bugün

scorpions çok efsane bir coverını yapmıştır bu şarkının.
dünyanın en güzel şarkısı.
yine seni dinlemem lazım.
Hem Rainbow hem Dio hem scorpions hepsi de çok başarılı. Her covera adapte olabilen bir ezgiye sahip sanki.
--spoiler--
affet beni akşamüstü gölgem uzarken öğleden sonra affet ne zaman istersen.
--spoiler--
alır götürür baktıkça uzaklara götürür içinde garip bir his oluşuverir ve her dinleyişinde aynı zevki verir.
müslüm gürses-affet şarkısıyla melodisi tıpatıp aynıdır.
gece gece akla gelendir https://www.youtube.com/watch?v=ZUpxniZBb5s.
müslüm babanın ekmeğini bandıra bandıra yediği şarkıdır.
bunu dinleyen adamin muzik zevkine kefil oldugum parcadir. dio'dan şeedilmelidir.
Bir rainbow klasiğidir.

Harika ötesi bir şarkıdır.
rock balad listesinin ilk sıralarında yer alan parçadır.

bir kere dinlendiğinde beynin - ruhun- hücrelerin en ücra köşelerine sirayet eden notaları muhteşem birliktelikleriyle ölene dek yerinde canlı kalıyor.
bu yorumu da dinlemek gerek.
https://www.youtube.com/watch?v=o2ZrfnySZGo
öldürmeyen ama süründüren rainbow klasiği.
bu saatte çohğğ eyi gitmektedir.
2013 yaz şarkım idi. ne çok dinlerdim.
Türkçe karşılığı kralın tapınağıdır.
efsane rainbow şarkısı. Orijinali kadar olmasa da Axel rudi pell de iyi coverlamıştır arada bir değişiklik olsun diye dinlenebilir.
Vay be, görünce bir içim garip oldu. Eski sevgilimi bu parça ile tanıdım, çok severdi bunu. Ahh ahh, nerdeen nereye.. kadere bak, kimler kimlerle yan yana geliyor..
müslüm gürsesin arakladığı parça.
müslüm gürses'in arakladigi parca degildir. zira malum albumdeki tum sarkilar zaten dunyaca unlu sarkilarin cover'idir ve hepsinin telifleri alinmistir. rainbow grubunun bu efsanevi sarkisina müslüm gürses de hakkini vererek kendi tarzini eklemis ve sonucta ortaya gayet basarili bir sarki cikmistir. (bkz: affet)
Sahip oldugum plakların arasında whitsnake in sailing ships albümü ve bu temple of the king i dinlemek, dio yu dinlemek paha biçilemez. Zamanının ötesinde rainbow şarkısı.
Müzik tarihinin ilk 20 parçasına girer.

Sırf bu parça var diye parasına bakmadım plağını aldım.
Neyse allahtan o zamanlar doları daha deli zikmemişti.