bugün

şahsımın kendine göre bir endeksi var. tl nin değeri düşük mü pahalı mı ona göre karar veririm ama buna güvenip yatırım, işlem yapmam çünkü uzun vadeli bir endekstir. en az 2 senede sonuç alınır, bu yatırımdan.
şudur.
1 litre benzin 1 dolar diverjansı ile mevcut fiyatı karşılaştırırım.
şu an sanırım 1 litre benzin 1,4 dolar falan.
o zaman türk lirası ucuzdur. 2 sene içinde benzinin 1 dolar seviyesine gelmesini dolayısılya tl nin değer kazanması gerektiğini düşünürüm.
görsel
Düşüktür.
görsel
görsel
139 tane para biriminden değersizmiş
görsel
1 liranın karşılığının 1 lira olması meselesidir. sadece bu ülke sınırları içerisinde değerlidir maalesef. dünyanın başka hiç bir ülkesinde zannetmiyorum ki kabul görüyor olsun geçerli sayılıyor olsun..

sırf üstündeki resmin sahibi olan adam için dünyadaki tüm paralardan çok daha değerlidir oysa..
çok açık ve ner bir cevap veriyim '' YOKDUR '' .
görsel
Afgan afganisi karşısındaki sağlam duruşunu hala koruyan değerdir.

Birde o afroditcoin karşısındaki değer nedir öyle. Ey maşallah. Uzun adam sayesinde bunlar hep işte. Kıymetini bilmek lazım.
doların 3'te biriyken, ırak dinarının yaklaşık 3 katı fazlasıdır, evet. ülkeden ülkeye fark gösterdiğinden dolayı değeri hiç bir zaman anlaşılmayacaktır.
1 türk lirasının dünya üzerindeki para birimlerine karşı değeri aşağıdaki linkte görülebilir.

http://tr.coinmill.com/TRY_calculator.html#TRY=1

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

edit: sitede en üstteki "türk lirası (try)" yazan kutucuğa bir(rakamla; 1) yazıp enter tuşuna bastığınızda görebilirsiniz paramızın değerini.
Türk ekonomisi iyiye gidiyormuş ama niye öyle dedin ki şimdi? Geçen yıla oranla yüzde 3.8 büyümüş ekonomi.

Bunun anlamı zengin daha zenginleşti, fakirin mına koysunlar oluyor herhalde.

Zaten fakir hangi siyasetçinin umrunda oldu bu ülkede şimdiye kadar?
cebine asgari ücret giren kişinin asla anlayamayacağı değerdir.
Kaç para ulan bi türk lirası.
Çok azdır.
2015 yılında dolara göre yüzde 30 azalmıştır.
Manen Dünya'nın en değerli parası.üzerinde Ata'mızın resminin olması yeter.madden de keşke aynı şeyi söyleyebilseydik.
Yoktur. Gercekten su an halimize acidim. 6 gundur gurcistandayim, ilk geldigimde 100 tl verdim, 79 gurcistan lari'sine denk geldi. Gurcistan diyorum bakin, 5 milyon nufuslu koy. Savastan sonra belini dogrultamamis fakir fukara ulkenin parasi tl den degerli olmus. Eskiden 1 lari'ye 3-4 tl veriyorlardı. Tesekkurler uzun adam. Hayaldi gercek oldu.
404 not found.
Altı sıfır atarak yükseleceğini sanan hükümetin elinde patlamıştır.

Dolar 3 lira olmuş. Seçimden sonra daha da yükselecektir. Geçen sene yılbaşında 2.10 tl olacak sözü veren ekonomi bakanın nerede?
çok düşüktür. bir anımı anlatayım bununla ilgili. Londrada bir sırp arkadaşımla exchange bureau ya gittik ve adam 100 eurosuna karşılık 75 pound aldı ben ise 100 lirama karşılık 33 pound..
Başkan Basçı'nın iddiası sene sonu icin 1.92dir. Tutacak gibi geliyor bana. Nitekim abd'de işler pek yolunda sayılmaz.
hiç bir zaman yükselmeyecek olan değir.
iki ileri bir geri.