bugün

görsel
her türk evinde mutlaka bulunan alet.
her türk evinde mutlaka bulunan alet.
Video Oynatıcı.
uzakları yakın eden, geçmişi günümüze getiren bir cihazdır. belkide dünyada bugüne kadar bulunmuş en önemli icat televizyondur. televizyon sayesinde, 1950 yılında yapılmış bir filmi bugün izliyoruz. izlerken, o yılların kokusunu hissediyoruz adeta. artık günümüzde son teknoloji ile yenilenen televizyon, cep telefonlarına dahi girmiştir.
Aptal kutusu olarak da bilinen, bu aralar gerçekten tanımını yansıtan elektronik alet.
görsel
neredeyse son 6 senedir ciddi ciddi tuşuna falan basıp koltuğa geçerek şöyle kumandayı elime alıp da izlemediğim alet. izlemeyince aletin varlığı resmen gerçeklikten siliniyor. bir süre sonra kazara karşılaşınca medeniyet görmüş kabile üyesi ya da yüzük bulmuş gollum gibi oluyorum. hmm televizyonnn kıymetlimiss. hayır hayır aah ele geçirecek bizi o islememeliyis onu. yoo yoo islemiyoruuuss sadece bakıcas bakmaktan bişey olmass. tıssss harrrr gidelim buradan kıymetlimise dokunmamalıyısss hayır.
Evet tam 5 yıl oldu, 5 sene önce izlemeyi bıraktım günde 10 dakika haberlere bakıp geçiyorum. bazen hiç izlemediğim de oluyor, yılda toplasak şöyle 1 gün kaybım var haberleri de genel kültür olarak izliyorum yoksa izlemem. gerçekten insanlığın en lanet icadıdır. insanlığın gelişimine duygularına vurulmuş bir darbedir, insanlığın psikolojini bozmuş bir şeydir. türk insanı yılın 1-2 Ay'ını televizyon izleyerek geçiriyor. yazık. iradeniz var ise izlemeyin, izlemeyin, izlemeyin. dizilerle ömrünüzü tüketeceğinize okuyun, araştırın, tarayın ayda 1-2 defa film izleyin. kalitenizin artışını hissedeceksiniz.
Uzun zamandır izlemediğim sikimsonik gereksiz nesne.
Artık sadece kankalarla pes atmaya gittiğimde görüyorum.
Türkiye'de Online ilk televizyon kanalı N10 TV dir.
"Bizim evde yok" deyince insanların şaşkın bakışlarına maruz kalmak canımı sıkıyor. Varlığı da yokluğu da ayrı dert bu aletin.
Beyin uyuşturma makinesi.
eşek yükü para verdiğimiz, evimizin koca bir yerini tutan, içinde yüzlerce kanal olan ve bu yüzlerce kanal için yüzlerce lira para ödediğimiz ve karşısında tonla zaman harcamamıza rağmen dişe dokunacak hiçbir sik barındırmayan zımbırtı.
Abd'de Ortalama bir evin yaklaşık 400 kanalı vardır.
Uzağı yakın eden. Çağımızın hastalıklarından biri olup, insanı tembelliğe ve aşırı yiyecek tüketimine iten alet. Amerika'da her 3 kişiden 1'inin obez olmasında başlıca etkendir. Görünen yüzü; film, dizi, klip, spor, çizgi film, haber veya kadın programları yayınlayıp, halkı eğlendirmek ve para kazanmak. Ne kadar güzel değil mi? Herkese hitap eden bir program bulmak mümkün. Bunu neresi kötü olabilir ki? 1. Körfez savaşı sırasında, amerika devleti, halkını kandırmıştı. Bunu televizyon, radyo ve gazeteler sayesinde başarmıştı. Halk yanlış bilgilendirildi ve askerlerinin ölüm sayıları çok düşük verildi. Gerçek eninde sonunda ortaya çıkacaktı ancak bunun önemi yoktu. Televizyon, kitle uyuşturucularından biridir. Tıpkı telefon ve bilgisayar gibi. Sevdiğimiz bir programı izlerken insanlar ölüyor, savaşlar oluyor, gece tok yattığında sevinen insanlar oluyor. Televizyon, hissizleşmek için kusursuz bir alet.
internet varken boş bir vasıta. Evet.
Aptal kutusu.
insanı mal eden araç. izlemeyin izletmeyin. Programların %95'i boş ve gereksiz.
Ev de keyıflı zaman gecırmeye yaran kara kutu.

Bazen boş evde insanlara arkadas olan alet.
20 gün önce durup dururken sinyal yok diyerek kanalları çekmemeye başlamış teknolojik alet.
Neden olabilir acaba bilgisi olan var mı? Tekrar kanal kurulumu yaptım olmadı. Tv ye olan kablo girişini kontrol ettim bi sorun yok.O yüzden çanaktaki kabloların yıpranmış olmasından şüpheleniyorum. Servis çağıracağım ama fikir verebilcek olan versin.
görsel
izleyicisini programlar, diziler, filmler mal eden, özendiren, aptallaştıran, cahilleştiren kutu.

televizyon izlemeyin ya da gidin belgesel izleyin.
Artık kimsenin yüzüne bakmadığı, eskinin efsane icadı.