bugün

çalımlarının %90'ı topu rakibin sağından veya solundan atıp koşarak geçmektir. atletizmden geldiğini sahada belli eder. eğer geniş alanda tek veya çift savunma varsa, kesinlikle çalımı yedirir henry. şimdi eskisi kadar değil tabi ki ama futbolun usta ayaklarından olduğu kesin. o muhteşem plaselerinden seyirciye izletmek için de sol kanadı sever. ama barcelona'ya çok ucuza transfer olduğunda kesinlikle bir oyun dönmüştür. çünkü chelsea bir sezon önce arsenal kulübüne 78 milyon dolar teklif etmiştir, ve arsenal bunu kabul etmemiştir. ama barcelona'ya 10 küsür milyona transfer oldu yanlış hatırlamıyorsan.

henry'nin adı geçinc de, hep taffarel'in çıkardığı kafa vuruşu canlanır gözümün önünde.
gelmiş geçmiş en teknik forvetlerden biridir. bir forvetten beklenilmeyecek kadar bileklerine hakimdir.
o irlanda maçı olmasa, her şey daha iyi olacaktı onun adına.
- abi maça iki kişi geliyoruz.
+ biri sen, diğeri kim.
- biri ben thierry henry.

(bkz: iğrenç espriler)
adını futbol tarihine altın harflerle yazdırmış yumurta kafalı efsane.
http://www.naklenfutbol.c...ynin-en-guzel-25-golu/358
Müslüman olmuş olması , geniş kitlelerin islam ile ilgili olumsuz düşüncelerini tekrar gözden geçirmelerine sebep olmuştur. Allah onun gibi diğer yıldızlara da aradığını bulmayı nasip etsin.
ilk olarak fifa 2005 oyununda tanıdığım ve sonra da bütün hayatını araştırdığım bir gol makinası, şimdi Amerika da futbol yaşantısına devam ediyor ama hala gönlümde dünyanın en iyi futbolcusu ne Messi ne Ronaldo...
antrenör arsene wenger in rütbesine katkı sağlayan, arsenal kulüp tarihinin en golcü oyuncusu ünvanı ile ingiliz futboluna damga vurmuş fransız oyuncudur. aşağıdakiler ve benzer bazı nedenlerden dolayı çok sevilmeyebilir;

-frikik kullanırken düdük beklememek
-eşini ünlü yıldız paz vega ile aldatmak, ki 4 yaşında çocuğu vardır o zamanlar
-en önemlisi olarak rakip takım kalesine çok da insan işi olmayan goller atmak.
an itibariyle oynanan New York-Columbus maçında golünü yazan efsane futbolcu.
kornerden gol atmıştır.

http://www.ligtv.com.tr/h...era-dolu-amerika?csface=1
sevdiğim bir futbolcuydu ancak sonradan yıldızı söndü.
futbol efsaneleri arasına, asla silinmeyecek adını çoktan yazdırmış, son vuruş ustası.
2004 yılındaki fifa ödül töreninde giydiği tişört;

http://sphotos-d.ak.fbcdn...44438696_1586557359_n.jpg
gol sonrası sağ eliyle yaptığı sevinçlerle gönüllerde taht kurmuştur.
zamanımın en iyi forvetleri arasında rahatlıkla gösterebileceğim fransız oyuncu. bir forvet oyuncusuna göre teknik kapasitesi çok çok iyiydi.
görsel
amerikada da boş durmayan efsane golcü.
http://www.sporxtv.com/fu...guzel-5-goluSXTVQ39508SXQ
neslimin gördüğü en iyi 3 forvet arasında gösterebileceğim kişidir. bir forvet oyuncusunda olması gereken teknikten çok daha fazlasına sahiptir.
ocak ayında tekrar arsenale kiralık olarak geleceği söylenen oyuncu. ya arkadaş anlamıyorum. geçen sene de kiralık gelmişti arsenale. kardeşim madem gelmek istiyorsun madem bu arsenalde efsanesin ne diye elin amerikalarına new yorklarına transfer oluyorsun birader.
sahi bi henry vardı ne oldu ona adamı.
forvet deyince aklıma ilk gelen arsenal efsanesi.
2000 yılında vurduğu kafayla tafareli kalenin içine sokan efsanevi arsenalli forvet.
''Ben Müslümanım. Müslüman çocuğuyum. Toplara Bismillahirrahmanirrahim diyerek vuruyorum. Ben Henry golcü Henry ,Bismillah diyerek başladığım 21 senelik görevimi en iyi şekilde bitireceğim.''

Henry
hayatım boyunca gördüğüm en kaliteli müslüman futbolculardan birisi. arsenal'in vazgeçilmez 14'ü, fifa 2004 ve 2005'in en kral oyuncusu. fransa milli takımında da çok iyi işler çıkartmış olan, islamiyeti de iyi yaşayan bir futbolcu. ingiltere'de en parlak döneminde akla gelen ilk forvetti. bir çok türk gencinin 14 numaraya sempatisininde tek sebebidir. ömer üründül'ün telaffuzda kendisini ikiye katladığı adamdır ayrıca. *
fifa'nın altın çağını yaşadığı dönemlerde 94 yaptığı futbolcudur. o zamanlar şimdiki gibi 99 falan yoktu messi ronaldo falan.

gol sonrası relax tavırları sevilirdi.