bugün

akp'lileri %40 olarak kenara koyacak olursak aziz nesinin doğru bir tespit yaptığı görülmektedir. mekanı cennet olsun.
üstad yine haklı çıktı.
kendini zeki sayan adamlarin sozudur.
a ka pe %41 + hdp %13 + diğer pasifler %6 =%60
1 temmuz 2015 meclis başkanlığı oylamasında akp'ye karşı bir tbmm başkanlığını bile kazanamayanlara gelsin. büyük akpli ve akp osmaniye milletvekili devlet bahçeli'ye çok teşekürller!!
celal şengör: Türkiye’nin ortalama kültür düzeyi Afganistan’dır.
Akp nin iktidarda olmasıni goz önünde bulundurursak doğru bi tespit...
bence %80 i aptal. ben cozdum olayi. siktir olup gideceksin bu memleketten nerede kiymetin biliniyorsa oraya. pasalar gibi yasayacaksin. cahilleri cahilliklerine terk edeceksin. ne bok yerse yesinler zaten siktiler ulkeyi.
türk halkının büyük çoğunluğu aptallaştırılmıştır. bizim insanımız aptal değildir, hatta cingözdür. fakat bir kısım beyin israfı insanlar bu milleti çakal yapmıştır. akademik ve yorumlayıcı zeka ise 0 ın altındadır.
bana kalırsa türk halkının %97 si aptaldır.
Ve bu %60lık aptal güruh iktidarı devirmek için bir araya gelmiştir. Allah ülkemize selamet versin.
Alman Bild gazetesinin yaptığı Avrupa ülkeleri ıq sıralama sonuçlarına göre doğru bir tespittir.

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=26718971
Aziz Nesin'i hatırlatan cumledir.
atatürk ve cumhuriyet düşmanı kitle yüzde kaçsa aptal oranı da işte odur...
Türk halkının yaşadığı yerin kötülüğünden,etkisi altında olduğu kültürlerden ve birkaç yüzyıldır talihsiz olmasındandır.
yoksa Sokakta kimi çevirseniz iyi olanı- kötü olanı bilir.
faydalı olanı -zararlı olanı bilir. Ama uygulayamaz.
Türkiye insanının IQ ortalaması, Forrest Gump kardeşimizin IQ'sundan yalnızca 10 puan kadar yüksektir. Durum bu iken yüzde altmış tespiti de yerinde bir tespit gibi.
Anan haric de lan.
Kürtler Sağolsun düşürüyorlardır tabi (bkz: eşek s*kme fantezisi)
1 Kasım 2015 Genel seçimleri sonucu tekrar hortlayan söylemdir. Bu söylemi sahiplenenlere sormak isterim: % 60 hesabını doğru yaptığınıza emin misiniz?

Haziran 2015 seçim sonucu AKP harici kesim % 60'tı. Ne yaptı bu adamlar?

Olağanüstü günlerden geçerken meclis toplansın diye ısrar ettiler mi?
Meclis başkanlığı, yüce divan gibi hükümet oluşturma haricindeki konularda birleştiler mi?
Anayasa hükümlerinin çiğnendiği durumlardan bir sonuç çıkardılar mı?
iki seçimde de herhangi bir başarısızlık olduğunu düşünüp gereğini yaptılar mı?
Cemaat-paralel yapı konusunda, partilerinde milletvekili olmuş kişiler bile mağdurken, bu mağduriyetlerin çözümü yönünde tavır aldılar mı?
Devlette çok kısa süre de olsa söz sahibi, bilgi sahibi Olarak mücadeleyi verdiler mi?

Bunları yapmayanlara oy veren siz akıllısınız da, Öyle ya da böyle davasına sahip çıkan Akpliler aptal öyle mi?
Tek seçimde muhalefete güvenip havadan bilgilerle AKP'ye geri oy atanlar akıllı, geçim derdiyle bile olsa AKP den ısrarcı olanlar aptal öyle mi?

Ben bu tabloda aptal % 60 lık bir kesim görüyorum ama, o ima edilen %60 değil. Bilmem anlatabildim mi?

edit: biraz daha ipucu vereyim, bakış açım daha ziyade Einstein'ın şu sözü üzerindendir: Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
Herkes de kendini %40 likta goruyor. Cibiliyetini ziktiklerim.
90 dı 60 a düşmüş gelişme var amk.
Bunu söyleyen kişi de %60 lık kısımda büyük ihtimalle. işsiz kısım hani ;;;
-Sir aziz nesin.
(bkz: goralıların yüzde 60 ı gerizekalıdır)
hee onca kişi aptal bi siz zekisiniz.
bayım pardon ama tam tersi olmasın.