bugün

bir küçük iskender kitabı.

sevgililerim beni terk etti. enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.
kim bilir, belki bu da halkın ar ve haya duygularını kurcalar.
işte o zaman ihraç edilebilirim...
küçük iskender'in başlığında insanların tamamen cinselliğe odaklandığını vurguladığı, "the" kullanarak "işte, her şeyin sonunda vardığımız tek nokta burası" demek istediği; ancak kimsenin anlamadığı bu başlığa sahip kitabıdır.
küçük iskender'in, alevilik olgusuna (yahut kültürüne..) ciddi anlamda göndermelerde bulunan ve bunu kitap kapak tasarımından, hikayelerindeki epiloglara değin belli eden, kalitesiz bir kağıda basıldığından parmakları tükürükleyerek okunması kolaylık sağlayacak kitabı.. kapaktaki en göze çarpan figür, alevilerin kızılba$ olduklarına yönelik bir gönderme iken, zülfikar da bariz biçimde görülüyor.. (bkz: parmak ıslatarak kitap okumak)

inkılap yayınevi çıkı$lı bu kitap önceleri beni bayağı huzursuz etti. iskender'in bir yazısında, " dinle ilgim yok ! " demesi ile bu kitabında bahsettikleri bende onun kendiyle çeli$tiği fikrini uyandırdı. iskender'den bunu beklemezdim, dedim kendime.

herneyse;

ilk öykü, enjeksiyon natürel adındaydı ve bir nedeni yok yalnızca öptüm gibi a$ırı bir duygusallıkla yazılmı$tı. OKYANUSTAN GELEN VE OKYANUSU UNUTAMAYAN HiÇBiR SEY, SEVGiLi OLAMAZ iNSANA!.. diyordu sonunda yazar. etkilenmemek, duyarsızlık olurdu.
iskender bunu hep yapıyor, dedim. hikayelerinin isimleri dahi oldukça enteresandı ve konudan bağımsız görünüyordu.

mesela;

[ - filtreyi ıslatmı$sın seni bir daha görmek istemiyorum
- yeter ki siz pimi çekin ben çok güzel el bombası taklidi yaparım
- bono'nun sesi benimkinden güzel
- istiyorumistiyorumistiyorum
- aday listesini açıklıyorum.. ne diyordum..
- veterinerlik fakültesinin öğrencileri beni çok seviyorlarmı$, okuyup yazan ilk hayvan olduğum içindir
- geçerken uğrayanlar, geçirirken uğra$anlar ve endoplazmik redikulum
- aziz mahmûd hüdayi vakfı'nın nerede olduğunu bilmiyorum... üstelemeyin
- profesör doktor stres kıyamet
- bir organsın sen ömür boyu sürecek
- conan iç çama$ırı giymiyor
- el mecmuası tefrika edaları 2
- çayların $irketten olmadığı maceralar
- imgenin güncel hayata transplantasyonu hususunda mecazi kuruntular
- mürekkep balığı ile lazımlık'ın arasındaki mikro evren
- ufuk & muhittin ( bir halk masalı )
- bir büyük rakı al, hüzünlü bir kaset koy, yanıma gel ve çapaklarımı temizle
- anar$izm futbol takımı değildir
- en büyük pop o
- -666 iskender?!
- burdayım ortadoğu!
- be$ dakika delikanlı olmanın dayanılmaz sıkıcılığı
- amman avcı ( don't shoot me, i'm only the piano player ) starring: elton john ] gibi...

sonraları iyice alı$tım bu kitaba. beyoğlu'ndan uzun uzun bahsetmi$ti iskender. " güzel kitapmı$ lan bu salak " dedim kendime. okuyun. güzel kitap.

(bkz: entrye reklam almak)
(bkz: the end)
(bkz: kırmızı baslıklı istasyon sefi) *
sevdiklerimle daima gurur duydum. her hareketlerini buzdolabında muhafaza ettim. onlarla uyudum, onlarla rüya saltanatı sürdüm, atlarımı onlara bağladım. onlarla hedefi buldum. özür dilemelerini asla istemedim, beklemedim. yaptıkları faulleri görmezden geldim. ofsayt kokan gollerini geçerli saydım. aşk maçlarını tatil etmedim. gerekirse birlikte rezil oluruz diye düşündüm. onlar kaçıp kurtuldu, ben suçu üstlendim. niye mi : Benim öptüğüm dudağa şeytan sıçmış demektir!.
the kırmızı başlıklı istasyon şefi