bugün

herşeyi güllük gülistanlik gösteren akp hükümetinin halki uyutmak icin tasarladigi yapay sorundur. benim türban diye bi sorunum yok. velhasıl türban & basörtü de sorun degil ,zaten devlet basörtüsünü yasaklamadı,irticai görüs olan milli görüs modelinin önünü kesmek icin yasaklandi.

türkcesi ; bir cevrenin kendisine ( sanki islam sadece onlara inmiş gibi ) mal ettiği görüş ve bu görüşün ortadan kaldırmaya calistigi laik,demokratik ve kemalist türkiyeyi korumak icin 89 yılında yasaklandı. ben olsam yine yasaklardım. yine yasaklardım

yaşasın laik , demokrat tam bagımsız kemalist türkiye.
kahrolsun kompradorlar ve * gibiler.

edit ; gördügüm kadarıyla zoruna gidenler var, zorunamı gitti bacım ? ekliyeyim inşallah bir gün o türban bu iktidarın urganı olur. 70 milyon/1 olan hakkıma dayanarak bu sözü söylüyorum.
(bkz: sahibinden temiz yalanlar)
başka hiçbir sorunumuz çözülmediği gibi bide bu var.
(bkz: al 1 de burdan yak)
geldiğinde 200 milyar dolar civarında olan borcu 400 milyar doların üzerine çıkaran,
şu ana dek hiç olmadığı kadar özelleştirme yapan fakat gözle görülür bir fayda sağlayamayan,
cukkasına çalışan, çoluk çocuklarını, yakınlarını köşelik eden, gemiler alan, ihaleler veren,
mısır ithalatı konusunda vergileri çocuğuna göre düzenleyen,
kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapan, büyük ortadoğu projesinin eş başkanı olan ve diyarbakır'ı da bop için
merkez yapacak olan,
el altından kamu malı(tüpraş'ın %14.76'sı) satan,
işsizliğin artışına dur diyemeyen, öğretmenin aldığı maaşa çok diyen,

tayyipin, unakıtanın, akp iktidarının bütün bu ciddi olayların üzerini türban ile örtmesidir.
gözümüzle kulağımızın birini ve ağzımızı da kapatmamızı sağlayacağı için tek sorunumuz türbandır cümlesinin kısaltılmış hâlidir. bunları kapatınca ortada sorun kalmıyor çünkü.
görmek istemeyenden kör, duymak istemeyenden sağır yok zaten. onlar da şimdilik yüzde 47. durup duruken bu sorunu çıkaran da çözen de rte ve çevresi değil mi?

türban üstü az edit: sorun çıkarmak için de, çözmek için de iktidarda olmak gerekmediğini biliyoruz.
saçmalıktır. herkes seçiminde özgürdür. zira türban sorununun zaten hükümetin bunu yasaklaması üzerine çıkmış olduğu gerçeği karşısında bu düşünce zaten çürütülür.önce türbanı yasaklayıp daha sonra da bunu tekrardan yasal bir hale getirmeye çalışan yine bizim hükümetimiz değilmidir sonuçta. evet türban siyasidir. ama halk arasında siyasi değildir. halk kendi seçimini kendi yapar fakat ülkeyi parçalamaya çalışan bazı insanlar da kendi çıkarlarına göre bunu değiştirerek ifade eder.bunu o dönemde amerika'ya ve diğer devletlere taviz veren hükümetimiz yaratmıştır. eğer halkımız da şimdi bunun sadece bir saçmalık olduğunu görürse zaten böyle bir sorun kalmayacaktır. çünkü kimse kimsenin vicdanına karışma hakkına sahip değildir. laiklik dini yasaklamak değil, vicdana karışmak değil, dini devlet işlerinden ayırmaktır. eğer bu devirde hala başı açık-başı kapalı ayrımı yapıyorsak zaten kendimizden utanmamız gerekir. çünkü zaten dışarının istediği bizim kendi içimizde parçalanmalar yaşamamız değil mi? eğer biraz olsun gerçekten bu ''SORUN'' dan artık nefret ediyoruz diyorsak tek yapmamız gereken bu konuyu kendi içimizde kimseye sen şöylesin sen böylesin demeden halletmek. artık bu sorunun hükümetin kararlarıyla yön değiştirmesinden kurtulmamız gerekiyor. baş örtme vicdan işi olmalı ve hükümet de buna karışmamalıdır. çünkü hükümet çoban, halk da koyun değildir.
Türkiye'nin en önemli ve çözülmesi gereken ve artık görmek istediğimiz sorunu terör'dür.bu görüntüleri görmek istemiyor(uz)m.bırakın artık başı açık kapalı muhabbetlerini.islam dini hoşgörü dinidir.her koyun kendi bacağından asılır.ama bunun vebali çok büyük.müslümanlığı kullanarak ne edepsizler yapıldığını da görüyoruz.bu kan emicilerin oyununa gelmeyin.ülkenin en büyük sorununu unutmayın.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=12079
"diye düşünenin..." diye devam eder bu.
alkışlamak lazım diyorum efendim!hani şaka bi yana da ülkemizde uğraşılması gereken çok daha önemli sorunlar varken böyle eften püften şeylerin sorun(!) diye ortaya konulması...yani sözler yetersiz kalıyor,Allah akıl fikir versin,ne diyelim!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar