bugün

çağdaşlık adına yaptığı çağ dışılık her zaman hatırlanacak kişi.

kişilerin dinine, imanına ve namusuna el atan kişi. pkk lılara burs veren kişi. misyoner kişi. genç kızları kandıran kişi. eee yeter ben usandım. hala utanmadan savunulan kişi.
(bkz: kemalist burjuvazi)
türklüğüne hakaret eden, sayın pkk üyelerine desteklerini esirgemeyen, hayallerini ayasofya, sultan ahmet ve selimiye bale salonları ile süsleyen, baş örtüsüne karşı sergilediği tavır sonrasıda seve seve baş örütüsü takan, vatansever, dindar, damarlarında türk kanı dolaşan ve şu saatlerde münkir ve nekirle bale yapan cennet olmayan bir yerin dibindede son perdesini oynayan yüce şahsiyet.

(bkz: adab ı muhaşeret kanunları içerisinde hakaret etmek)
ismi altında sözlüğün şakirt yazarlarının ispatlanmamış ve hüküm giyilmemiş ve belki de defalarca yalan oldukları ispatlanmış (o yüzden hüküm giymemiştir belki) iddiaları kesin gerçek gibi ballandıra ballandıra anlatabildikleri kişidir.
hatta hızlarını alamayıp öteki taraftaki akibetini de kendileri belirliyormuşcasına anlattıkları kişidir. bunu yaparken senin büründüğün rol daha vahim canem. * *
hakkındaki tartışmaların bile mide bulandırmaya yettiği eşsiz bi ülkede yaşamış, o ülkenin en son ayrı düşmesi gereken bir fikrin ortasına kamp kurmuş, allahın gücüne gitmesin son zamanlarında suratına bakılmayacak halde ölümü tatmış kadın.
bazı çevrelere göre başını kapatmadığı kanser olmuş ve allah tarafından başı zorla kapatılmış çağdaş yaşam destekçisi. nice kardelenler gelir onun yolundan...
-türkaaann! say lan islamın şartlarını.
+eee üü bale yapmaaak, bale yapmaaak.eee...
melek...

edit ; ruhsuz, vicdansız, namussuz, beyinsiz, beş para etmez pek çok insanın sözlükte yazar olarak dolandığını göstermiş giridir...
dünyanın sayılı dermatoloji uzmanlarından biridir. başkan yardımcılığı yaptı uluslararası lepra birliği'nin kurucu üyesi idi. Avrupa Dermato Veneroloji üyesiydi aynı zamanda.
bozuk zihniyetli bir kesim tarafından hakkında aptalca eleştiri yapılabilen,
böyle bir ülkede yaşamış olmasından dolayı kendisi hiçbir zaman duymamış olsa da, benim çok büyük bir üzüntü duyduğum, gerçekten hak edene hak ettiği değeri veren bir ülkede yaşasaydı meydanlara heykeli dikilebilecek bir kadın bu kadın.

ayrıca;
(bkz: uludağ sözlük türkan saylan ı karalama harekatı)
şakirtlerin kendisi hakkındaki suçlayıcı entrylerine baktığımda, aile mahkemesi'nde yargılanıp, suçlu bulunmuş olabileceğini düşündüğüm aydınlık türkiye insanı, nur içinde yatsın.
lepra (cüzzam) hakkında yaptıkları hastalar ve yakınları için unutulmazdır diye düşünüyorum. bazı eşekler için önemi olmayabilir tabi. varsa yoksa samanyolu, zaman...
edit: eşekler dedim ya yoklama alınıyor zannettiniz herhalde. tamam burdasınız anlaşıldı.
ölünce abdullah öcalan 40 gün yas ilan etmiştir sanırım.
Gelmiş geçmiş en hayır sever, en yararlı işler yapmış Türk kadınlarındandır.
Yaşamını Türk milletinin gelişmesi ve sağlığına adamıştır...
Lepra hastalığını Türkiye'den silen insandır.
Eğitim konusunda gençlerimize destekleri ve bu konudaki çalışmaları azımsanmayacak kadar önemlidir.
Allah hayırlarını kabul etsin...
vatanı bölmeye çalışanları iyi beslemiştir vaktinde.
geldi yapması gerekeni yaptı ve gitti, inanıyorum ki, zalimler için yaşasın cehennem sözünün muhataplarındandır..
teröristleri ellerinde çiçeklerle karşılayıp üstüne bir de maaş bağlayanları savunanlar tarafından pkk sempatizanı ilan edilmesi de bir hayli ironik tabi..
bu başlık altında yazanları hak etmeyen kişi.
ekmeğini yediğim kişi.
okulda hiçbir ayrım yapmadan burs vermiş olan kişi.
ayrımcılığın en baba uygulayıcılarındandır.
''çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz. inancın insanların iç dünyasında saklı olmasını istiyoruz.'' sozunun sahibi, bir ilim kadini.

cumleyi bastan sona tum reel anlamiyla ele alalim simdi.
''çocuk''; bilinci henuz olusmamis, kendisine ne anlatilirsa koru korune inanan, insanoglunun en saf ve masum hali. kur'an da, etrafinda olup bitenin henuz farkinda olmadigi icin yeri cennette olan bir varlik. eger ki siz cocuklarimiza islam dinini seriat adi altinda erkek egemen toplumlarin uydurdugu dayatmalarla empoze etmeye calisirsaniz, sizlere inanacaklardir. adi ustunde, karsinizdaki daha bir cocuktur.
''sıra üstü''; okullar bilim yuvalaridir. insanlarin ic dunyalarini sorgulamak yerine insanlara bahsedilen ''aklin'' farkina vardirip, insani kendi vicdan terazisini olusturmaya yonelten kurumlardir. cocuklarimiza, farkli olana saygi gosterilmesi gerektigini ogretendir.
''namaz''; islam dinin bireye ergenlik cagindan* itibaren sart kostugu en buyuk ibadetlerden biridir. fakat islam at gozlukleriyle bakan yobazlarin aksine, emir verdigi bir baska ibadet olan ''bilim'' yolunda egitim alan musluman cocuklara ogrenim saatleri icerisinde kilamadiklari namazlarin ahirette hesabini sormayacak kadar merhametlidir de.
''bale''; sanat. gelismis ulkelerde okullar bilim egitiminin yani sira ogrencilerine sanat yeteneklerini ortaya cikarmasi icin bir arac olmayi amaclamislardir. her ileri goruslu egitimcinin arkasinda durdugu bu gorus, niyeyse ulkemizde ''yozlastirma'' yaftasi yemistir.
''inanc''; insanin kendi ic dunyasinda yesertip buyuttugu vicdanidir. cevresine empoze etmeye calimak yerine, karsi tarafa anlasilir bicimde sunmasi gereken dusunceleridir.

şimdi,
bok atmak icin delik arayan ama bir turlu bulamayan yobaz guruhun hedefi olan, kendi caplarinda minimalize ederek ''namaz kilacaklarina bale yapsinlar'' haline getirtilen bu iki cumle sizlere neyi cagristiriyor?
hatta durun. ben size bir cagrisim daha yaptirayim;

http://img140.imageshack....mg140/3214/173118364g.jpg

bilimde ve sanatta gelismis ulkeler tarafindan hala ucuncu dunya ulkesi olarak goruluyorsak eger, bunun baslica nedeni okudugunu dahi anlayamayan futursuz kesim yuzundendir.

nur icinde yat turkan hoca. senin kisiligin, dusuncelerin, arastirmalarin ve merhametin bu dunya uzerinde ilime ulasmaya calisan her genc tarafindan gururla savunulacaktir.
basit bir örnekle; bu başlık altına ne zaman entry girsem karmamı bozuyor.
nasıl ki bu konuda konuşurken dinden çıktığım gibi.
(bkz: küfürün adı günah)töbe töbe
yazarların savunmak için lafları bilimum yerlerinden irdeledikleri kadın-cık.
hakkında bir sürü şey duydum, bir sürü şey okudum, hiçbir zaman özel bir sempati ya da antipati beslemedim ama bir tek pkk ile gerçekten bir ilgisi olduğuna şiddetle inanmak istemediğim kişidir. hakkında yazan onca şeye rağmen bir tek bunun ihtimaliyle dehşete düştüm. zira bu güruhla uzaktan yakından ilgisi olmuş her cisme (evet insan değil, cisim dedim) her türlü bedduayı edebilirim, ediyorum da. cüzzam hastalığı konusundaki çabalarını araştırdığımda saygı duydum kendisine, hasta insanlar için çok çabalamış ve kendi hayatından ödün vermiştir belki de zamanında. ama bir yanda insanları iyileştirirken bir yandan da binlerce masumun bebeğin katili olan bu söz konusu güruha herhangi bir şekilde hayrı dokunduysa... neyse bu cümleyi bitirmek istemiyorum, inanmak istemiyorum diyorum sadece.
dizi'de adete melektir yahu.
vefat ettikten sonra bile kendi ülkesinin az gelişmişlerince linç edilmeye çalışılan kadın.