bugün

Yabancı turistler için epey pahalıydı ben müze kartla girdim.
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devletinin yönetildiği ve benzerlerine göre en küçük ve ihtişamsız olanıdır. Kutsal Emanetler'i barındırıyor olması dahi önemini anlamaya yetecektir.
istanbul'a gelen turistlerin mutlaka gittikleri yer.
ismet gürbüz ün evi olacak inşallah.
görsel
Ben olsam Dolmabahçe sarayında otururum. Topkapı sarayı eski çok. Bi sürü masraf çıkartır.
ağustos'ta yerleşmeyi düşünüyorum cumhurbaşkanı seçilirsem.
14 mayıs'ta ben cumhurbaşkanı seçilerek inşallah gerçekleşecek durum.
inşallah hz. mehdi yerleşir 2023 seçimlerinde buraya.
ya da Rami...
Büyük bir istanbul depremi ile birlikte denize gömülecek osmanlı sarayı. Bahçesinde mini obruklar oluşuyor ve zemin sıkıntılı.
hayal ediyorum çok büyük teknolojilere sahip.
zannedersem ayasofya'nın hemen yanında.
kimse burayı benden alamaz. allah var.
nice padişahların yaşadığı saray. osmanlı'dan miras.
ismet gürbüz'ün.
görsel
burda eminönü yazıyor bir de ayasofya'nın yanında diyenler var ayasofya sultanahmet'te bu nasıl oluyor.
ismi topkapı sarayı olmasına rağmen sultanahmet'te bulunan turistik yer.
görsel
koca bir imparatorluğun yıllarca yönetildiği, kutsal emanetlerin olduğu, binlerce eserin yer aldığı, dünyanın sayılı büyülü saraylarından biri olan topkapı sarayı'nı parayla gezmek kadar saçma bir fikir olamaz.
tamam para almak normal, orada çalışan insanlar var ama bu kadar pahalı olmamalı.

çoğu insan gezip görmek için yanıp tutuşuyor ama biletler çok pahalı.

kendi adıma konuşmuyorum genel bir kanı bu.

giriş için ayrı veriyorsun, sarayın bazı kısımlarına geçmek için ayrı bir para istiyorlar.

o kapıdan gireyim diyorsun yine para istiyorlar.

böyle böyle, insanımız kendi değerlerini göremeden geçip gidiyor.
Ümmetin liderinin yaptırdığı külliyenin yanında solda sıfır kalır.
Topkapı Sarayı’nın gezi güzergahında bulunan çoğu zaman ziyaretçiler tarafından fark edilmeyen detaylar

görsel
görsel
soymayı düşünüyorum. ekipte bir tek şoför eksik. planın tamamlanmasına yedi ay kaldı. herkese planı ezberletiyorum. şu an kamptayız.

aranızda iyi araba kullanan varsa, pm lütfen.

(kişi başı 8 m $ lan!)
görsel
Muazzam bir yermiş.