bugün

daha gerçek ve kaybetmiş karakterler olduğu için ikinci sezonu daha çok sevdim.
bu sezon kötüler değil de iyilerin kaybetmeye mahkum olduğunu anlatmaya çalışmışlar.

--spoiler----spoiler--
sezon sonunda iyi adamlarımız hakkın rahmetine kavuşuyor.
kötüler aynen hayatına devam ediyor.
kadınlar erkeklerinin yanlış kararları nedeniyle yalnız kalıyor.

tüm bölüm boyunca isyanım vardı ama dna test sonuçlarında baba ray çıkınca içime öküz oturdu resmen.
amk böyle dünyanın.
--spoiler----spoiler--
--spoiler--

finalin sonunda Ani'nin taşıdığı bebek velcoro'dan mı?

--spoiler--
Sherlock holmes dizisinin yerini tutar mı izleyenler mesajlasın.
Twitter'da gündem olmuş. Ülkecek garip zamanlardan geçiyoruz. Ya siyasi başlık var ya da dizi. Geçen de supernatural vardı.
Galiba güncellemesi gelen bir nüfus var utanmasam sevinecem.
son 2 bölümü ( s02e07&e08 ) izlerken bana yatağımda ters takla attırmıştır. duvarlara kafa attım.
2.sezonu spartacus ile birlikte sonu kötü biten dizilerden biri olmuştur.

başka da örneği var mı, bilmiyorum.
2. Sezon finali izleyip buradan köye yol alacak küfürler ettiğim dizidir. Ulan şimdi bir izle bakalım bu dizi ile bu aynı mı? Tamam farklı konuları anlatıyorsun ama bak bakalım bu dizi aynı dizi mi? E adamı sikmezler mi bu ne lan sen bizimli dalga mı geçiyorsun diye? Yaparlar dimi? O zaman çekme dizi falan. insanların ömürlerinden alma. Piç.
Colin farrel in biyiklarinin icine ettigi dizi. Nerde rust cohle nerde biyikli velcoro. 2. Sezon iyiydi 1. Sezon ise mukemmel.
ilk sezonu mükemmeldi fakat ikinci sezon biraz bozdu gibi. her sezon farklı oyuncularla farklı hikayeler üzerinden gidiyolar.
ikinci sezon finaliyle hepimizi boşluğa düşürmüş dizidir. Hayır arkadaş biz şimdi ne izliycez? Hangi dizi tutabilecek yerini? Senaryosu, kurgusu, oyuncuları, bağlantıları/kendi kendine göndermeleri, replikleriyle efsane bir finaldi. Daha iyi bir şey izlediğimi hatırlamıyorum. Yazacak bi şey de bulamıyorum, bu entryi burada noktalıyorum. Birinci sezonuyla da ikinci sezonuyla da gelmiş geçmiş en iyi dizilerdendir, benim favorimdir.
bir hızlı tren projesinin ardındaki rantları, kirli siyaseti ve birazcık da duyguları, gerçekçi bir şekilde anlatarak bitirmiştir sezonu. dizede ki karakterlerin hasarlı, problemli ve mükemmel olmaması gerçekçilik payını arttırmaktadır. bu anlamda güzel bir sezon olmuştur.
ikinci sezonu da sikim gibi bitmiştir.
ikinci sezonunda frank semyon Rolüyle Levent üzümcü Barındıran dizidir.

görsel
Hasiktir dedirtecek seviyede bir dizidir. Ikinci sezonun başında bu ne yeaa ben rustin'i özledim derken sezon sonlarına doğru karekterlerle özdeşleşmiş bir şekilde buldum kendimi. Ben böyle finale denk gelmedim daha önce. Hasiktir.
Popüler kültürün dayattığı saçma sapan über yapım. Konusu yok sıradan bir polisiye. Aktör fiyakalı sigara içiyor diye titanic yaptınız diziyi özenti piçler.
Bittiği için üzüldüğüm dizi.
--spoiler--

zar zor avantajlı bi skorla 90 dakkayı devirdiğimiz bir avrupa maçında 3 dakikalık uzatmanda rakibe geçen her top gol olacak hissi uyandırır ya hani.. rakip taç atışı kullansa top bi yerlerden sekip gidip sizin kaleye gol olacakmış gibi olur ya hani? hani kendi futbolcuna top geçtiğinde "kesin kaptıracak gol olacak" diye düşünüp başarabileceklerine hiç güvenmezsin de bi şekilde başarmasını umup seni göt etmesini istersin ya ?
sonraaaa.... bilirsin dostum ustalık kokan bir gol yersin hevesin kursağında kalır.

--spoiler--

işte true dedective 2. sezonu özeti.
Bana bu diziyi izleyip, birinci sezonuna da ikinci sezonuna da ayrı ayrı hasta olan insanlar lazım. Oturup saatlerce Rust'ın hayat felsefesinden, Frank'in çöldeki yürüyüşünden, Velcoro'nun rüyasından konuşabileceğim insanlar. Çevremde çok az böyle insan var. Ben ölüyorum bu diziye, hastasıyım ama hakkında kimseyle konuşamıyor olmak beni üzüyor. True detective seven insanlar kıymetli ve sayıları çok az. Onları üzmeyelim
oğlum finalde korku filmi izler gibi gerildim.bu gerilim bana bir kaç gün yeter. 1.sezon ile 2.sezon arasındaki dağlar kadar fark var.her iki sezon da efsaneydi fakat konular,mekanlar,işlenme tarzı olarak herkes ilk sezon diyor.doğrudur,haklısınız da ilk sezonda insan tahlili yapılırken ikinci sezonda adalet konusu vb. şeyler işlendi.kısacası izleyin.
2. sezon la 1. sezonun arasında dağlar kadar dram var dedigimdir.ve 2. sezon daha gerçekçi geldi. oyunculuk olarak 1. sezon daha iyi gibiydi.

---bilemedim belki spoiler olabilir kimine göre ------
beyler,böyle sonun amina koyayim lan.kolay kolay duygulanmam dizilerde falan ama bunda duygulandim amina koyayim. orospu cocukları bu nasıl son. neyse.karakterler çok iyiydi,özellikle collin farrel le butunlesmis gibi oldum aq.
"bahsettiğim sey bu. zaman, ölüm, beyhudelik hakkında konustugumda bahsettiğim şey tam olarak bu. bu işin başında daha büyük fikirler var. çoğunlukla, toplum olarak bizim ortak iluzyonlarimiz bunlar. aralıksız 14 saat cesetlere baktığınızda düşündüğünüz şeyler bunlar oluyor. böyle bir şey yaptın mı hiç ? gözlerinin içine bakarsınız, resimde olsalar bile. ölü ya da canlı farketmez. yine de okuyabilirsiniz. ve ne görürsünüz biliyor musunuz? ölümü iyi karşılamışlar. ılk başta değil, ama tam orada son anlarında. aşikar bir rahatlama. çünkü korkuyorlardı. ama şimdi ilk defa gördüler, her şeyi bırakmanın ne kadar kolay olduğunu. ve gördüler o son nanosaniyede. ne olduklarını gördüler. sen, kendin, bu büyük drama hiç bir zaman kustahlik ve aptal arzulardan ibaret geçici bir çözümden başka bir şey değildi. ve öylece bırakıp gidebiliyorsun, hayatına o kadar da sıkı sıkıya tutunmak gerekmedigini görerek. fark ediyorsun ki tüm hayatınız, sevginiz, nefretiniz, hatiralariniz, acılarınız, hepsi aynı şeydi. hepsi bir rüyaydı. kilitli bir odada sakladığınız rüya. ınsan olduğuna dair bir rüya. ve birçok rüyada olduğu gibi bunun da bir sonunda bir canavar var.''
Güzel dizi galiba. Bi ara başlıyıcam izlemeye.
sherlock tan sonra yavaş gelen dedektiflik macerasıdır. alışılıyo ama.
ne arıyorsan var kurgu isteyene kurgu soundtrack isteyene soundtrack oyunculuk isteyene söylemeye gerek yok zaten 1. sezon matthew mcconaughey 2. sezonda colin farrell.
ilk sezonu efsane ikinci sezonu balon olan detektif dizisi. işin en güzel yanı rustin cohle diye bir efsanenin tarih sinemasına adını altın harflerle yazdırmasıdır.