bugün

şu aralar kimi görsem yok işte mettalica t-shirt'ü yok işte iron maiden vs. ayrıca sanırım her 3 gençten biri gitar çalıyor ve siyah giyinip,dışarıya "ben çok cool'um ya!" diye kendilerini göstermek istemeleri de tam komedi.
Rockcı olunmaz doğulur.
5 6 sene öncesinde kalan akımdır.
nerede o eski rockçı bebeler.
kaldı mı eskilerden birileri?
şimdi alayı r&bci olmuş.
özledik yahu.
bir beğeni meselesidir bu...
o arkadaşlara biz halk arasında 'mal' diyoruz. gitar çalmak demek iki parça ezberlemek değildir bu ince ayrıntıyı da vermiş olayım. hem zaten bu işe gönül vermiş insanlar böyle gösteriş yapmazlar en fazla konsere giderken bu hale girerler.
ergenlik çağında gençlerin deli dolu asi ruhlu olmaları normaldir ki bu sağlıklıdır ve bazı gençlerin rock kültürüne özenmeleri de gayet olağan ve umarım iyi, seçici birer dinleyici olurlar sonrasında.
bu ilk gençliklerini yaşayan insanların kendilerini kılık kıyafet vb. şeylerle ifade etmeye çalışması da çok olağan ve sağlıklıdır; sağlıksız olan bu ifade tarzlarını yadırgayıp hepsini tornadan çıkmış gibi bir örnek yetiştirmeye çalışmaktır.

(bkz: faşizm)
(bkz: totalitarizm)
rapçi olmasından arsız bela , 63 stayla v.s. dinlemesinden kat be kat iyidir.
dönemiyle herkesi vurmustur. (bkz: hangimiz genç olmadık ki)
adam haklı. arsız bela dinlemekten iyidir. devam etsinler.
rock dinleyin, ama rockcı olmayın. zira o siyah giyim tarzlarınızla cok itici ve korkunc duruyorsunuz.
şimdi şöyle bir şey var. kendim bir rockçı olarak, katılmıyorum bu öneriye. gençlerin çoğu pop dinliyor. yani arkadaşlarıma falan bakıyorum çoğu pop, r&b, club vs. diyor. mesela bara gidiyorum, canlı müziğe. orada rock alt yapılı şarkılar çaldığında çocukları alkışlamıyorlar bile. sonra soner sarıkabadayı'nın coverına bir başlıyor;

kendisi yazdı, kendisi bozdu.

diye tüm eller havada. alkış, kıyamet. yani efendim kısaca yok öyle bir şey.
tam olarak rock ve pop şarkının farkını ayırt edemeyen gençlerin merakıdır.
keşke gerçek olsa dedirten, ülkeyi bir nebze olsun kalkındırabilecek, güzelleştirebilecek tespit. led zeppelin, pink floyd, pearl jam dinleyen adamdan zarar gelir mi lan hiç?
Kanı deli akan gençlerin siyah giyip terlerini gizlemek için rockçı rolüne girdikleri eylemdir. Ben coolum havası yaratıp çevre yapmaya çalışmakta cabası.
her türk evladının popçu doğması gerçeğiyle ilintilendirilebilecek durum.