bugün

Şu anda 3g mobil modeminin sim kartını telefonuma takıp internete girdiğim şirkettir. Avea altyapısını kullandığı için kapsama alanı sorunu yaşıyorum.
(bkz: ttnet turkcell ve digitürk üçlüsü)
kaplumbağa hızında internet kalitesi olan bir kurum.
Ping değerinin yüksek olmasının kendileriyle alakalı olmadığını savunan müşteri hizmetlerine sahip süper(!)şirket. tabi canım santralle modem arasındaki gecikme süresi benimle alakalı birşey sizin hiç suçunuz olur mu ha bu arada santral siz değilseniz ben her ay size niye para ödüyordum ya.5-6 tane ttnet müşteri hizmetleri temsilcisiyle tartıştıktan sonra bana sunabildikleri tek çözm bir bilgisayarcıya gitmem oldu sizide yapacağınız işide sikeyim dedikten sonra kendi kendime birkaç gün modemi falan kurcaladım modemlerin(ttnet'in verdiği modem) yazılımının güncellenebildiğini öğrendim güncellemeyi yaptım(bu aynı zamanda bana güncel olmayan bir modem verdiklerini gösteriyor) ve tak ping yurtdışı serverde 700 lerden 60 lara düştü böyle bir şirket işte.
Türkiye nin en büyük internet servis sağlayıcısı firmadır. Hatların mülkiyeti Türk telekom da işletme hakkı ttnet te dir. Ama piyasanın neredeyse % 90 ini elinde tutan milyar dolarlık bir sirket olan ttnet nasil olur da bu kadar kötü yönetilir.
Ne ticari etiği ne de ticari başarısı vardır. Yani ojer telekom ve devleti arkasına alıp halkı düdüklemek böyle oluyor sanırım.
Operasyonları da çok saçma hale gelmiştir. Yani iki yil içerisinde 3 defa bayi konsepti değiştirmiş firmadan ne beklenir ki hemde bunlar çok ciddi operasyonlardır.

Ttnet devlet gibidir malını yemeyene keriz derler.
Bir gün bir yakınen tanıdığım bir bayiye devasa bir stand getirdiler. Standta 2 adet 86 ekran lcd tv vardı.
6 ay sonra geri alacaklardı. Geri alınmayınca bayi ttnet i aradı alin şunu dedi. Almadılar.
Bayi dukkani kapattı. Gelin alin şunu dedi.
Gelmediler.
Diyecegim o ki ttnet birkac bin tl değerindeki standı geri almaya bile tenezzül etmedi. Bu bayimiz de tv leri ve baglanti ünitelerinin aldı birini evine koydu diğerini satti. Standı da hurdaya verdi.

Yazık günahtır. Tamam operasyon büyük ama bu kadarı da ziyanlıktır. Olayın ustunden iki sene gecti hala ttnet ten ses soluk çıkmıyor.
Yazıktır milli servete Yazıktır. Taşeronda üç kuruşa adam çalıştırmayı kar bilip bu tarz beceriksiz operasyonlarla dünya kadar zarar ederler.
Hız yavaşlığı ile kullanıcıların bol bol sövmesine sebeb olan internet servis sağlayıcısıdır. Sanırım youtube ttnet kullanıcılarını düşünüp videolara 144p kalite getirmiştir.
(bkz: hadi yine iyisin)
7 saniyelik videonun bile donmasını sağlayan müthiş firma.
2.5 mbps internet sağlayıp aylık 78 tl ücret alan kazıkçı firmadır.
samsung galaxy 3 tablet kampanyası şahane.

sınırsız internet için 63 liradan 24 aylık kontrat yapıp üstüne vergiler hariç 423 lira ödeyip piyasa değeri 399 lira olan bu tablete sahip olabilirsiniz!

işte kampanya budur. hadi koşalım ttnet bayilerine!
adil kota kullanımı sistemi ile insanlar uzaya giderken güldüren şirket.
26 nisan 2006 tarihinde kurulmuş olan TTNET ülke internet kullancılarının %82 si olduğu bilinmektedir.
maalesef ülkemizde ciddi bir rakibi olmadığı için yan cebinden yiyen şirket. ama gün gelir devran döner altyapısı senden daha iyi, daha kaliteli bir firma çıkagelir ya ttnet. hele o firmanın fiyatları senden ucuz olmasına gerek yok seninle aynı olur ya ttnet,
işte o zaman siki tuttun. işte o gün benim bayram günümdür.
Artık pek fazla kullanılamayan ve bütün türkiyenin her gün küfür ettiği bir kuruluştur kendisi.
kabak tadı veren internet servis sağlayıcısı.

Telefon açıyorlar ve diyorlar ki; şu anda superonline kullanıyorsunuz "evet" eski ttnet müşterilerine (eskiden abone derlerdi fırçalardım ben size abone değilim müşterinizim diye akıllanmışlar biraz bu noktada, e tabi fırçalaya fırçalaya...) 8mbps'e kadar internet 12 ay taahhütlü 44tl.

diyorum ki; ben 49 TL taahütsüz 8mbps sınırsız kullanıyorum. her an süperonline'ı bırakabilirim. bana bu şekilde bir hizmet verebilecek misiniz? kendinize güveniyor musunuz?

"taahhütsüz fiyatımız 63TL"

bana kullandığım 49tl den daha iyi bir teklif veremeyecekseniz telefonu kapatın uzatmayın konuşmayı. diyorum.

"işte fafnir bey 44tl - 49tlden daha iyi bir teklif değil mi diyor. "

be akıl yoksunu arkadaşım ben taahhütsüz kullanıyorum bugun iptal etsem beş kuruş vermeyeceğim superonline'a. senden iptal etsem bana kullandığım ay kadar bedel çıkartacaksın bu rakam 19 tl ile 228 tl arasında daha ilk aydan iptal etmek istesem 19 tl isteyeceksin. aradaki beş tl için gelmiş bana artistlik taslıyorsun.

yok bir de bana gelmiş sizin tarifenizi unutmuşlardır falan diyorsun yok arkadaşım bildiğin benim tarifem 49tl amk...

aramayın arkadaş beni. sonunda küfür edeceğim olacağı o...
söylenen en kötü beddua.

2 yıl taahhütlü ttnet abonesi olursun inşallah.
herkes tatilde diye mi yoksa başka bi neden midir bilmem de bursa'da hızı yerlerde sürünen internet servis sağlayamayacısı.

http://www.speedtest.net/my-result/3033399955
bayram günü bağlantı sorunlarıyla lugatıma, yeni küfürler eklememe sebep olan şirket.
hayatımda uğraşmak zorunda kaldığım en kötü firma. bu kadar da eminim. köşedeki bakkal müşteri beklentilerini ve isteklerini daha iyi yorumluyordur.

telefonu 1 günde bağlayabilip interneti 1 haftada nasıl bağlayamaz bir firma ya? karşınızda muhattap da bulamıyorsunuz, internet sitelerinde yazanla müşteri temsilcilerinin dedikleri birbirini tutmuyor. neden açılmadığını öğrenmek istiyorsunuz saygısız bir şekilde açılacak açılacak açılacak deyip yüzünüze telefon kapatıyorlar.

buradan internet hizmeti almak isteyen kişilere sesleniyorum. diğer evimde uydunet kullanıyorum ve son derece memnunum. eğer binanızda uydunet altyapısı varsa kesinlikle uydunet kullanın, yoksa superonline zorlayın o da yoksa vodafone-turkcell 3g modem seçeneğini düşünün eğer düşük kotalar size yeterli olacaksa.

eğer bunların hiçbiri mümkün değilse evinizi değiştirin ve uydunet altyapısı olan bir eve geçin, yine de ttnet'le uğraşmak zorunda kalmayın.
ben de dün başvurdum 53 tl, öğrenci işi, 12 ay taahhütlü. taahhüt sonunda artılarını ve eksilerini paylaşacağım.
nankörlere bir türlü yaranamayan firma.
tüm kullanılacılarını küfürbaz yapmıştır efendim.
sık sık bağlantı sorunlarıyla karşılaşılan internet servis sağlayıcı. hiç bağlayıcı değil.
lanet olsun sağlayacağı internete de hıza da. artık bardağı taşırmış internet hedesidir.
hemen hemen herkesin lanetler okuduğu ki bunu hakeden, sözde hızlı ve ucuz internet sağladığını düşünen, bes para etmez bişey işte, anlam katmak bile istemedim bir sıfata sokup.
interneti çok yavaş olan bir internet hattı.