bugün

gelecek on yılda çok mümkündür, tabi akp iktidardan düşmezse. bu yapılan yolsuzluk operasyonları da sırf bunu engellemek içindir. iran, esadı devirmiş bir suriye, somali ve mursili bir ırakla ittifak eden bir türkiye tam bir süper güç konumuna gelecektir. tüm bunlar sadece akpnin vizyonuyla olabilecek şeylerdir, hüloo.
havaalanında kefenle karşılamaya giden malların kurdukları süper hayal.
Düşünsenize lan Obama'yı ABD'liler'in kefenle karşıladıklarını? Zihniyet ortadoğu zihniyeti, ne kadar uğraşırsan uğraş...
süper bir rüyadır. hayal bile bunu yapamaz.
olayın israil veya amerika ile pek ilgisi yoktur. zaten amerika nın gücü bazı şeylere yetse çin'in süper güç olmasını durdurmuş olurdu bu tarihe kadar. götten dış mihrak uydurmanın lüzumu yok. kör olmayan görür türkiye'nin ne durumdan ne duruma geldiğini. lan okumanız yazmanızda mı yok açın bakın 1923-2013 periyoduna. özellikle son 20 yıla biraz fazla dikkat ederekten. hadi bakayım. 6 yılda sektör aktif büyüklüğü yüzde yüzelli büyürken neden engellememiş ki abd acep? halen daha benzer şekilde devam ederken. sanayi yok diyen insan da bence bilgisayarını kapatıp mağaradan dışarı çıkmalı kanaatimce. ülke 20 yıldır ağır silah üretiyor birileri hala sanayi yok diyor. neyin kafasıysa.
sıcak parayla süper güç olunmaz.
iktidara gelecek partiler kendi çıkarları için çalışmayı bırakıp türkiye için çalışmaya başlasalar teknolojiye ve eğitime olan önem artarsa 10-20 yılda oluruz...
Çalıp çırpanların sayesinde iyice diplerde olan ihtimal.
"ulu atatürk! ulu atatürk!", "allahu akbar! allahu akbar! ", "şıhımız ekber! şıhımız ekber!", "tayyibül akbar! tayyibül akbar! " diye bağırarak sağdan soldan hücum eden tımarhanelik türk insanıyla mümkün olmayandır. adamlar süper kahramanların olduğu hayal alemindeler ve fantastik-mitolojik ütopya sanrılarıyla yaşıyorlar. yok laiklik gelince gelişirmişiz, yok şeriat olmadan olmazmış, yok padişahlık gelmeliymiş, yok atatürk gelip kurtaracakmış, yok en doğru parti kendilerinkiymiş... türkiye bildiğimiz tımarhanedir. adamlar izmir'i, ankara'yı, istanbul'u bi' halt sanıyor. halbuki değil. şimdi bu sağcı ve solcular cehaletlerini bir yerlere saldırarak örtüyorlar ya, gülüyorum.
rasyonalist olmayıp, duygusal ve destansı bir algıya sahip olanlarla mümkün olmayandır. müslüman, atatürkçü, laik, solcu, sağcı olmayla bu işin mümkünatı yoktur. yok öyle bi' ihtimal, henüz.
cahil anlayışa bak ya, sadece gülüyorum. "çüngi omoriko ısrail yupti. " "ulloh ulloh biz fubriko oçmaliyik. ", "loiklik olmaliyık. ", "şoriat golmeli ho. " vb. söylemlerle örnekler çoğaltılabilir. izmir, ankara ya da istanbul türklerde kaldığı sürece böyle bi' imkân yoktur.
gavurlar şu videoda türkiye'nin geleceğin süper güçlerinden biri olabileceğinden bahsetmiş. biraz fazla uçmuşlar gibi. orta doğunun su kaynaklarına sahip filan denmiş ama su ile olacak iş değil bu. bize petrol lazım. listede iran da var.

https://www.youtube.com/watch?v=R9z8DEM8YIU
Doğal kaynakları çok yetersiz olduğundan mümkün değildir. Bir Japonya veya Almanya mucizesi olsa şimdiye kadar beş kere olurdu. Ayrıca islamiyet'in frenleyici etkisini de unutmamak lazım.
önce bi normal bir ülke olsun da..onu olduktan bir kaç yüz yıl sonra belki..
yöneticilerimiz sayesinde hayırlısıyla kısmetse inşallah maşallah 2023 de olacak durumdur
cidden buna inanan insanlar var mı ya?
oturmamış eğitim sistemi
oturmamış hukuk sistemi
oturmamış sistemler sistemi
ve sadece yerinde oturan yöneticiler
zor anam zor
olur inş .
edit. bunun Türk olup olmamakla ne alakası var ?
cidden daha kendi içindeki sorunları halledemeyen, türkçü partisi bir kürt partisinden fazla oy alan, sonra her sene eğitim sistemi değişen, hukuk ve adalet adına bir bok yapılmayan, yöneticisi ayrı muhalefeti ayrı, lan ülke akp cemaat ve chp olarak 3 e bölünmüş neyin kafası bu. gerçeği görün biraz.
sanki ben istemiyorum ülkemin süper güç olmasını.
Türkiye, diğer Türk ve Müslüman devletlerle birleşerek bunu yapabilir ve yapmalıdır. Ozaman görelim moskof haydutlarını.
Bir elin nesi var? iki elin sesi var!
Iste bu sesin çıkmasını istemeyenler aramıza kürt, Türk veya alevi sunni gibi nıfaklar soktular. Bu kimin işine gelir?
Fenerbahçe'nin tt arena'da kupa kaldırma ihtimaline eşittir.