bugün

Ben 90 diye biliyorum.
iq çan eğrisine göre hesaplanan birşeydir. hesaplanma şeklinden dolayı ortalaması her zaman 100dür. değişmez.
görsel
Batı’dan Doğuya doğru gidildikçe düştüğüne, Güney’den kuzeye çıktıkça zirveye ulaştığını düşünüyorum.
Ortalama 72 civarı olduğunu düşünüyorum.
görsel
Şöyle bişeydir.
türkler gerçekten çok zeki. fakat bizi aptallaştırmak için düşünmemizi sorgulamamızı engellemek için aptal aptal tivi programları, beyinsiz rol modeller, aşırıcılığ davet.. yemedikleri halt yok. kesinlikle sistemli olduğunu düşünüyorum. bunca şeyin ardına e seviye ortada işte.
Eğitim seviyemizin biraz düşük olmasına rağmen gayet iyi bir seviyede. Bir kaç nesil sonra iyi sonuçlar alabiliriz.
önemli olan buradaki yazarların iq sudur.
Yüksek olması muhtemel olan ortalamadır.

ironik birşey demedim olum, yüksek evet?
görsel
en zeki gorilden daha düşüktür.

edit: yalan değil aq ama gel gelelim ortalamayı malum ırk düşürüyor.
89,5" dan yuvarlama ile 90.
https://www.zekatestimerkezi.com/istatistikler.php
Burada görülebilecek olan IQ ortalamasıdır. 1.214.505 kişinin IQ puanı baz alınarak oluşturulmuştur.
Batıdan doğuya doğru düşer. Bunun da nedeni batıdaki insanların okumuş, yazmış insanlar olması doğu da ise bunun tam tersi olmasıdır. Bu yüzden genel ortalamamız düşük kalır. Bu ayrım değil gerçektir.
Bayağı düşük.
Muhtemelen Avrupa'nın en düşük iq seviyesine sahip ortalama, Türkiye'dir. Yine muhtemelen Ortadoğu'dan birazcık çok az daha yüksektir.

Atatürk'ün dediği gibi çalışkan ya da zeki falan değildir Türk milleti. Şark kurnazı, üçkağıtçı ve tembeldir.
hülooğ allah diyi yol yabiyi vadam haimi vetocu cehabeliler, vaiz lobizi, dıj guşler, hülooğ.
2012 yılında avrupa bazında gerçekleştirilmiş bir araştırmaya göre 89'dur:

görsel
neredeyse benimkinin %60'ına denk geliyor. üzücü.
bugünkü oylamadan sonra bir kez daha belli olacak durumdur.
sıçarken ve kaçarken maksimum sıınırlarını zorlar, sair zamanlar dünya ortalamasına yakın.
(bkz: Sebahattin Sen yine de ülkemizi o kadar küçümseme)
Türkiye'nin IQ ortalaması demek isteyip diyemeyen yanı sıra tespit yaparken kendisininde bu tespitin içinde yer aldığını bilmeyen öküz ifadesi başlık. Hayır yani sorsan bu kanıya nereden vardın ne şekilde istatiksel sonuca ulaştın? Kem küm edecek tip çıkmış birde tespit kasıyor hay senin beynine. Kişi kendinden bilir işi demiş atalar herkesin IQ'su senin gibimi sandın mal!
Son dört ülkenin müslüman olmasına şaşıranları gördükce dogrulugundan emin oldugum arastirma.

Ama haklısın canım, tesadüf değil. islam kültürü.
kimse türk insanını salak yerine koymuyor. türk insanının en az %60'ı zaten salak.