bugün

Haluk Levent sandığınız üzere Rahibe Teresa gibi iyilik meleği bir insan değildir.

iyidir, kötüdür demiyorum.

Ama iyilik dediğimiz şey sadece insanlara yardım amacıyla safi duygularla yapılır.

Yıllar önce ismi unutulması gerekirken sosyal medyada sırf kendi çıkarları doğrultusunda Rahibe Teresa rolünü üstlendiği için ismini hala duyduğumuz ve gündemde kalan bir insan kimin umurunda gerçekten?

Ha başarılı mı?

Evet...

Haluk Levent dediğimiz adam sanatçı kimliğiyle unutulacağının farkında olduğu için, sosyal medyayı hala gündemde kalmak adına kullanan en iyi örneklerden birisidir.

Bu konuda başarılı.

Ama gerçekten yani böyle bir konu hakkında bu kadar entry girilmesi ne utanılası, ne de boş.

Demek istediğim, zaten hiç haz etmediğim, her hali-tavrı bana insanlara karşı "nasıl sempati kazanırım, iyilik meleği gibi görünürüm, hala ismim unutulmaz da paranın damını yalarım" mantığıyla hareket ediyormuş gibi gelen bir insanın ne yaptığı hiç umurumda değil.

Ben kendisinin Beşar Esad gibi bir Arap Nusayrisi olması nedeniyle, Esad'a gizliden sevgi besleyenlerin kendisini pohpohlaması sonucu hala var olduğunu düşünüyorum.

Tabii bu benim düşüncem.
işin acı tarafı da kadının (bu cinayete kurban giden kişi için değil, genel anlamda) evli ve çocuğu olan erkek ile birlikte olması.
hiç empati yapıp kendini o adamın karısı yerine koyuyor mu?
ya da bir erkek evli kadınla yatarken empati yapıp kendini o kadının kocası yerine koyuyor mu?
bunlar insanlıktan çıkmış kişilerdir.

kadın açısından:
tamam, adam karısına saygı duymuyor.
çocuğuna da değer vermiyor.
düşünsenize...
diyelim ki adamın kadını kötü, aldatma sonunda o kadın çocuğa nasıl bir yaşam sunacak? babasının günahını evladından çıkarmayacak mı?
ihanet ile parçalanmış bir ailede yaşayan çocuğun nasıl bir ruh halinde olacağını düşünün.

kadın-erkek açısından:
ya kadın (erkek) kötü değilse...
çocuğunun anasına (babasına) saygı duymayan erkek (kadın) eşini aldattığı kadına (erkeğe) mı saygı duyacak?
parçalanmış aileye son darbeyi vurup çökmekte olan yuvayı dağıtma vebalini almaya değer mi? hiç mi vicdanın sızlamaz.

karısında (kocasında) bulamadığı veya alamadığı zevki mutluluğu heyecanı vb duyguları sende buluyor. yarın senin verdiklerinden daha fazlasını veren bir kadın (erkek) çıkınca sen de aldatılacaksın, işte o zaman vicdanın sızlar.

akraba olduğum ailelerde çevrede komşularda bunlar yaşanıyor.
bu insanlarla selamlaşmıyorum konuşmuyorum ve ne misafirliğe gidiyorum ne de gelmelerine izin veriyorum. ne düğünleri ne cenazelerine katılıyorum.

bırakın şiddet cinayet olayını bu ahlak ve akıl sorunudur ki insanlık zaafiyeti gösteren insanlardır bunlar. etrafımda gördüğüm yaşanan bu durumlar karşı söylenecek tek şey; seks bir ihtiyaç ama ahlak ve akıl da bir ihtiyaç, bizi insan yapan değerlerdir.
hayvanlar güdüsü insanlar aklı ile hareket etsede amaç aynıdır, benzerlik gösterir ama hayvanlardan bizi ayıran akıl değil ahlak olduğunu unutmamalıyız.

yoksa ilahi adalet mi, doğal seleksiyon mu ne dersiniz bilmem ama su testisi su yolunda kırılır.
yuva yıkanın yuvası olmaz, ya mezara ya hapise gidersiniz.

kadın ya da erkek, yuva dağıtacak, evli biri ile ilişkiye girecek kadar aklını ve kendini insan yapan ahlak değerlerini yok sayarsa...
neyse, daha fazla yazmayım.
Tamam lan kızlar boşverin haluk abinizi.

Nerde bi orospu çocuğu gördünüz hemen binin arabasına tamam mı?

A kuzularım benim.
hiçbir şey yazmadı diye de linç ediliyor insanlar bu ülkede, baya tuhafız bu konuda.

adam gayet doğru yazmış amk. şu osuruktan nem kapan kitleye de hastayım, en iyisini siz biliyorsunuz tamam.
Şiddeti meşrulaştırmayın demiş.
Daha Ne desin amk.

Zerre akil yok yaa.
iyi bir insanın haksız yere liçlenmesi olayıdır.

Arkadaşım, tamam bazı erkekler tam bir kazma oluyor. Onu yetiştiren de bir kadın olmasına rağmen sığırlıktan uzaklaşamıyor. Huylu huyundan vazgeçmez!

O yüzden sen de daima kendini korumak zorundasın. Bu erkek için de kadın için de geçerli.

Şimdi şöyle düşünelim; bir yerde eğitimli bir yılanla karşılaştınız. Bu yılan sonuçta vahşi bir hayvan. Huyu avını öldürüp yemektir. Sen bu hayvanın doğasını bile bile üstüne gidersen, kendi önlemini almazsan ölebilirsin. Adamın anlatmak istediği bu...
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. insanın önce kendini koruma yetisi olacak bundan yoksun ise başına gelenlerden kendiside sorumludur. evet bu olayların bitmesi için yüzde yüz çözüm değil ama en azından yarı yarıya düşecektir.
Niye linç ediliyor ki adam doğru olanı yazmış. neymiş efendim erkeklere neden tavsiye verilmiyormuş. Efendi, işinde gücünde erkekler anlıyor zaten psikopata ne desen siklemeyecek. Bari psikopat erkekleri seçen kızlara nasihat vereyim demiş adam.
acıma yetime döner koyar dötüne hesabı kendi yetiştirdiği saçma salak duyarcı(duyarcı derken sadece işlerine gelen olaylarda, türbanlı öldürülse kılları kıpırdamaz) kitle başına bela olmuş.
haluk levent'i linçleyecek kadar ileri gittiler ise twitter kesinlikle kapanmalı.
------------------
Erkeklere bir tavsiyen yok mu?
Neden cinsiyetçilik yapıyorsunuz?
Mesela bir gün de şöyle bir paylaşım yap
"Erkekler sakın kız arkadaşlarınızın hesabını, faturasını, borcunu ödemeyin. Sakın altın, takı, hediye gibi şeylerle kendinizi sömürtmeyin. Bırakın onlar da çalışsın ve kendi ayakları üstünde dursunlar. Kadını Geçindirmek erkeğin sorumluluğu değildir"
Bunun gibi erkeklere de öğüt verirsen o zaman sana helal diyeceğim takip edeceğim samimi göreceğim
insanların ne kadar hain olduğunu göstermiştir. O kadar insanın canına dokun, onca güzellikler yap. Sonra senin neyi ne amaçla yazdığını sorgulasınlar insanlar hata yapsın diye mi bekliyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamıyorum ki.
haksızcadır.
haklıcadır. boş boş konuşuyorsunuz amk erkekleri. şu amk ülkesinde ne zaman bir kadın öldürülse kadın da şöyle davransın böyle davransın diye çıkıyorsunuz ortalığa amk. kadın istediği gibi davranabilir aynı erkek gibi. hoşunuza gitmiyor diye ancak hayatından çıkabilirsiniz, hayatını almaktan siz vazgeçeceksiniz. kadın hiçbir şey yapmayacak siz insan olacaksınız.

Edit: evet haluk levent çok değerli bir insandır, çok güzel işler yapıyor çok insanın hayatına güzellik katıyor fakat erkek egemen bir toplumda yaşıyor olduğumuzdan bahsederek kadınlara ''tavsiye'' vermek onun da hakkı değildir.