bugün

Evlenmeden önce sevişmeyi günah bellemiş abazan yurdum insanınca çok ayıp bir şeydir.
bak ben sevişebiliyorum demektir, görgüsüzlüktür. (bkz: görmemişin sevgilisi olmuş)
erkeğin beceriksizliğidir .
fırsat bulup yada üşenip arkadasını eve atamamıstır .
(bkz: outdoor) (bkz: public)
a= hii ne ayıp çoluğumuz çocuğumuz var burası park bir sürü aile geliyor hiç mi terbiyeniz yok edepsizler .
sevişen tip= tamam teyse tamam (hadi yol al bırakta işimi bitirim)

annemin gördüğü her yerde azarlıdığı yüzlerine karşı bile söylediği tiplerdir ama onlar hiç istifini bozmaz yüzsüzdürler .
türk toplumunun değerlerini aşan olay...oysa "size ne!sevişen,öpüşen,koklaşan onlar,onların kararı,onların isteği madem rahatsız oluyorsunuz sizde bakmayın,ilgilenmeyin yahu" demekten alıkoyamıyor insan kendini..
bu çiftler gayet masum birer kedi, köpek, sinek, kelebek te olabilir tabi. doğanın doğallığı ve insanın tabularının çatışması sonucu kakalaştırılan eylem..
okul içinde sevişen çiftler de dahildir. hele de bu okul bir liseyse çiftin adı sevişgenlere çıkabilir. bütün okul onları tanır. hatta onların yüzünden kötü amaçlar için kullanılmasın diye masa tenisi odasının kapatılması şimşekleri üstlerine çekmelerine sebeptir.
topluluk içinde mÂsum bir öpücükten fazlasını yapma eğilimi gösteren çiftlerdir. rock konserlerinde sık rastlanılır.
(bkz: kiralık ev ilanları)

saka bir yana, yazarlarımızın ''toplum bunu kaldıramıyor hala'' diye tanım yaptıkları olaydır.

neyini kaldıramıyor arkadaşım? yol ortasında sevişene ''yuh, oha, ayıp, yapmayın, etmeyin'' diye laflar mı atılıyor da benim haberim yok?

ben bunu ne anadolu da, ne ege de, ne de karadeniz de dahi görmedim. insanlar aşırıya kaçmadığı sürece yaşlı ablalarımız, teyzelerimiz bıyık altından güler geçerler bu olaya. ha bokunu çıkarırsan da ''tövbe estagfurullah'' der geçer adam.

hem her ne kadar gelişmiş olursak olalım. sokak ortasında sevişmek ne zamandar beri gelişmişlik göstergesi oldu amına koyim? böyle bir kriter mi var ulan? kim koydu bu kuralı?

sokak ortasında sevişmek nedir bilir misiniz? hemen söyleyeyim. allah ın ezikleri ömrü hayatında yiyemediği bokun açlığıyla, ''bakın ulan gelişmişim, hem de sevişebilirim ben'' ayağına yatıp düzüşürler sokak ortasında. lan sokağı da geçtim restoranda, cafede, nerde bulursa...

lan biraz özel olur bu işler. mahremiyet denen bişey var. hadi elalemi siktir et, kendine hiç mi saygın yok salak oğlu salak...

ulan bu kadar boktan bi meselede bana destan yazdırdınız ya helal olsun size de...
sokakta köpeklerinin ve kedilerinin dahada ileri götürüp, bunun üzerine geçenlerin her nedense büyük bir zevkle izlemesine neden olur.
aşırıya kaçıldığında şiddetle kınanması gereken tiplerdir.toplumun örf ve adeti yadsınamaz bir gerçektir.ulu orta herkesin içinde yapıldığı zaman ve abartıldığı zaman dışardan hiç de hoş gözükmediği için yapılmaması gereken bir davranıştır.
kacamak yapacak yeri olmayan, alkolun doruklarinda olan yada her an dayak yemeyi goz onune almis abazanligin doruklarini asip cosmus tipler...
büyük sehirlerde yapılabilen anadolunun bazı sehirlerinde olması halinde linç sebebi olan durumdur.
sap sap dolaşan abaza gençliğin anında cephe aldığı çiftlerdir.ellerinde imkan olsa park bahçe dinlemeden dişi şahsiyete gömülmekten çekinmeyen insancıklardır halbuki...
hayatı riskleriyle yaşayan, heyecan tutkunu çiftler.
public icraatçılarıdır.
halinden memnun çiftlerdir.
bir gün alacağım elime kameramı, 'arşiv yapıyorum ben, siz devam edin' gibisinden turup sıkıcam olayın içine oh olacak.*

kütüphanede gazete neyin okusun diye ikili koltuk koymuş elemanlar sağolsunlar ama bu iki kendini bilmez ha uzandı ha uzanacak haldeler. kütüphane görevlisine 'bi ayar çek şunlara' demeye gitti bir babayiğit ama aldığı cevap;

- ses çıkarmadıkları sürece kütüphanede herkes istediğini yapar. * - * * * *
(bkz: get a room)
"Boyunuz posunuz devrilsin emi! Sizde hiç ar, namus yokmu? Dört duvarı Allah ne için yaratmış?" cümlesini işitmelerinin akabinde, linçe uğramayı göze alan çifttir.
ilişkilerini toplumla paylaşmayı seven çiftlerdir.
sevgi gösterisi hoş olmakla birlikte abartılınca sinir edebilir..
evleri barkları , genel eve gidecek paraları olmayan çiftlerdir.