bugün

Ulan 9 ay önce rehberimde hasbihal edecek 1 tane adam yoktu. Kullanan da dostlar alışverişte görsün hesabı açmış bırakmış kenara. Son görüldü bildirimi 5 ay önce diyor. Abi ne oldu da böyle bir furya başladı anlamadım. Bugün bir girip bakayım dedim. Aman allahım! Falanca telegram kullanmaya başladı filanca telegram kullanmaya başladı türünden bitmek bilmeyen bildirimler. Ulan haberelere mi çıktı ne oldu böyle anlamadım. Enteresan bir hücum var telegrama. Öyle zannediyorum yakın zamanda whatsapp popülerliğine ulaşacak. Bizim millet sever böyle şeyleri. O kullanıyor ben de kullanayım akımı kullanıcı sayısını patlatır abi ben söyleyeyim. Umarım facebook seviyesine gelmez. Bütün maceraları bırakıp oraya kaçtık. Yaşlı amcalar farkeder de gelirse sıçtık.
abd değil de rus mandasını sembolize eden haberleşme programıdır. uzak durunuz.
indirme oranları ciddi yükselişe geçti
şu whatsapp olayından sonra
bir bakayım dedim kiminmiş bu uygulama
reklam mıdır veri midir neye gidiyor dedim
özetle : whatsapp için ufak araştırma yaptım
kimin bu whatsapp denen uygulama
https://www.youtube.com/watch?v=cWyIN2ocMAQ
signal telegrama göre daha güvenilir diyorlar.
elon musk abimiz signal indirin dedi indirdim valla.

Herkes başka bir uygulama indiriyor.
X kişisiyle telegramdan y kişisiyle signalden z kişisiyle bipten mi mesajlaşacağız?

Umarım smse dönülür de biraz da olsan teknolojiden kurtulmuş oluruz.
daha önce açıp sildiğim, şimdilerde tekrar yüklediğim uygulama. En iyi özelliklerinden biri telefon numaranı vermeden gruplara falan giriş yapabilmen. Bazen ara kısmında isim sallayıp alakasız kişilerin profillerini görebiliyorum. Gizlilik ayarları düzgün yapılmalı o yüzden.
toplu guruplar da telefon numarasının gözükmemesi artı. .
@nickname ile sohbet imkanı sunuyor. Tamamen anonim kalınabiliyor. Gizli sohbet özelliği ile içeriklerin 3. Kişilere iletilmesi ve ekran görüntüsü alınmasına uygulama müsaade etmiyor.
WhatsApp dan farkı ne? Okul olarak tartışıyoruz.
Facebook'a dadandılar Instagrama kaçtık, Instagramı keşfettiler Twittera geçtik,twitterı da işgal ettiler telegrama sığındık, zerre hazetmediğim akrabalar, ben engellemekten bıktım siz yırtık dondan fırlayan tenasül uzvu misali hellooo ben buraya da geldim deyip salak saçma mesajlar yazmaktan bıkmadınız, telegramı da bilmeyiverin oeeeh be diyorum, bi yürüyün gidin arkadaş.
gif paylaşmışlar
https://twitter.com/teleg.../1348266599216795648?s=21
bu uygulamadan da skandallar bekliyoruz bakalım kısmet.
Son 72 saat içinde, 25 milyon yeni kullanıcı kazanmış mesajlaşma uygulaması.
aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmıştır.

Son birkaç gün içinde katılan kişileriniz varsa, onları Telegram'ın hareketli çıkartma veya görüntülü mesaj gibi benzersiz özelliklerinden birini kullanarak karşılayabilirsiniz.

Telegram özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://t.me/TelegramTips adresine göz atın.
Burada da mı Moskofçuluk ya.
Ayıp be.
whatsapp'ı geçerler mi belli değil. ama desteklediğimi belirtmek isterim.
tarikatların birçoğu telegrama geçti.

telegram dediğin seks yuvası amq.
whatsapp güvenlik sözleşmesinden sonra hızla üye kazanmış uygulama ama gizlilik koşulları nedir ne değildir bilmiyorum. güven sıkıntısı şuan her uygulama için geçerli bence.
güvenlik konusunda whatsapp´ten farkli degildir.
whatsapp ne var ne yok cia/fbi´ye verirken; telegram´da kgb´ye verir.

Uçtan uca şifreleme (uuş) özelligine cok dikkat edilmelidir. Her mesaji yazarken acilmasi gereken bir özellik. Yani mesaj yazacaksin, önce uuş acilacak.

illaki güvenlikten dolayi whatsapp´ten ayriliniyor ise; alternatifi telegram olmamalidir.
Uzun zamandır kullandığım uygulama
Hayır o değil Hovardalık yapanların işi bozuldu şimdi.
Hiç kullanmadığım ancak bu gidişle kullanmak zorunda kalacağım uygulama.
whatsaptan sonra kullanmaya başladığım uygulama bide bipi indirdim onu da kullnıyorum.
o 25mn kişinin hepsinin türk olduğunu nasıl ispatlayacağımi düşünüyorum.
Telefon numerosunu sildiğim kişiler telegramdaki kişi listesinden kaybolmuyor, bu da sinirimi bozuyor. yok mu bunun bi çaresi?

Edit: kişinin profil detayındaki üç noktada varmış silme butonu. teşekkürler kinamiyo.
seçkin yatırımcılar için tahvil ihraç edip 1 milyar dolar gelir elde etmeyi planlayan anlık mesajlaşma uygulaması.
Hovardalık yapanların mekanı olan mesajlajma uygulaması.
görsel