bugün

3. sezonu 28 ağustos'ta başlayacak olan dizidir.

setrakian dedenin askerleriyiz !

görsel
Setrakian dedenin flaşbekleri de olmasa izlenmeyecek dizi.
normalde dizi izlemem, sıkılırım da gerçi gene sıkıldım sonralara doğru ama o benim huysuzluğumdan. lakin şu an birinci sezon altıncı bölümdeyim ve sevdim. ayrıca kalp kurdu diye bir şey varmış ilk defa o dizi sayesinde öğrendim çok ilginçti. bana bir şeyler öğrettiği için de sevdim sadece vampirler ile ilgili sanıyordum ama karışık gibi durumlar.
Geçen zombi saldırısında en iyi silah nedir gibi bir başlığa otomatik civi cakan tabanca demiştim. Sessiz olduğu için the walking dead zombisi ve world war z zombisine birebir diyordum.

Bu diziyi de görünce izleyeyim dedim adamın bildiğin gümüş civi atan civi tabancasi olduğunu görünce ileri görüşlü olduğuma karar verdim.
vampir konusuna çok farklı bir bakış açısı getirerek, dikkatimi üzerine çekmeyi başaran abd yapımı bir korku - gerilim dizisi.
farklı, muhteşem bir dizi.. yalnız her ne kadar bazıları fringe ile kıyaslasa da ne alaka diyorum.. fringe apayrı bir dizi the strain apayrı bir dizi konu olarakta işleyiş olarakta ayrılar.. ayrıca bu diziyi fringe ile kıyaslamak fringe ye hakaret olur.. fringe bambaşkadır benim için.
kendi başıma gece karanlıkta korku filmi izlerim, fakat ben bu diziyi izlerken nerede ve ne zaman olsun cidden geriliyorum. şimdilik 2. sezondayım. bekliyorum bu zack denen sevimsiz velet ne zaman geberecek diye.

--spoiler--
özellikle 2x3'te laboratuvardaki malzemeleri kırıp döktü ya, lan orada var ya türk babası olacaktı. yer misin yemez misin? ceza diye vampirlere atardı lan. çok şanslı bu piç ki moron gibi bir babaya sahip. ha zaten bunun babası da az sopalık değil. her bir sahnesinde ağız burun dalmak istiyorum bu götoğlana.

aslında şöyle düşünün. bir dizi olsun, kendini izletsin ama biri hariç her bir karakteri tam bir sopalık olsun. vasiliy var ya sen tam adamsın. yaptığı ve söylediği her şeyde beni bitiriyor. şu eph denen kişiliksizi de arada pataklasa tam olur. şu dutch denen hatuna hala ısınamadım. nora da grubun en zayıf halkası gibi duruyor. abraham da arada bir sopa yese fena olmayacak. inatçı ve hala burnunun dikine gidiyor. bak elinin altında haşereleri ve tünelleri bu kadar iyi bilen, hatta bu haşereleri öldürmekten zevk alan dağ gibi bir adam var. kullansana sen bunu. intikam diye diye bok yoluna gidecekler.

ama zack piçine çok gıcık kaptım. zaten anası da gıcıktı bunun. baş yiyecekler analı oğullu. aman vasiliy'ye bir şey olmasın. diğerleri ne bok yerse yesin.

bu küçük piçirik ölüyor mu bak bilen biri valla söylesin sevabına. daha bir zevkle izlicem diziyi. ilk bölümden beri hiç sevemedim zaten bunları. ama vasiliy galp galp galp!
--spoiler--
rhona mitranın da dahil olduğu dizidir. özlemiştik kendilerini the last shipden beri.

severek takip ettim dizi. çok farklı bir bakış açısı ile vampir-zombi karşımı yaratıkların işlendiği dizi.
ilk 3 sezon hücumda ve son sezonda ise survival modda geçen dizimiz bugünkü finali ile aramızdan ayrılmıştır.
ağır abi corey stoll, richard sammel ve kevin durand öne çıkan isimlerdi. tadında bitti.
muhteşem bir dizi gerçekten.. final yaptı malesef.. bir kaç sezon daha devam edebilirdi.. 1-2-3. sezonlar harikaydı, ama 4. sezon beklentimin çok altında durgun ve yavaş başlayıp devam etti, son dört bölümde dizi kendini toparladı.. finali güzeldi.. her şeye rağmen sıkılmadan izlediğim harika bir diziydi özleyeceğim seni the strain..