bugün

Burda doğmuş olmak dışında bir neden yok. Ülke önce vatandaşına sahip çıksın sonra sadakat ve hizmet beklesin.
Samimiyet,kim neci olursa olsun birlik olmak bi yemek sofrasına bir ekmek kokusuna bakar.insanlık, arkadaş olmak bir araba yolculuğuna, yolda giderken "nereye kardeşim" sorusuna bakar. Yardımsaverlik, birinin yol sormasına bakar. Sevgi, bir selam vermeye bakar. Vefa, bir fincan kahveye bakar. Barışmak bi bayramlaşmaya bakar. Ondan güzeldir Türkiye. insanı cana yakındır.
tabiki de ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
insanlarımız cana yakın, samimi.
soğuk değiller.
konuşmayı da seviyoruz.
kiminin pasaportuna el koymuşlardır, göz altındadır, yurt dışına çıkış yasağı vardır.... ama ben seviyorum vazgeçilmez ülkemi. siz 8 dil bilen bir insanla iki dakika lafladıktan sonra öm gat muhabbeti yapan ergen beyinli karakterleri nereden bulabileceğinizi sanıyorsunuz?
Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk iki neden.
Vatan toprağı olması.
Adında Türk kelimesinin geçmesinden başka bir neden göremiyorum.Evet bizler bile soğuduk.
Bayrağı,istiklal marşı,uğruna verilen onlarca mücadele.
Türkiye çok güzel. Konum olarak tam ortada bir yarım ada. Yemekleri güzel. Havası düzgün.
Lakin mühim olan insanı ve insanı pek düzgün değil.

Ben toplumun huyunu sevmiyorum. Çünkü aynı hatayi yüz bin kez tekrarliyoruz.

Arap ırkına güven olmadığı senelerdir ortada ama biz hala arapçiyiz.

Dini kullananlar yüzünden ülke karışmış ama biz hala böyle insanları alim olarak görüyoruz.

Yani iyi bi markamiz olmayabilir, füze firlatmamis olabiliriz, eğitim ve kültür seviyemiz düşük olabilir sonuçta gelişmeye çalışan bir ülkeyiz. Ama gelişmeye çalışmak için biraz yükselenleri takip etmemiz gerekir. Biz her seferinde orta doğuya bakıyoruz.
Yapımda ve yayında yer alanlar.
ekmeğini yediğin vatan.
bir tek neden bulamiyorum ama seviyorum işte.
izmir...
istanbul un kendisi başlı başına bir neden denilmesi gereken soru cümlesi.
Türkiye de doğduğu için burası benim memleketim.

Başka hiç bir güzel şey kalmadı koca ülkede. Ancak bu sebep burada kalmak ve malum kişinin depot rejimine karşı savaşmak için yeterli.
Her karışının kanla kazanılmış olması.
Delileri...

Deli Nazife.

Şeker Nine...

Bandocu Apo...
Rivayet olunur ki, Türkiye güzeldir.

Yine rivayet olunur ki, Türkiye insanları, daha güzeldir.
ülkeyle bir sıkıntım yok asla da olmayacak ama despotik akp düzenini ve anlayışını sevmiyorum.
14 yılda bırakmadınız,psikolojisini bozdunuz insanların.

yoktur efendim.ne yazık ki kalmamıştır.
Galatasaray Lisesi'nde 25 yıl Fransızca öğretmenliği yaptıktan sonra, istanbul'dan ayrılamayan Farnsız olabilir mi?

Adam 25 yıl sonra emekli olmuş ve Fransa'da çoluğu çocuğu onu bekliyor, ama adam 2-3 ay deyip istanbul'da kalıyor.
iş uzuyor, 1 yıl oluyor. En son, kardeşi ve eşi istanbul'a gelip, soruyorlar niye dönmüyorsun diye...
Adamcağızın yanıtı basit:
Bak kardeşim, sen bankacısın, beni bankanda görsen, yanıma gelmezsin ama, burada bir eski öğrencim beni gördüğünde, işini gücünü bırakıp kahve söylüyor, öğle vaktine denk geldiyse yemeğe götürüyor ve emekli maaşımı hazırlayıp cebime koyuyor.
Anladın mı? der...

Anla artık diye de sitemle devam eder:

Ben burada, hayatı güzelleştiren kusurlar buldum, vazgeçemiyorum.
Gelmiyorum Fransa'ya diye bitirir.

Hayatı güzelleştiren kusurların ülkesi, Türkiye...

Niye çok seviyoruz ki bu ülkeyi?

Bu yüzden, değil mi?

Hayatı güzelleştiren kusurlarıyla güzel ülkem..

Not: Haldun taner'den aktarılmıştır.
anadoluda herhangi bir köy veya kasaba.
3 tarafının denizlerle çevrili olmasıdır.
Nedene ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.