bugün

tükenmişlik, duygusal tükenmişlik, duyarsızlaşma ve azalmış başarı duygusu olmak üzere üç ayrı biçimde yaşanabilir. Bu değişiklikler işe bağlı tutum ve davranışlarda değişikliklerle kendini gösterebilir. Tükenmişliğin temel özellikleri enerji kaybı, motivasyon eksikliği, diğerlerine karşı negatif tutum ve aktif olarak geri çekilmeyi içerir. Bunun yanı sıra fiziksel tükenme, kronik yorgunluk, çaresizlik, ümitsizlik, negatif bir kendilik algısı, duygusal ve zihinsel tükenme de tükenmişliğin göstergelerindendir.

alıntı.
patos reklamının yeni sloganı.

(bkz: tükenmişlik sendromu bu olsa gerek)
yakalandığım sendrom. yediğim yemekten, giydiğim elbiseden, bindiğim arabadan... artık hiç bir şey eskisi gibi tat vermiyor. hiç görmediğin güzel bir şehre o ilk girdiğin ki haz, heyecan yok, her şey oldukça anlamsız. hiç bir şeyi düşünmemek için en ideal seçim uyumak gibi geliyor... ölmekten sonra.
1.5 senedir yaşadığım sendrom. hiçbir şey tat vermiyor, hayat siyah beyaz hiçbir şey yapmaya isteğim yok ayaktaken uyumamak, derse yetişmem gerekiyorsa kalkmamak istiyorum, davranışlarım, dış görünüşümden bile tiksiniyorum, bunları düzeltmek için ne yapacağımı bilmiyor bilsem de muhtemelen yoğun isteksizlik yüzünden yapmam bile "lan ne olcaksa olsun ölürüm her şey biter" modlarında dolanıyorum, kendimin en büyük düşmanı haline geldim bu yüzden, bunu ister istemez bazı entrylerime dahi yansıtmışlığım var.* yüksek dozda alkol almadan mutlu olamıyorum bile, böyle bazen şımarık zengin çocuklarının saçma sapan üzüntü triplerine benzer şeylere girdiğimi düşünüp yine kendime kızıyorum bakalım sonum nereye gidiyor.
kıvanç tatlıtuğ'un rahatsızlığı imiş.
yeni öğrendiğim bir hastalık.
zengin hastalığı gibi bir şey.
bizde ne gezer.

koy tavuk döneri önüme mutlu olurum ben lan.
en çok öğretmenlerde görülen rahatsızlıkttır.
Sonucunda uyuşturucu bağımlısı yapacak sendrom. Şakaya gelmez.
ünlü hastalığı... asgari ücretle üç kuruşa çalış, o kadar yıl oku, git özel sektörde harcan, iş verenin afra tafrası, ibneliğiyle uğraş, gerçekten tüken, fiziken ve ruhen bit görelim tükenmek nasıl oluyormuş, tükenmeye hakkın oluyormu ?
Televizyonda duyulmasıyla 16 kat arttığı söylenen hastalık. Ne biçim insanlarız, televizyonda söylenen hastalıklara göre hastalanıyoruz. Bir zamanlar da "depresyondayım" şarkısıyla depresyonda patlama olmuştu.
Can sıkıntısınin cavcavli adıdır adi cok duylmus ama goren olmamistr.
bende olmayan hastalık.ben de şaşırdım ama yok valla.
Kalmadığını hissetmektir. Kötüdür.
bir "ereksiyon olamayan erkek sendromu" olmayandır.
Acilen biriyle aşk yasayip tedavi edilmesi gerekir.
her istediğine ulaşma sonucunda ortaya çıkma olasılığı bulunan boşluğa düşme durumu. bu türden tükenmişlik sendromuna alt kesimlerden çok üst kesimlerde rastlanır.
fena bişeydir.depresyona benzerlik gösterirki sadece yasamak için nefes alıp yemek yenir.işemeye kalkmaya bile mecali yoktur insanın yarı ölü gibi bişeydir.
patos'un bitmesiyle ezgi mola'nın içinde bulunduğu sendrom..
şaka bir yana kişinin benliğini tam olarak hissedememesidir..
genelde dürüst bireylerde yaşanır.. dürüst birey ülkemizde '' deli '' olarak tanımlanmaktadır..
insanlar tarafından bu baskıyla karşılanan birey ilk başta bir ' hop ne oluyor ' der ..
derdini anlatmaya çalıştıkça dışlanır, dışlandıkça yorulur, yoruldukça tükenir..
(bkz: rahat battı sendromu)
ara sira böyle bir bahaneyle izin alsam mi dusunduren sendromdur. şahsimin öyle bir gamsiz patronu var ki;

ben:patron ben tükenmişlik sendromu yaşiyorum sanirim.
patron:hangimiz yaşamiyoruz ki. dediğim evraklari aldin mi?
ben:tükendim diyorum yahu.
patron:oğuzhan gelince beni arasin.
ben:amk çocuğu
patron:efendim.
ben:tamam aratirim gelince.
her asgari ücretli çalışanın hergün yaşadığı durumdur.
buz gibi bir (bkz: bomanti) biraz da hawai ragge şarkılarla geçeceğini düşündüğüm sendromdur.

edit: eğlenin be oğlum.
Meryem uzerli nin moda haline getirdigi sendrom. Yok oyle birsey arkadasim. Neye tukeniyorsun. Cem yilmaz'in dedigi gibi,
Sikiliyorsan, al kidem tazminatini siktir git. Ne sikiluyorsun?
Sadece zenginlerde ve ünlülerde rastlanan, burjuva hastalığıdır. Aslında toplumun her kesiminde görülür, kimisi maddi sıkıntılardan, kimisi manevi sıkıntılardan tükenmişlik sendromu olur ama bir garibanın tükenmesi tükenmemesi kimsenin zerre sikinde değildir, sırtına kırbaçla vurulur, katır gibi çalıştırılır, 800 tl para koyulur cebine ay sonu, küfür gibi, ''benim kızımı ne mühendisler, ne doktorlar istedi de vermedim'' denir, ufak bir yuva kurmasına bile izin verilmez, sonsuz yalnızlığa mahkum edilir, hikaye değil bunlar ha, bizzat çevremde görüp tanık olduğum şeyler.
asgari ücretle çalışan bireyin başına gelmesi halinde açlıktan ölmesi ile sonuçlanacak sendrom.
(bkz: yaz beni yaz)