bugün

büyük yazar aziz nesin'in kendisine "gelen tepkilere ne diyorsunuz?" diye sorulduğunda, "aslında yüzde 80 diyecektim ama ayıp olmasın diye 60 dedim" diye yanıtladığı ifadesidir.

yahu hırsızların çaldığı elektriğin parasını namuslu vatandaşlardan tahsil edenlere oy vermekten büyük aptallık olur mu? asıl oy oranları niye %80'i bulmuyor ona şaşıyorum...
ulan karşımdakilerde hep kendini % 40 tan sayıyo ya en çok da koyuyor ama doğru tespit.
Aziz Nesin'in bir sözüdür.80 darbesinde Kenan Evren'i destekleyenler için kullanmıştır.
Herkes kendini yüzde 40 lık zeki kesime koyduğu için sorun edilmiyor. Ama başımızda çok büyük sorunlar var.
Abd halkının yanında yine iyiyiz. Bazıları komşu ülkelerini bile bilmiyormuş.
kabataş yalanına (bkz: bir yalanın anatomisi) inananların sayısına bakınca hak vermemenin mümkün olmadığı aziz nesin tespitidir. yılmaz özdil'in yazısı, kahir ekseriyeti daha nelere inanan bir halk olduğumuza dair:

http://www.sozcu.com.tr/2...il/kabatas-yalani-766854/
Aptal bir halktan oy alamayıp yıllardır muhalefet olarak kalan hıyarlar, aptal dedikleri halktan daha aptaldır.
zatı muhterem in özlü sözüdür. en azından yüzde 40 ı var da bi şeyler bi itlerin istediği gibi gitmiyor.
kimisinin muhalefeti "aptal bir halktan oy alamamak"la suçlamasına vesile olan tespittir.

evet, aptaldan oy almak kolaydır ama aşağılık yöntemlere tenezzül ederseniz... yine aziz nesin'in eserinden uyarlanan "zübük" filmindeki ibrahim zübükzade karakterini hatırlayalım. halka gerçekleri anlatmaya çalışan avukat burhan'ın en küçük bir şansı var mıydı söz konusu demogog şerefsiz karşısında? ancak onun gibi yalan söyler, dini duygularını sömürür, aç gözlülüklerini gıdıklar, yalan söylerse başarılı olabilirdi.

böyle yapmayı herkesin midesi kaldırmaz tabi...
kitap okumayan her ırk aptaldır açık ve net.
oğlu hdp'den milletvekili adayı olan türk düşmanı bir ırkçının sözüdür.
oh neyseki %40 lık dilimdeyim.
Bir nevi haklı olunan önerme.
benim tek kafana takılan nokta şu;
acaba ülkecek aptallığımızdan dolayı mı iyi niyetleyiz yoksa iyi niyetli olduğumuzdan dolayı mı aptalız?
bunu hangi ülke de söylersen söyle illa tutar, farklı görüşler diğer farklı görüşlere bunu söyler sonra sözün sahibini hatırlatır sanki çok sabit bi sözmüş gibi. o yüzden bu söz hakaretten başka bişey değildir.
eskiden " %50 yi evde zor tutuyoruz" idi. Şimdi ise "türk halkının % 60 ı aptaldır" deniliyor. Millet sevgisini doruklara çıkartan kişi serzenişi
Adam ilk defa haklı.
Saygıyla anıyoruz efendim.
Aziz nesini destekliyoruz.
vebal altına giren insanların sözüdür. Hatta bunu yazanların çoğu o yüzde 60'a girer çünkü onlar geriye kalan yüzde 40'dan fazladır.
görüyorum... ve artiriyorum %83.76372'sidir efenim.
Buna inanan aptaldır. Gerisi muallak.
Akp ve mhp secmenini toplayinca cikan yaklasik sonuc sanirim.
akp' liler 40 kını oluşturuyorsa aziz hocam 20' si bunun nerede?

kayıp yirmi var burada.
%40 ı da akıllıdır.