bugün

bitişi ile cast ekrani akarken giren şarkı film kadar etkileyicidir.
türkiye'de geçseydi bu joe denen adam muhtemelen hataylı bir nusayri olurdu. malum, reenkarnarne olduğu iddia edilen çocuklarla ilgili haberler hep bu yöreden çıkıyor. söz konusu topluluğun inancı doğu akdeniz fenike medeniyeti, arap aleviliği,islam ve kadim ezoterik itikatların karışımından mürekkep. kafir cinlerin bu şekilde oyuncağı oluyorlar. ben de joe bu hikayeyi anlatırken muhtemelen onun bir cinni ve cinlerle ilişkisi olan biri olduğunu düşünürdüm. ateist olmaktan ziyade agnostik bir film. dini açıdan baktığında binlerce karşıt soruyla filmi tenkit edebilirsiniz. ama rahatlayıp arkanıza bakarak izlediğinizde iyi vakit geçirmiş olursunuz. her ne kadar ben din vazetmedim, sadece insanlara iyi olanı göstermek istedim dese de tüm dinlerin amacı bir bakıma insanoğluna ''bakın o iş bildiğiniz gibi değil'' demektir.
son 15 dakikasında iyice uyuyakaldığım film. ha bunda filmin suçu yok film gayet iyi, (bkz: cgi) ye-özel efektlere boğulmadanda nasıl bilim kurgu yapılırın dersini vermiş adamlar. pazartesi iş çıkışı karanlık ortamda film izleyince yorgunluğa esir oluyor insan.
sorgulattıran filmdir. teistlere önerilir.
sıkıcı sıkıcı diyalogları olan filmdir. hayatın anlamını filmlerde aramayın yav bi kere de.
Bazı kesimlerin "tek mekanda ve az kişiyle çekilmiş kötü film" dediği, 14000 yıldır yaşadığını söyleyen bir adam ile bir grup profesörun arasindaki diyalogların olduğu maliyeti tahminince 200 bin liraya (dolara) olduğu efsane film.

12 angry men ile benzerliği ise zaten yapılan bir şeydir.
Bu filme kötü demek dolaylı yoldan 12 angry men filmine de kötü demektir.

Konusu ve diyaloglarıyla bambaşka bir metaform yaratmıştır.

Spoiler vermeyi yararlı görmüyorum.
Çünkü izlemek daha iyi anlaşılır olur.
bu güne kadar kendini en çok izlettiren filmdir, en azindan bana. 10 kere izledim, bir 10 kere daha izlerim. tam bir ögreti filmi, beyin yollarindaki stabil nöronlari söyle bir çalkalayip temizleyip septik düsüncenin yolunu açar ve dogmatik düsünceyi sorgulatir. seyredin, seyrettirin.
inanılmazdı.
yıllar önce bir gece trt'de rastlayıp izlediğim ve hayran kaldığım bir filmdir. sonra devamı çekilsin diye bağış kampanyası vardı bir sitede, ne oldu acaba?
adamlar tek mekanda geçen bir bilim kurgu filmi yapmış. çok zekice hazırlanmış harika bir film.
tamam tek mekanda geçmesine rağmen, her ne kadar oyunculuklar sıradan olsa da fena olmayan bi filmdi kabul. ama yok efendim hayatımın en iyi filmi, yok bu filmi bu zamana kadar izlemediğime pişman oldum falan. abartılı yorumlar bence bunlar. izlerseniz sıkılmayacağınız, izlemezseniz fazla bişey kaybetmeyeceğiniz bi film.
olmamış filmdir. yapacağınız filmin amk. düşünce güzel ama olmamış.
--spoiler--
adam isa çıkıyor beyler
--spoiler--
Geçen gün izlediğim ve milyonlar harcanan filmlerin çoğundan daha yaratıcı bi senaryoya sahip kısa ama öz güzel bir film.
ciddi anlamda sarsıldım.
kendime ne zaman gelirim bilmiyorum.
cevaplar bulanıklaştı ortadan kayboldu.
islama hiç girmemeleri büyük eksiklik.
bunun dışında 4 akademisyen gibi gözlerim doldu, şoku atlatamadım.
yarın tekrar izleyeceğim film.
acayip bir film. 14.000 yıl yaşadığını iddaa eden bir adam ve 87 dk. boyunca akademisyenlerle dünya, oluşumu ve din üzerine sohbetleri... güzel bir film.
genelde amacı dışında kullanmam ve küfür etmem sözlükte. fakat @power supply nickli ibne neden spoiler veriyorsun ? Am biti spoiler tuşu boşuna mı koyulmuş oraya götlek.
mükemmel bir film olacakmıştı sonunda sıçmasalar...

--spoiler--
qandırdım xd kısmından sonra uzatmaya gerek yoktu... film mükemmel bir kandırdım sahnesiyle son bulsaydı, eleman sizi nası sorgulattım her bildiğinizi işte böyle diye bitirseydi harika olacaktı. psikiyatristin elemanın çocuğu çıkması, gereksiz bir kalp krizi sahnesi benim için filmin sonuna sıçtı. filmde sorguladıklarımızın üzerine set çekti.
--spoiler--

son o kadar kötü ki muhtemelen çoğu insan film boyunca sorguladıkları değerler yerine o dandik sahneyi hatırlayacaklar.
şahane ötesi film. düşük bütçeyle bilim kurgu çekilebiliyormuş.
efsane film.
Etkisinden kurtulamadığım filmdir. Tavsiye ederim. Düşük bir bütçeyle yapılmış olmasına rağmen süper bir filmdir.
filmdeki koyu katolik teyzenin hassiktir oluş anını unutup tekrar izlemek için nelerimi vermezdim. jesus fucking christ.
Film dini dusundurmekte pk ya göre çok güzel olmuş. Bir odada geçen filmin atmosferi o kadar iyi ki seyirci olmak yerine sizde muhabbeti onların yanından dinliyorsunuz.

Dine radikal bir bakış; dikik, yozlaşmış kilise inancı olan bir kadını inançlarını nasıl yıkabilir göstermiş oldu film. Çok doğru bir oyunculuk sergilemiş teyze de. Etkilendim.
--spoiler--
adamın anlattıklarına inandığım film. koskoca profesörler inanıyor da ben mi inanmayacağım. önce kimsenin inanmamasıyla başlayan bir hikaye, şüphe başlangıçları, sorular ve sorgulamalar, reddedişler ve karşı tezler... inandırıcılık ve ikna kabiliyetinin had safhası. yeniden izleyip kanasım geldi bak.
--spoiler--
10.sinifta felsefe hocamizin bu filmi izleyin bu filmden sinav yapicam sizi diyip sonrada sinav "tek soru filmden ne anladiniz" sorusuyla sinifi dumur etmis filmdir.