bugün

kadınların giydiklerinde fıstık , çıkarttıklarında yer fıstığı olduğu ayakkabı türleridir. platform, apartman, mantar topuk gibi formları mevcuttur.
2 dakikada ayaginizin icine sicabilen bir ayakkabi cesididir.
bütün gün çok rahat hiç bir sorun yok edasıyla yürüyüp,akşam eve dönüldüğünde sabaha kadar kramplardan uyuyamama sebebi.
Topuk uzunluklarına göre 3'e ayrılan bayan ayakkabısı. Kimisine çok yakışırken kimisine hiç yakışmaz
önü kapalı,
10, 12 cm topuk boyu,
gizli platformlu olanları makbüldür.
insanin kendisine guvenini getiren bacaklari cok guzel gosteren e bide rahatsa her daim giyilmesi gereken ayakkabi turu. fakat cok yuksek olanlarini uzun sure giydiginizde aglayarak converse'lerinize kosarsiniz.
ince bilekli olmayan kadına yakışmaz.
bunların uzunluğu 20 cm ip gibi olanları var. onun üzerinde durabilmek için cambaz olmak lazım. takdir ediyorum onun üzerinde durabilenleri. yalnız bi tavsiyede bulunacağım boyunuz 170 altıysa giymeyin şempanze gibi oluyorsunuz. evet.
vücut anatomisine tamamen aykırı, vücudun bütün yükünü ayağın ön kısmına veren ve bu nedenle çok yürüdüyseniz yürürken neredeyse gözünüzden yaş gelecek kadar ağrıtan ayakkabı. ayrıca akşam eve gidince de bir ton bacak ağrısıyla uğraşmak zorunda kalırsınız.
ama bunun yanında duruşu düzeltiyormuş, bacaklarda kas yapıyormuş (ne kadar doğru bilemem), hatta ayağı küçülttüğünü söyleyenler bile var.
ama gerçekten çok şıklar. hele o topuklu botlar.
topuğun uzunluğu abartıldığı takdirde, ayağı at toynağına çevirmesinden tutun da bel fıtığına kadar envai rahatsızlıklara neden olacak ayakkabı. Bir de bu ayakkabılarla araba sürmeye kalkarlar ya, ifrit oluyorum azizim.
Bacaklarda kas yaptigina inandigim ve kisa boylu veya kilolulara yakismadigini dusundugumdur.
bir kadını en çok seksileştiren şey. niye bilmiyorum ama önü açık olanları falan hiç beğenmiyorum.
destekli sütyen hakkında atıp tutup bunu savunanları anlamak mümkün değil gerçekten. sonuçta ikisi de olduğundan farklı gösteriyor.
Kadının güzel görünmek için çekmeyeceği eziyet olmadığının kanıtıdır. Lakin taşıyabilmektir önemli olan, salına salına yürüyebileni şık, üzerinde savrulanı varoş yapar.
özgüven arttırıcı değil eksikliğinin göstergesi olan ayakkabı türü.
her türlü gideri olan hatun eşyası.
bayanların vazgeçilmezi olan, şık işkence aletidir. nasıl yürür insan o kadar topukla?
onunla yürümesini bilene yakışan, bilmeyenin de " boka basmamak böyle için yürüyor " imajı veren eşya.
en çirkin kıza bile albeni katabilen yegane aksesuar.
tüm gününü topuklu ayakkabıları üzerinde geçiren kadın takdir edilesi, eli öpülesi ,tapılası kadındır.
yüremesini bilenin vazgeçilmezidir.
kadınlara yakıştıramadığım aksesuar. benim için hatun askılı siyah body, dar bir kot ve spor ayakkabıdan ibarettir.

ayrıca serbest çağrışım;

(bkz: gülcan)
(bkz: emrah)
şu fani dünyada en çok aşık olunan şey. aşkı hak eden tek şey belki de. *
özellikle kaslı bacaklı kadınların bacaklarını çok daha güzel şekle ve kasları daha belirgin şekle sokan süper ayakkabıdır. kaslı bacaklı hanımların topuklu ayakkabı giymesi tavsiye edilir.
samimi bulmadığım tercih. kesinlikle. romantik göze fetişt ayağa bakar demeyin ama küçük ayaklar üzerinde bir çift spor ayakkabı daha çekici gelir gözüme. topuklu ayakkabı gereksiz özgüven ve buna bağlı olarak burnu havada g.tü davada bir kadın yaratır ki aman uzak olsun.