bugün

Genelde (bkz: tırt) dizilerdir.
genel görüş olarak devlet televizyonunda iyi iş yapılmaz mantığıyla ben dahil kimsenin başlarda izlemediği diziler. iyi işlerin iyi olduğunun bile çok sonradan kulaktan kulağa duyulduğu dizilerdir.
son dönemde aslında tutucu devlet televizyonu yada muhafazakar devlet kanalı imajını epeyce yıktı trt. mesela sadece dizilerde değil trt müzik kanalında muhteşem klipler yayınlayan tek kanal. ben kral tv yada powertürk tv'de hiç ilhan irem şarkısı çalarken görmedim ama trt müzik'te ilhan irem şarkıları dinlemek çok keyifli oluyor.

dizilerde de bu durum aynı. o yüzden gerek özel kanallarla trt arasındaki rekabet gerekse yaygın yayın ağı sayesinde trt dizileri daha çok türk insanına hitaben yapılan dizilerdir.

seksenler aile dizisi, zengin kız fakir oğlan aileye hitap eden komedi ve son dönemde yayınlanmaya başlanan kızılelma dizisi fazlasıyla milliyetçi bir dizidir mesela.
Bu yıl güzel olacak dizilerdir. Özellikle diriliş ertuğrul ve filinta favorim.
misyon dizileridir. akp ve muhafazakar sağ propagandası içerir.
ya arkadaşlar ayrılsakta beraberiz tarzı romantik komedi dizisi vardı. sitcom tarzı neydi ya o?

hatırlayan biri varsa beni aydınlatırsa seri artıya boğarım onu. acayip aklıma takıldı bulmam lazım. lütfen!!!
Leyla ile mecnun ile çıtayı stratosfere çıkarmıştır.
(bkz: en son babalar duyar)
içerisinde aşk öpüşme olmadığından sıkıcıdır.
içerisinde öpüşme, argo, katakulli olmayan yaratıcı ve eğlenceli yapımları çok fazlaydı bir aralar. Bu aralar acemi anneler gibi saçma yapımlara ev sahipliği yapmakta. Nerde leyla ile mecnun, 7 numara, yerden yüksek, yesil deniz gibi diziler. evet.
yedi numara, perihan abla, bizimkiler, kaynanalar, vb gibi efsanelerdir benim lügatımda.