bugün

Az önce ilk sezonunu bitirdiğim bir netflix dizisi.

Gayet başarılı buldum. ilginç bir hikayesi var. tavsiye ederim.
Netflix'i açar açmaz fragmanıyla karşılaşıp "bu neymiş?" Diye fragmanı izlerken başrolde robert sheean bebeğimi görünce izlemeye başladığım dizi. Izledikçe editlerim.

Edit: ilk bölümü izledim de eh.. doğrusu artık şu mutant çocuk/genç dizilerinden çok sıkıldım ama bitiririm yine de ilk sezonu sırf robert'ı çok sevdiğim için.
my chemical romance ve çizgi romanının gotik havasının hayranı olarak, dizide aradığımı pek bulamadım. çizgi romanın o karanlık, gotik ve film noir havası dizide yok. konu kopukluğu çizgi romanda da vardı, fakat oyuncular da pek olmamış (robert sheehan hariç). bu herifi misfits'te izleyemedik ya yeterince ona yanarım, neyse. bir netflix klasiği olarak da orijinalde beyaz olan akademiye zenci, meksikalı, asyalı ve gay eklemişler ahaha fıkra gibi lan. neyse bence netflix dizi yapmayı bıraksın, versin parasını satın alsın hbo'dan falan. klasik netflix uzatması da mevcut, bölümler gereksiz uzatılıp, dizi durgunlaştırılıyor.
Bu tarz süper kahraman hikayelerini izlemeyi sevmesem de bu diziyi niyeyse izleyip çok beğendim.

Dizinin belli sahneleri kendisini baya belli ediyor. Hikaye güzel ama işleniş yönünden belki problemler olduğu söylenebilir. (buna rağmen bence etkisi düşmüyor dizinin) müzikler özellikle çok hoş.

Dört numara (bkz: robert sheean)ve beş numaranın (bkz: aidan gallagher)oyunculukları çok iyi.
Robert için izlediğim dizi. Tipini yiyem senin. Eheheh.
görsel
Sanki biraz biraz (bkz: La Casa De Papel) dizisinden sonra yeni bir fenomen dizisi yaratma gayretiyle oluşturulmuş bir yapım. Keyifli ..
Soundtrack’lerini dinlerken sahnelerini gözünde otomatik olarak canlandıran dizi.

ikinci sezonu iple çekiyorum.
Sonuna kadar izlediğim, bana pek bir şey katmayan, biraz zaman kaybı olan, fantastik olmaya çalışırken azıcık saçmalamaya meyil eden x-man çakması dizicik...

1. Sezon finali ve sondan bir önceki bölüm fena değil...
saçma sapan bir ergen dizisi. hayatımda bu kadar basit ve kolay tahmin edilir bir kurgusu olan ve konuyu tamamlamak için saçma bağlamalar yapan bir dizi izlemedim.

bence izlemeyin boşverin daha iyi.
2. sezonu 31 temmuz'da gelecekmiş. soundtrackleri ve klaus için izliyorum desem yalan olmaz. umuyorum ki 2. sezonda ben'in ölümünü irdelerler. ölü olmasına rağmen baş rolde olan vanya'dan çok daha ilginç bir karakter.
2. sezonu gelmiş. klaus ve number 5 olmasa izlenmez. ölü olan ben bile diğerlerinin toplamından çok daha renkli ve ilginç bir karakter. klaus tam reyiz ya.
Number 5 bu dizinin kralıdır...
ilk sezonunu sevmemiştim, ikinci sezonu corona yüzünden pek dizi kalmamış bu günlerde güzel geldi.

müzikleri çok begendim yanlız ikinci sezonun.

https://www.youtube.com/w..._Zyw&index=2&t=0s

bu da isveçce 'hello'

https://www.youtube.com/w..._Zyw&index=3&t=0s
Çerezlik netflix dizisi. Saçma bulduğum noktalar olsa da eğlenceli geliyor.

--spoiler--
Ellen page'i bir türlü sevemedim. Çok soğuk. Dizide sürekli "uf olmuş" gibi gezindiği için olabilir. Ayrıca eşcinsel olduğu çok belliydi.

Diego'ya karşı hoşnutsuzluğum var. Travmaları su yüzüne çıkınca kıyamıyorum ama normal anlarda babasının ona biçtiği rolü oynamak zorundaymış gibi davranması, başka bir kimlik elde edememesi beni kızdırıyor. Aralarındaki en duygusal kişi.

Luther'ın beyni olduğunu düşünmüyorum. Çok salak ya. Tokatlayasım geliyor.

Ben genç yaşta ölmesine rağmen büyümüş. Ölü çocuklar ne zamandır büyüyor ki?
Vanya'yla olan sahnesinde hüzünlendim. Yeni "serçe akademisi" ndeki saçlarından iğrendim.

Alison'u ve gücünü seviyorum. "i heard a rumour" cümlesini nasıl keşfettiğini görmek isterdim.
2. Sezondaki saçı kötüydü.

Beş favorim. Gerçekten çok iyi oyuncu. Büyük adam davranışları çok yakışıyor çocuğa. Bebeğim beş.

Klaus ikinci favorim. Kendini uyuşturma çabasını anlayabiliyorum. Dave'i kurtarmaya çalışması gözlerimi yaşarttı. Karakteri daha derinlemesine işleyip sürekli onu izletseler gıkım çıkmaz.

Denetimci'yi de seviyordum.
Lila da hoştu. Serçe'de vardır diye tahmin ediyorum.

--spoiler--
ikinci sezonu da gayet iyi olan dizi. Yalnız çok hızlı gidiyorum, hemen bitecek olması beni üzüyor.
Başlayıp devam edemediğim dizi. Kanımca karakterler oturmamış, senaryo içine çekmiyor. Hâlbuki severim de bu tarzı
ikinci sezonu da birinci sezon gibi saçma sapan bir yere bağlanarak bitti. kısaca bahsedip spoiler'lı kısma geçeceğim.

ellen page'i gerçekten hiç sevmiyorum. x-men'deki oyunculuğunu da sevmemiştim buradaki mal mal gezen kız tiplemesinden özellikle nefret ettim. kristen steward'a fazla yüklenmişiz resmen.
dizide genel bir sıkıntı var ki ana olaydan kopup kopup sürekli başka şeylere yöneliniyor. o yüzden bölüm sayısı yetmiyor ana hikayeye derinlemesine girmeye. herkes çok parça parça, sanki aynı anda 7 kişinin hikayesini izliyor gibiyiz. o yüzden bu kadar güzel bir konunun harcandığını düşünüyorum. ilk sezonda aşılamayan bazı problemler bu sezon da aşılamıyor ne yazık ki.

--spoiler--
ilk sezonda aşılamayan bazı problemler bu sezon da aşılamıyor derken genel olarak karakter gelişimlerinden bahsediyorum. klaus ilk sezonda uyuşturucu ve alkol bağımlısı, hayatı şakaya vurmuş biriyken bakıyoruz, ikinci sezonda dave muhabbeti dışında hala aynı kişi. (ama vanya'ya yardım etmek için ilk onun gitmesi kalbimi ısıttı.) luther ilk sezonda nasıl bir malsa hala aynı, allison da bir o kadar denyo ne yalan söyleyeyim. diego ise dizide de sık sık konusu geçtiği gibi süper kahraman kompleksine kapılmış biri. saçma sapan yalandan bir aşk hikayesi düzdüler ona da, ki hiç duygu geçmedi bana.
bir de netflix check-list'ini tamamlamak için şarkılı katliam sahnesi koymayı ihmal etmemişler. ilk sezon beş'in güçlerini görebilmemiz için donut'çıda geçen efsane sahne çok yerinde olmasına rağmen ikinci sezonda biraz eh işte dedirtmedi değil.
gereksiz karakterler de fazlaydı bence. eşcinsel ilişki olsun diye çiftlikte geçen hikayeyi yazmışlar. aynı durum bambaşka bir yerde ve bambaşka şartlarda geçebilirdi illa evliliğinden mutsuz bir ev hanımına ihtiyaç yoktu bence. yine netflix check-list'ine geri dönüyoruz belli ki.
hargreeves ne mal adam gerçekten düşündükçe sinirlendim sezon boyunca. sonunda ise bir uzaylı çıkması fazla şaşırtmadı beni. ama birinci sezondan beri aşırı dar kafalı birisi olduğunu düşünüyorum. yani kendi doğruları var adamın ve bunların dışına zerrece çıkamıyor veya çıkmak istemiyor. uzaylı olması hiçbir şey değiştirmedi gözümde çünkü zaten uzaylı gibi bir tipti.
dizide sevdiğim tek bir karakter varsa o da beş'tir. yaşlı hali değil tabii ki lol. büyümüş de küçülmüş tavırları, Aidan Gallagher'ın oyunculuğu... 2003'lü olması dışında bir sorun yok swh. ayrıca en derin karakterlerden biri olduğunu düşünüyorum çünkü bir amacı olan tek kişi o. diğerleri bot gibi dolanıyor sürekli kıt akıllarıyla kafalarına göre işler yapmaya kalkışıp sıçıp batırıyorlar aq. of sinirlendim yine.
neyse daha fazla uzatmak istemiyorum ama yarabbelalemin onlar nasıl saçlar. sanırsın 1960'larda berber yok kuaför yok aq. diego'nun saçı ayrı içimi sıktı zaten antalya sıcağında kavruluyorum. klaus'un kulağını çekip yavrum bir toka tak be diyesim geldi. allison'a bir şey diyemiyorum kahküller içimi baysa da, dönemin modası oymuş yani ne yapalım. amma velakin en nefret ettiğim insan evladı, bütün dizide en uyuz olduğum tip aha da şu karı: görsel vay ben senin tipini sikeyim ya. ne boş bir karaktersin ne çirkin karısın. dış görünüş mış görünüş, politik doğruculuk bilmemne ya ben senin suratına sı...m afedersiniz. tiksindim kadından, kadınlardan tiksindim. allah belanı versin. neyse bu kadardı. iyi günler.
--spoiler--
Birinci sezonunu yeni bitirdiğim süper kahraman temalı netflix dizisi. ilk bölümle birlikte farklı bir şeyle karşılaşacağımız hissi uyandırsam da kötü oyunculuklar kopuk kopuk ilerleme ve cevapsız sorular nedeniyle benzer yapılardan pek de farklı olmadığını görüyoruz. ellen page'in uyuz uyuz halleri aslında sevilmesi gereken bir karakteri daha da itici yapıyor. Bu kız, oğlan yada her ne ise hard candy' den sonra takip listeme girmişti ama hızla düşmeye devam ediyor.
işin özü ilk bölüm ve son iki bölüm haricinde dizinin izlenecek bir yanı yok.
ilk 2 bölüm izledim sanki ana konuya girmediler tuhaftı.
güncel Önemli Başlıklar