe başlayınca gidip teslim edip geleyim dedi, çıktı evden. (Dürüst bir adam, yasalara saygılı bir birey) 1 saat oldu olmadı tekrar geldi eve. elinde duruyor yeşil pasaport. bende sordum direk:

- ne yaptın teslim etmemişsin pasaportu?
+ kanka polise durumu anlattım. pasaportu teslim etmeye geldim dedim, biri seni ihbar etmedikçe kullanırsın sen onu, dursun sende yaaa, gezersin lazım olur dedi.
arapların istilasına uğramış vatanımız.
Her türlü değişik olaylar yaşamış bahtsız ülkem.
Milletinin %60ı salaktır.
canımı vereceğim ülkedir.