bugün

beş kardeş denen böcektir.
insanların beyninin içinde olan örümcektir. yok la şaka o ne öyle gözlüklü şirin gibi. *
görsel çiftlik evinde dışarıda yatarken sıkça karşılaştığım etebur ve zehirli bir örümcektir. kolum kadar bir şey afedersiniz. duvardan duvara zıplar ve koca demir balyozla falan bile ezilmiyorsa iskelet yapısını siz düşünün. kıç kısmı iki elim boyutunda olup, sokarsa fena canınız yanar. sarı renkli, tüylüdür. bu kadar şeysini beni de kolumdan soktuğu için biliyorum. balon gibi şişer, acilen emilmeli o zehir yani... tabii o zamanlar çocuktum...
en tehlikeli örümcek hangisidir bilinmezde en iğrenci hamam böceğidir.
kafasına ayakkabı ile basılmak suretiyle itina ile etkisiz hale getirilir. türkiye burası, akıllı olacak akıllı....
lord of the rings-return of the king te mağaradaki örümcektir.

türkiye'ye geldiğine dair duyumlar aldım.

umarım gelmemistir.
akp li beyni ağ bağlamış insan tipi Örümceklerdir.
(bkz: Shelob) frodoyu zimbalamistir kendisi. Her ne kadar sam tarafindan bafilensede.
(bkz: ungoliant) kendisi sauron un efendisi melkora picak cekecek kadar kabadayi bir orumcektir. Shelobun atasidir, buyugudur.
Sarıkız denen örümcek hıyar yer gibi akrep yer. Bildiğin çatır çatır yedi yakaladığı akrebi ve biz bir grup zorunlu asker durumu mal gibi izledik.

Yer hatay, hassa, askeri bölge...
https://i.ytimg.com/vi/PA5nKiFDnV4/hqdefault.jpg
hülooğğus akus adlı örümcektir. yobaz ikliminde yaşar. anadolunun her yerinde bolca bulunmaktadır.
adı üzerinde çok tehlikeli örümcektir. ısırırsa hastaneye bile zor yetişirsiniz.
(bkz: sarı ömer)
çok zehirli bir örümcektir, tenhada karşılaşınca direk yön değiştirmek gerekir.
bu örümcek kesinlikle bizim davet etmediğimiz,gelmesini istemediğimiz,memleketini bırakıp buralara kadar gelen böcektir.benim gözümde gregor samsa'dan hiçbir farkı yoktur.tekrar edeyim,"biz çağırmadık o geldi" git buralardan sarı ömer.
rte oluyor mu sonuçta ağına alıyor felan benziyor valla .