bugün

Çünkü ataerkil bir toplumuz. Ve kadınlar kendi ayakları üzerinde durmayı beceremeden ömrü boyunca koca himayesinde barındırılmışlar.
Haliyle bu eğitim seviyesindeki insanların yetiştirdiği bayanlar da ayaklarının üzerine basamadığı için(çok çok nadirdir böyle bireylerin kendinden emin, güçlü bireyler yetiştirdiği.) biran evvel evlenip kocasının kanatları altına girmek, çalışmadan bakılacağını, ona sahip çıkılacağını bilmek ister.

Şimdilerde durum biraz daha farklı amaç evlenmektir, evlilik sürdürülebilir mi belli değil. Şaşaa debdebe içerisinde evlenirler en lükslerle ailelerin veya kendilerinin bellerini bükerler çünkü toplumumuz ekonomi egemen toplum oldu. Zekasıyla değil de ekonomisiyle toplumda yer tuttuklarını düşünüp itiraf edemezler. Baktılar geçim yok Olmadı boşanırız derler aklınızı başınıza alın ve okuyun okuyun okuyun!
insanın sevdiğiyle yuva kurma düşüncesi bu kadar kötü mü. Türk kızları evlenme meraklısı erkekler önüne geleni yatağa atma meraklısı. Ama niyeyse onların bu hevesine bişey diyen yok.
Kızlara evlilik olmadan sex olmaz diyenlere gülüyorum, sağda solda iki erkekle aynı anda hatta foursome ifşa videoları çıkan 16-17 yaşında kızlardan bol ne var? Hayır, yadırgamıyorum kimseyi ben düzgün insan bulamıyorum tek sıkıntım bu.
Kimi ailesinin baskısından kurtulmak, kimi kendi hayatından redderek ailesini sevindirmek için evlenir. Bu eski kafaların takındığı tutum. Bazılarındaysa zengin erkek ya da ailesine kapak atmak için evlendiği görülür. iki tarafın zorluklara rağmen severek evlendiği evlilik ender görülür.