bugün

Uzun yıllardır cok uzağında da olsam memleketimdir.
askerliğimi lüleburgazda yaptım, super bir yerdir.kızları guzeldir.
uzun yillardir yasadigim ve 4 mevsimin 1 gunde yasandigi kara parcasi....
Memleket bölücülük görsün, çoğu göçmen işbu topraklar ayrı bir ülke gibi trakya adı ile anılır durur,

Yani sorun senin oraya başka isim vermende değil dostum, al bak Devletin kendisine bakmasını beklemeyen, çalışan, ödeyen, vergi veren, üreten çoğu türk olmayan bir coğrafya, ülkenin en sorunsuz coğrafyası.

Ruyi zemine doğduğum ekmeğimi kazandığım vergi verdiğim vatanım. Cınım.
Kişi başı Türkiyede en çok içki içilen yerdir.
türkiyemizin canıdır bea. *
2000'li yıllarda siyaset destekli anadolu külüpleri ile başedemeyen, futbol takımları dağılmış, bir çoğu da amatör liglerde yıllardır sürünmekte olan bölgeydi.

ancak bu yıl yeniden bir diriliş başlamış gibi görünüyor. tekirdağspor 11 yıl aradan sonra 3.lige yükselerek seneye profesyonel liglerdeki ikinci trakya takımı ( diğeri 2.ligdeki kırklarelispor ) olacak. bunun da haricinde trakya efsaneleri lüleburgazspor, edirnespor ve çorluspor( henüz garanti değil son maçı kaldı ) da yerel liglerinden kurtularak bal ligine yükseldi. hala 80'li, 90'lı yıllardaki 7-8 takımla profesyonel liglerde oynayan halinden çok çok uzakta. ama yıllarca amatörde kalmak tüm bölgeyi hırslandırmış, çok daha başarıya açlar. trakya futbolu eski haline gelirse ülke futbolu da çok da keyifli hale gelecek. bu yıl da bunun başlangıcı gibi görünüyor.
kökenimin ait olduğu kutsal topraklardır... insanlıkta ordadır, adamlıkta ordadır... özledim valla...
en çok vergi verenlerin en az bakıldığı bölgedir canım trakyam. artık diğer bölgelerde olduğu gibi trakyadan da takımları üst lige bekliyoruz.
aşırı göç almasıyla beraber taşınan anadolu rüzgarı etkisiyle yerel ve cahil köy halkı ve gençleri gittikçe avamlaşan ve hatta apaçileşen (barzo doğudakine denir çünkü) ülke köşesidir. 2 seneliğine geri döneyim memlekete ne gibi değişiklikler oldu, hakikaten özlediğimiz kadar iyi mi dedim, demez olaydım. 1 senedir lanetler okuyorum yoluna, insanına. medeniyet akpye oy vermemek olarak isimlendirilmiş burda, belediye hizmetleri yerlerde olan chp ye dair bi bagnazlık oluşmuş. malesef herkes acayip mıymıntı, hatta iş sevmez, sorumluluk almak istemez, zengin gibi gözükür ama bedavadan iş kakalamaya çalışır, kayserili kafasını yaşarlar.
tez zamanda kurtulurum inşallah.
Edirnede yaşıyorum, pişmanım sevmiyorum buraları.
içinde edirne, tekirdağ, kirklareli gibi illeri icinde barindarin bölge.
hiç gitmediğim ve tanıdığım kimsenin olmadığı bir yer.

halbuki görmek istiyorum çok.
ozledigimdir oncelikle. alti yildir ankara'yi sevmeme ragmen buyudugum topraklar oldugundan, ankara'ya alisamama, ankara'yi garipseme sebebimdir. insani, kulturu, muzigini hicbir yerlere degismedigimdir.
çomar işgaline maruz kalmaması için en sıkı ilişkileri kurması gereken güzel bölge.
Trakya candır gerisi heyecandır. Yakında bu diyarları milli sınırlardan silerler.
Sanıldığı kadar da ayyaş bir toplum değildir. Toprağını çok sever ve asla sırtüstü bırakmaz. iki torba kömür içinde kendini satmaz.
Bugun de sukurler olsun anadolunun comarlariyla ayni sehirde nefes almadigimiz icin.
güzeldir, gelişmiştir.
şahsımın da mensubu olduğu kadim diyar. insanı Çok sıcakkanlıdır. ayrıca aÇelya samyeli danoğlu gibi türkiye ortalamasının epey üstünde güzellikte kızlara sahiptir.
Karadeniz insanından sonra bir kesimini çok sevdiğim insanlara sahip bölgedir. Gülmek istiyorsanız bu insanlarla takılın. Başka da bir şey bilmiyorum.
istanbul çıkışlı günübirlik gezi için tavsiye beklediğim bölgedir.
kürt topraklarıdır. türkler ve yunanlar derhal çıkmalıdırlar.
Edirne keşan bölgesine verilen isim. Keşan yunanistan sınırında olduğundan büyük bir alışveriş merkezi yapıldı keşanda sınıra 10 km kala. Hafta sonları günübirlik, alışveriş için gelen yunanları görebilirsiniz. Ayrıca keşan ve yunanistan kardeş beldeler olduğundan yemek yemeğe, alışverişe diye yunanistana gidebiliyorsunuz keşan belediyesinden bir kağıt alıp... Ilginç ama güzel. Trakyaya gideceklere tavsiye olarak, edirnenin meyhanelerine gidin mutlaka, keşanda peynir tatlısı ve kulak yiyin, yerlilerden çingene mahallelerini gezdirmelerini isteyin, alabilirseniz belediyeden bir kağıt alıp yunanistanı da gezebilirsiniz trakya vesilesiyle...
Cenaze evinde yanda mevlid okunurken rakı içen cenaze sahibine rastlamaktır. Güzeldir beyaa