bugün

geç kalınmış çalışmalar olmakla beraber açılacak olmasına sevindiğimiz kurumdur. geçen yıl da uset açılmıştı. şimdiden gereksiz eleştiriler başlamış. nasa bütçesiyle kıyaslayanlar var.. arkadaşlar abd nin ayırdığı bütçelerle ülkemizin bütçelerini kıyaslamak ne kadar doğru ?
gelecekte kadrosuna imam hatip mezunlarının getirileceği kurumdur :D
Yalan olmuştur. Ulan o kadar sevindik sonunda bizde uzay çağına geçiyoruz diye. insanlara daha fazla hayal satmayın artık.

5 ay önce, " 3 ay içinde tamamlanıyor " denilen ve görünen o ki başkanlık referandumunda da ekmeği bolca yenilecek olan seçim vaadi.
Olumlu bir adımdır.
Geç atılmış olsa da atılmıştır.
Ülkede doğru dürüst bilim adına birşey yapılmazken , hangi insanları dolduracaksın oraya ?

imam felan bulun cuk diye oturur, ha unutmadan Astronomi bilgisi yok ise ibadetde yok.
güzel bir haber. geç kalınmış bir uygulama. akepeli değilim ama ülke menfaati söz konusudur destekliyorum.
Icine yandaslarini doldurup arpalik yapacaklardir.
olmayan uzay için kurulan ajanstır. anladık birileri kara para aklayacak.
sinyalleri melekler vasıtası ile yollar.
japonların yaptığı gibi 120 kilometre yüksekte gezen sözde uluslar arası uzay ajansının dışında böcek besleyip uzayda böcek besledik diye hava atacak olan ajanstır. astronot olarak görev yapacak artistleri şimdiden aramaya başlamışlardır.
dünya düzmüdür ? yuvarlakmıdır ? ı tartışanların hayal dünyasında yaşattıkları ve hayra yordukları rüya dır.

MULK Suresi 5. ayet den öteye gidemezler..

şeytana atmak için yaratılan taşları ziyarete gideceklermiş...

hadi ordan ! hadi ordan !

(bkz: erbakan)
Evet merakla beklenen ilk basın açıklaması gelmiştir.

https://youtu.be/8AcXZI5ztBI
https://www.bilimma.com/t...ye-uzay-ajansi-kuruluyor/ şurdan görmüştüm haberi baya gülmüştüm.
Mudur olarak firincilar odasi baskaninin atanmasini bekledigim ajans.
hem vallahi hem billahi bu millet aşşağılık komplesinden kurtulmadan adam olmaz.
besmele çeken bardaktan sonra ben ümidi kesmiştim.uzaya fatiha okuyan seccade felan mı yollarız ki.bilemedim şuan.
türkiye "uzamay" ajansı daha uygun. uzaya gidiyoruz diye carton network'ten sipariş çizgi filmlerle halkı kandırmaya başlarlar yakında. o arada vatandaş uzayda çekilmiş görüntüleri seyrederken milyar dolarlık vergilerinin nereye gittiğini sorgulamaz bile. uzay gemisi aldık o parayla uzay gemisi, sus şimdi. anladınız mı uzay ajansının neden kurulduğunu.
(bkz: nihat hatipoğlu)'na sorulacak sorulardan bazıları

*uzayda yaşam var demek günah mı?
*uzayda abdest alınır mı?
*uzaya bakmak günah mı?(melekleri dikizlemek babında)
*uzayda oruç tutulur mu?
*uzaylı biriyle evlenirsem 4 karı limitinden sayılır mı yoksa uzaylı istediğimiz herkesle evlenebilir miyiz?
*uzaylı ile evlenmek caiz mi?
*uzay ajansında çalışmak caiz mi?
*uzayda namaz nasıl kılınır?
*uzayda göte su kaçsa orucum bozulur mu?
*uzaydan dünyaya bakmak günah mı? (insanlara yukardan bakmak mahiyetinde)
*uzayda sex yapılır mı? günahı var mıdır?
*uzayda teyemmümü boşlukta alabilir miyiz?
*götüme uzay gemisi kaçtı kızlığım bozulur mu? (sanırım bunu (bkz: Haydar Dümen)'e sorarlar neyse)

listeyi daha da uzatırdım ama çok daşaapmamak lazım.
tbmm de ilgili komisyondan gecen altyapı tamamlama islemlerine baslanılan kurum yada kurulus. bilimsel ve teknelojik alanda ne kadar geri kaldığımız acı bir sekilde yüzümüze vuruyor bu haber. yıl 2017 ve t.c daha henüz yeni bir uzay ajansı kurma fikri cıkıyor. söylenecek birsey yok.
1998 yılından beri TBMM' ye kurulması için karar veriyor. O günden beridir kurulmuyor.
bir ara da bu kuruluyordu. geldiğimiz nokta ptt messenger.
Açılacak olsa bile iş yapması zor olması muhtemeldir. Nasa'daki ilk ay misyonunda 400bin kişi proje için ter dökmüştür. Günümüzde tr sınırları içinde astronomi ile ilgilenen insan sayısı 500 (beş yüz) kişi ile sınırlı kalmıştır. Hatırlandıkça kederlendirir.

edit: (bkz: otub kueksileyenyazar)
kardeşim müslüman ülkede bu tür yerlerin ömrü uzun olmaz.
https://aa.com.tr/tr/bili...si-icin-geri-sayim/926565

Linkten goruldcegi uzere gerekli duzenlemelerin yapıldığı, çok yakın zamanda kurulacak olan kamu idaresidir.
(bkz: metin abi uçuyor abi).