bugün

deniz eşkiyası somali.
Ben tek başımıza olduğumuzu düşünüyorum.
El kaidenin kurucusu, ışidin hamisi pakestan .
Bae, Bosna, Ukrayna, katar, Azerbaycan kardeştir.
Azerbaycan yönetimi rusya ne derse onu yapar o yüzden çok güvenmeyin derim.
demokratik kongo

ruanda

sudan

gabon

gana

Gibi belli başlı büyük güçler.
türkiye suriye, mısır, azerbaycan gibi ülkelerin ezilen halklarının yanında olduğundan bu ülkelerle arasının iyi olmamasının bir önemi yoktur. allah razı olsun sayın cumhurbaşkanımız ezilen müslümanların yanındadır.
'Değerli yalnızlık' sloganlarıyla uyutulmuş ülkem insanın aramakla bulamayacağı ülkelerdir, yoktur zira.
amerika' nın ve rusya' nin kaç tane iyi olduğu ülke varmiş sorusunu akıllara getiren başlık.

ülke ilişkileri dört dörtlük olmak zorunda değildir. dört dörtlük hiçbir şey olmadığı gibi.
Honduras ve hollanda antilleri.
memleketimdir.

(bkz: Kırgızistan)
görünürde azerbaycan ve az biraz da kırgızistandır.
her ülke kendi çıkarlarını düşünüp, ona göre belirli yada tüm ülkelere iyi yada kötü davranır. romalı bir devlet adamı bu durumu çok iyi bir şekilde şu sözleriyle açıklar: güçlü ile olan ittifaka güven olmaz . yani zayıf bir ülkeyseniz ve güçlü bir devletle ittifak yaparsanız, hiçbir zaman zayıf ülkenin sözü geçmez. her zaman güçlü olanın sözü geçer ve bu ittifak sadece çıkar ilişkisine dayalıdır. işi bittiğinde sizi kaderinize terk eder.
ırak-şam islam devleti varya dedirtendir. başka dostta bulamazlar zaten.
not: bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.
Güney kore'dir. iki ülkenin arası her zaman çok iyi olmuştur ve olmaya devam edecektir.
(bkz: abd) (bkz: türk ülkeler)
Türkün Türkten başka dostu yoktur ve olmayacaktır; olursa da arkamızdan bıçaklayacaktır.
ırak şam islam devleti

adamlar silah gönderiyoruz militan gönderiyoruz daha ne kadar iyi olabilir.

ırak türkmen milisleri'nin eline geçirdiği ışid militanları itiraflarda bulunmuştur. ayrıntı için: https://twitter.com/_Nihat_Yalniz__
Şaka maka Somali galiba.
Morocco kesinlikle. Her fırsatta we believe in morocco derler.
Guney koredir. Yillar yili bir kore savasi tutturmus gidiyoruz, diplomatik, ticari ve sosyo kulturel olarakta bakilacak olursa iliskilerimizin hic inisli cikisli oldugu bir donem olmadi. aksine surekli bir ilerleme, bir devinim soz konusu.
Metonya
(bkz: leyla ile mecnun)
siktimin zayyibi dost bırakmadı. anca arap yalakalığı. arapların amına koyim. satıcı şerefsizlere arka çıkmayı bırakın artık. hiç olmazsa tarihten ders alın. araplara güven olmaz.
Saydım saydım ama ben hiç bulamadım.

Azerbaycanla olan ilişkilerimiz bile dört dörtlük değil. Demekki komşularımızla olsun dünyayla olsun aramız limoni.

Hiç değilse bari türk cumhuriyetleriyle aramız iyi olaydı ama onlarla da dört dörtlük değil ne yazık ki...