bugün

eğitim sistemlerinde kısaca 'milli başarısızlığımızın sebebi türklerdir' diyen cemaatlerin oluşturduğu güruhun içinde bulunduğu durum.
türklere faşist derler, eğitim sistemlerinde faşizmin nasıl en önde gidebildiğini gösterirler.
körpecik zihinleri silinemez kinle doldururlar.
türklere geri kalmış derler, başka zavallıların dallarına basıp yükselirler.
dünyaya da medeniyet dersi verirler.
yapabilecekleri en iyi ve beleş şey ticaret olduğundan, kapitalizmle dünyayı sallarlar ve lakin zamanları dolmak üzeredir.
olacağı bir dünya savaşıdır. geri kalan devran yine insanındır, hayvanındır , ağacındır , suyundur...

(bkz: amma dolmuşum lan)
dedeleri yaklaşık 10 milyon amerikan yerlisini* öldürmüş insanın, bir türkü, dedesinin yapmamış olduğu sözde 1.500.000*insanın öldürüldüğü bir soykırımla suçlamasıdır. bir insanı kendi yaptıklarıyla değil de dedelerinin yaptıklarıyla -hatta yapmadıklarıyla- suçlamak ise ayrı bir hatadır. ben bir ispanyoldan ataları milyonlarca insanı öldürmüş diye nefret edemem -ki bu kesin bir bilgidir- . beni kendisinin yaptıkları ilgilendirir.
en çok görüldüğü yerler; fransa,yunanistan,ermenistan,güney kıbrıs rum kesimi vs.*
türk olduğu halde buna sahip olan yabancı özentileri de var bunun. ancak türklerin olumsuz özellikleri ile iglili yapılan şakaların çok tuttuğu da bir gerçek malesef