bugün

ntv'deki Türk Mucit yarışmasına niko diye birisi katılmıştı. öncelikle vidyoyu izleyiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=taw9u5h2edY

1- çocuk aslında bilgi üniversitesi sinema televizyonda okuyo. niye tasarım diye yalan söylüyo? kaldı ki bilgi'de tasarım diye bi bölüm yokmuş. insan bi kontrol eder.

2- dünyanın şeklini baz almış. sürekli aptal aptal, alakasız şeyleri baz alıyo. "fabrikaların bacalarından çıkan gazları yok etme" mucidinde de midenin sindirimini baz aldı herif.

3- kadın, icadınızın ismi nedir diyo. çocuk, aerodinamik lastik diyo. kadın sırf dalga geçme amaçlı "aerodinamik yastık?" diyo. niye dalga geçiyo ki. çocuk tekerlekle gelmiş, belli ki yastık değil. otomotiv sektörü falan da demişti hatta. kadın dalga geçmekle kalmıyo, bir de gülüyo.

4- kadının elindeki kağıt niye farklı? o kağıtta ne var? çocuk asıl verilmesi kağıdı nasıl getirtemedi? nereden getirtecekti?

5- tahtadaki anlatışına girmek bile istemiyorum.

6- çocuk, aerodinamik derken meğer hidrodinamik'i kastediyomuş. insan bi araştırır.

7- "bu lastik, 360 derecedir içeriği" dedi herif. bu çocuk tekerleğin nasıl icat edildiğini bilmiyo mu yahu? (bilmeyenler için, tekerlek ilk başta yuvarlak değildi, gelişerek yuvarlak oldu) kaldı ki elips şeklindeki tekerleği arabaya taksan ölürsün.

8- "rüzgar geriye doğru arabayı itmeyecek" ne demek abi? çok etkiliyo galiba.

9- "niye olmaz siz söyleyin" lafı ve o mükemmel bakış... oradaki çalan harika müzik... ntv de öyle bi müzik çalarak çocukla dalga geçmiş oldu.
icadı yapana ve icada mı güleyim yoksa binbir enteresan yorumlardan birisi olan ''ecayip heyvanlara benziyirsen'' yoruma mı güleyim bilemedim.
dünyanın en bo$ insanı diyebiliriz. şimdi gelir bunu yazdım diye beni arar bulur, sonra da "niye?" der. öyle bi adam.