bugün

Var olan,

ancak bozulmuş ve kilitlenmiş bir sistemdir.
doktor döverek düzeltilmeye çalışan sistem.

nedense biri de çıkıp sağlık bakanı bu ne hal diyemez.
Çapa hastanesi tüm işlemleri yaptı, gerekli raporları Verdi.

Tedavi almam gereken tüm ilaçları Verdi, ancak bunların uygulamaya geçmesi icin aile hekimliğini gitmem gerek, aile hekimi de şirket olmuş kardeşim, hiç birinde bos yer yok ve evimin yanındaki yerden Hizmet alamıyorum 20 km ileride devlet hastanesinden isimi hallediyorum.

En kötüsü ise özel hastaneye yönlendirilmem sırf enjekte icin.

Sistem bitmiş dostlar,

ya paranız olsun bol miktarda ya da yanınızda devlet hastanesi olsun yada hasta olmayın.

(bkz: bir sözlük yazarının ms hastalığı ile imtihanı) hastalığın başlangıç konusu.

Ayrıca omzumun takibi icin hastaneler 10 gün sonraya gün veriyor KAYNAR bu kemik KAYNAR siz bakana kadar.
bu sistem sigortan görünmüyor deyip bir kan grubu kartı için 25 tl ister. aklınızda bulunsun.
akparti hükümetinin ilk dönemlerinde ve halen en çok gelişme gösterdiği iddia edilen alan sağlık sistemidir. ama burda hükümetin çok acayip bir stratejiyle insanları resmen salak yerine koydugunu ve insanların da gerçekten salaklıklarını kanıtladıklarını görüyoruz.

adam diyor ki ben artık ücretsiz muayene olabiliyorum. öyle sanıyor işte garibim. adam bilmiyor o paranın eczanede kendinden alındığını, 8 liralık ilaçtan 40 lira muayene ücreti kesildiğinin farkında değil. * *

aynı salak insanlar bu pahalılıgın ilaç fiyatlarından olduğu düşüncesiyle hükümete toz kondurmamaya devam ediyor.
Paran varsa harikuladedir.

Paran yok mu? Ahahaha ne sistemi lan? Kurbanlik koyunsun o zaman.
paran varsa saglik sistemi butun dunyada harikuladedir. yani 'paran varsa harikuladedir ehi ehi' yazip sanki dunyanin sirrini cozmus gibi hareketler yapmak gereksiz. ayriyeten paran yoksa bile saglik sistemi iyi olan yerler de vardir (bkz: norvec).

tanim: turkiyedeki saglik sistemidir.
insanları ayakta sıçmaya yönlendiriyor.
Çoğu avrupa ülkesinin standartlarının uzerindedir.

Mustafa kemal, ak parti iktidarini gördüğü için beni Türk tabiblerine emanet ediniz demiştir.
özel hastanelerde aynı gün ikince kez muayene olursan devlet üstüne düşen parayı ödemiyor.

yani grip oldun sabah muayeneye gittin 36 tl, öğleden sonra dişin ağrıdı gittin 48 tl. aynı gün iki kere hasta olamazsın.yasak.
abd vatantaşlarının obamaya seslenip örnek alınması gerektiğini düşündükleri sistemdir. tebrik ederiz çocuklar. başardınız.
bir tanıdığa 6 ay sonrasına kadın doğum randevusu veren sağlık sistemidir. kadın zaten 6 aylık hamileydi, kucağında çocuğuyla mı gidecek randevuya? cahillerin yönettiği değil yönetemediği, tam aziz nesin'lik bir ülkeyiz, başka söylenecek bir şey yok.
Git gide beni korkutan sistemdir. Mevcut sistem hastalari müşteri haline getirip özel hastanelere gitmeye zorluyor. Randevu almaya kalkınca en az 1 hafta sonraya uygun randevu veren bir sistem var. Hal böyle olunca insanlar acillere yükleniyorlar. Yahu adam grip olmuş acile gelmiş.1. Basamak sağlık sisteminden haberi yok tabi. insan önce aile hekimine gider. Direkt hastaneye gidersen yoğunluk oluşur. Uzmanlık gerektiren durumda ise randevu alamadığı için soluğu yine acilde alıyor. Bu suretle acilin iş yükü artıyor. Artık acillerde bile sıra gelmiyor. Biraz parası olan insan da illallah deyip özele gidiyor. Tabi ilk kayıt 50-60 lira arası eğer Dr tetkik isterse de ek maliyet oluyor. Zaten bir devlet ülkede bu kadar özel hastane açılmasına neden izin verir anlamış değilim. Eğer bir rant dönmüyorsa... Vatandaşın sağlığı devletin en temel sorumluluğu. Ama son yıllarda sağlık adeta bir sektör haline geldi ve pazar halini aldı. Paran varsa tedavi olursun yoksa sürünmeye devam. Hele bir de şehir hastaneleri garabeti var ki evlere şenlik!
parasızsan öl anlamındadır. işsizsen paran yoktur ama devlet senden prim ister. ödemezsen tedavi olamazsın. yeşil kart alamazsın çünkü ailenin gelirine bakarlar. ailenden para istemezsin yaşın kemale ermiş bir gururlusundur. kendi kendine iyileşmeyi beklersin.
Resmen son 10 yılda zirve yapmış durumda. Hastanelerimiz özel hastane konforunda. Doktorlar bilgili ve tecrübeli. Geçenlerde bir belgesel izlerken Rusya'da bir hastaneyi gösteriyordu. Pislik kol geziyordu. Gözlerime inanamadım. ister inanın ister inanmayın sağlıkta Türkiye boyut atlamış durumda.
Tek sorunu sistemi olmamasıdır.
görsel