bugün

gerçekten herkesin anlayamayacağı ve hakim olamayacağı tarzı olan, şu ana kadar izlediğim diziler arasındaki en iyi mizaha sahip dizidir. sanki espriler basit ve absürd hareketlere dayalı gibi gözükse de, tam tersi. dizideki mizah gelişmiş mizah anlayışı ve zeka gerektiriyor.
pam için bile izlenir. pam candır gerisi yalandır.
Uğruna Çin'den gelme 1$'lık mouse pad yaptırıp 3 ay kargo beklediğim dizi.
görsel
steve carell ile tanismama vesile olan efsanevi dizi. 7. sezonda steve carell'in ayrilisiyla sahsimi huzne bogmustur.
başkasının yerine utanmanın sık sık olduğu, steve carrel ' ın oyunculuk dersi verdiği , dwight gibi absürd bir karakterin olduğu çiçek gibi komedi dizisidir efenim.
benim espri anlayışımı yansıtan dizi.çoğu zaman abuk subuk durumlarda ben güldüğümde insanlar gülmüyor,herkes gülerken ben pek gülmüyordum.uyuştuğumuz insanlar bunlarmış.

michael'ın her saçmalayışından sonraki stanley'e dönen kamera geliyor aklıma,her seferinde gülüyorum.
3 sezonun sonlarına geldiğim komedi dizisi.

çok ciddi diziler izlemekten bıkan şahsıma nefes aldırmıştır. açıyorum, gülüyorum, kapatıyorum. bu kadar.

zâten dwight ve michael scott karakterlerine hasta oldum. hele dwight müthiş bir karakter. tam bir tip.

bakalım diğer bölümlerde ne olacak.

--spoiler--

bu arada 7. sezonda steve carrell'ın ayrılacağını yazan orospu çocuğuna selam olsun. fak yu.

--spoiler--
gayet sağlam sitcom arayanlara çare olan dizidir. sadece satış elemanlarının ulu önderi dwight schrute için bile izlenir be.
Esasında bir ingiliz yapimi olan, hollywood un efsanevi yapimci ve produktorlerinden stephen merchant ile ricky jervais in yarattigi televizyon dizi. Daha sonra abd versiyonu cekilmis ve dunyada daha cok tutulmustur.

Hayati ofis ortaminda gecen insanlarim kesinlikle izlemesi gereken, kendilerinden muhakkak ufak izler bulacaklari dizidir ayrica. Basrollerinde steve carrell, rainn wilson, john krazinski ve jenna fischer vardir. Dizi rainn wilson un ilerleyen yillarda tiyatro alaninda yukselmesine ve steve carrell in the big short gibi is dunyasi iceren filmlerde rol almasina yol acmistir.

Son sezonu kabak tadi vermeye baslamisti o yillarda, iyiki tadinda bitirdiler.

Favori karakterimde creed dir bu arada hshshs
Uzun zamandır dizi izlemeye fırsatım olmuyordu, the office'e en yakın arkadaşlarımdan birinin "sen kesin çok seversin" tavsiyeleriyle başladım. ilk bölümde "eh be, bi garip ya bu dizi, izlemem heralde" dedim, ama tavsiye sağlam yerdendi "du bakalım, hadi" diye ikinci bölüme geçtim.

Dizinin doğasına alıştıkça beni benden aldı, sevdiğim ve kafamın uyuştuğu herkese tavsiye edip duruyorum kaç gündür. Michael Scott beni bu güne kadar en çok güldüren karekter oldu, aynı karekter beni defalarca kez duygulanıp gözlerimin dolmasına da sebep oldu, Steve Carell abimizin oyunculuğu en iyi övgüleri hak ediyor.

Her karekteri ayrı benimseyip tanıdıkça diziyi daha çok seviyorum. Jim ben gibi mesela, kendimi gördüğüm çok oluyor o arkadaşta, Dwight ilkokuldaki sıra arkaşım gibi biraz, phyllis annem gibi, Ryan da diziyi tavsiye eden arkadaşım gibi hshahaha yeter.

Demem o ki Yani bu karekterler bazı özellikleriyle hepimizin hayatında bir yerlerde var, hepsi bir yerlere oturuyor. En çok bu açıdan dizi beni içine çekti. Bambaşka bir havası var, sanki her şey o an oluyormuş gibi ve o ortamda her şey daha bi farklı komik geliyor.

Çok Sevdiğim şeylerin reklamını yapma dürtüm yine tavan yaptı, neyse. tanım: detay gören bir yapınız varsa daha çok seveceğiniz bir "durum komedisi" dizisi, Yer yer de kara komedi diyelim.
Bir dizi.
Hiç aklımda yokken öyle bir gece birden ne izlesem ne izlesem diye düşünürken kendimi izlerken bulduğum dizi.

Pişmanım.
Belki önyargılı davranıyorumdur ama altı bölümlük ilk sezon bitti bir iki yer hariç gülmedim aliminiyum.
Başladığım diziyi bırakmayı sevmediğimden bırakamıyorum da! 9 sezon nasıl geçecek yahu!

--------------------------
Edit: 3 hafta geçti 4. Sezona başladım ve bu editi yazma gereği duydum.
2. Sezonun sonlarına doğru kameranın aşırı hareketi biraz azaltıldı ve daha iyi oldu dizi de yavaş yavaş oturmaya başladı.
Ve bizler de karakterleri tanımaya başladığımız için dizi biraz daha insanı kendine çekiyor.

Klasik komediler gibi hahhaha diye güldürme ön planda değil, sadece olayları izletip ara sıra gülümsetiyor.

Daha kesin bir şey söylemek için erken ama hâlâ da en sevdiğim diziler arasında değil.
Yani sevdim ama bir iki bölümden sonra uykum geliyor.
Ne bileyim diğer diziler gibi aman işten döneyim de izleyeyim gece ikiye kadar tüm sezonu bitireyim havasına giremedim.

edit: ***yazmayı unutmuşum***
dizideki tüm kızların toplasan bir jan etmez. her erkekte olgun kadın ya da mature kategorisi merakı vardır da abi bu nedir yahuuu.

Edit: nihayet entryden iki buçuk ay sonra ve iki dakika önce dizi bitti.
Aslında amacım diziyi çabucak bitirip, nisanın ortasında game of thrones final sezonu yayınlanmadan önce got dizini bitirmekti. Belki de bu yüzden bu dizide bu kadar sıkıldım ve bir an önce bitmesini istedim.

Dizi fikir olarak çok iyi, bence çok daha iyi bir iş çıkartılabilirdi ama dizinin sonlara doğru biraz bozduğu bir gerçek.

-----spoiler----
zırt pırt bir karakteri gönderip geri getirmeler beni bezdirdi, gereksiz aşk üçgenleri aynı şekilde.
Michaelin ayrılışı... hele hele konusuzluk, yani dizi son sezonlarda konusuz bir şekilde sürdürüldü resmen
-----spoiler----

Ama her şeye rağmen finalde duygulandım, dizi karakterlerine bağlanıyorum, sanki her seferinde gerçekten de veda ediyormuşum gibi...

Özellikle eskilerden sahnelerin gösterilmesi, bana kendi hayatımı hatırlattı.

Ne kadar da boş ve sıkıntılı bir hayatım varmış, omlarınki gibi videom çekilmiş olsa ve ben izlesem büyük ihtimalle oturur hıçkıra hıçkıra ağlarım.

Bilmiyorum işte... neyse izleyin, izlemekten zarar gelmez.
ingiliz ve amerika versiyonu olan komedi dizisi.depresyonda olan sözlük yazarlarına us versiyonu tavsiye edilir.
(bkz: that s what she said)

En sevdiğim dizi. Şimdi yine izlemeye vakit buldum oturup birkaç bölüm izlerim. Jim'in olayı ne olacak 2 gündür onu merak ediyorum. Ulan Jim ya, izlediğim hiçbir dizi veya filmde bana karakter olarak bu kadar benzeyen birini görmedim.
Birkaç bölüm izledikten sonra bunun nesine gülüyorlar diyerek bıraktığım, yeniden şans verdiğimde ise müptelası olduğum dizi. Son zamanlarda beni güldürebilen tek şey.
hayatımdaki önemli bir eksiği bana göstermiş nefis dizi.

eksik şu : saçma sapan, üzücü denecek kadar komik bir olaya veya kırılan bir pota denk geldiğimde tepki verme imkanımın olmadığı durumda hemen hayali bir kameraya dönüp jim ve pam'in birbirlerine attığı bakıştan atmak.

gerçekten o garip durumların içine o kadar sık düşüyorum ki günlük hayatımda, diziyi izlerken "lan şöyle bakışla anlaşacak bir allahın kulu yok çevremde" diye kederlere de boğulmadım değil.
Uk yapimi da olan sitcom.

Bu yapima ara ara guluyorum diyen izleyiciler gercek hayatin angelasi falan olmalilar. Ya da bence verilen referanslari da anlamiyor olabilirler.
https://youtu.be/Vmb1tqYqyII
yapılmış en iyi komedi dizilerinden.
bir diğeri için seinfeld

bazen bu diziyi gülerek izlerken, yıllar önce bitmiş olduğu akla gelince garip bir üzüntü alıyor.
bi bölüm arıyorum. jim toby'e evlilikle ilgili bişe danışıyordu. onu bilen varsa şukumu alır help
bağlandığım, sevdiğim bir dizi oldu benim için. bunca zamandır varlığını bilip de izlememek benim ayıbım olsun.
Bu zamana kadar izlediğim en iyi dizi pam'in gülüşünden öpüyorum.
En sevdigim dizilerden. Samimiler çünkü. Başka bir dizinin yerini alacağını zannetmiyorum.
kaçıncı bölümde kaldığımi unuttuğum dizi. Biri bana söyleyebilir mi kaçıncı bölümde kalmıştım en son.
Mükemmel ötesi dizi. Yağ gibi akıyor, keyiflendiriyor, gevşetiyor, insan bir diziden başka ne ister ki?
çok geç izlemeye başladığım ve şu günlerde sürekli izlediğim dizi. gerçekten her anlamda çok başarılı.