bugün

ilişkilerini genellikle telefon aracılığıyla yürüten çiftlerin daha çok başına gelebilen insana her türlüsünün koyduğu ama oyle oldu mu daha da bir koyduğu durum.
insan en başta bittiğinin farkına varamaz, her saniye kulaktadır hayatım dediğin insanın sesi, belki kilometrelerce ötede belkide yanı başında taa kulaklarının içinde çınlar hala seni seviyorum deyişi.

telefonun içine girercesine beklersin başında bir yandan gözyaşları sarmıştır yüzünü, diğer yandan hüzün, incecik bir sızı kalbine saplanmıştır. sanki hiç bitmeyecek gibi sanki hep orda gelecekmiş gibidir. hiç gelmeyeceği bir yere göndermektir sevgiliyi. hala inanmıyorum. eğer varsa bu kadere ortağım ya da duyur, görüyorsa bu yazdıklarımı hala bitmedi bitmedi bendeki sen..
sanala indirgenmiş bir sevginin tohumu olan sevgiliden beklenecek son kazık.
genel görgü kurallarına ve nezakete aykırı durumdur, hem kendine hem karşındakine hem de yaşanılan anlara saygısızlıktır.

tabii bu telefonda yaşanan aşklar öncesindeki döneme ait bir geçerliliktir.
telefonda başlayan, mesajlarla devam eden aşklar, pek tabii ki telefonda bitebilir.
e-mail, msn ya da kısa mesajla ayrılmanın bir üst seviyesidir.
yaşanmışlıklara saygıdan ötürü yapılmaması gereken harekettir.
s.ktiğimin hayatı o kadar ruhsuzLaşıyor ki, o kadar basitLeşiyor ki duyguLarı adam gibi yaşamamıza biLe izin vermiyor.. bir teLefon geLiyor veya teLefonunuza bir mesaj geLiyor bir bakıyorsun "bitmiş".. nasıL üzüLeyim şimdi ben.. tüm üzüntümü teLefon içine aLdı.. bana sadece "hı hı" demekten başka bir şey bırakmadı.. eehh s.kmişim.. her aşk bitermiş öyLe biLdim.. ha öyLe ha böyLe..
ayrılık değildir o, sadece bir anlık tartışmadan çıkan bir sürelik dargınlıktır.ertesi günü barışılacaktır.**
yüzyüze gelinmeyecek kadar kötü şeyler yaşamış çift için en kolay ayrılma yöntemidir. şiddetle tavsiye edilir. en azından hiçbir tehdit yoktur iki taraf için de.
yıl 2009;

cansusu: ayrlmk istiorm!!
kutay:ok.
istenmese de bazen zorunluluktan yapılandır. uzaktasınızdır bir aydır, ki zaten ilişkinin geçmişi üç dört aydır, birden özlemediğinizi farkedersiniz, ne mesajlarına cevap veresiniz vardır, ne de telefon edesiniz. alışverişe gittiğinizde normalde hediye alma manyağı olan siz, bayan reyonlarına bile bakmıyorsunuzdur artık, içinizden gelmiyordur.

bir daha yüzyüze görüşmenize daha bir ay vardır. onun orada üzüldüğünü, aramadığınız için kafasının allak bullak olduğunu bilirsiniz. en son bir cesaret ararsınız, duygularınızı, durumu ve olamayacağını söylersiniz. onu oyalamak istemiyorsunuzdur, siz de haklısınızdır. ağlar, sizinle gittiğinizden beri en uzun konuşmasını yaptığını söyler, bunun bile onu mutlu ettiğini belirtir, kapatır telefonu. sızlayan bir vicdanla karışık, doğru olanı yapmanın rahatlığı sarar bünyeyi.

bir kadeh şarap koyarsınız. ertesi gün iş vardır, uzanır bir bölüm dexter izler uyuyakalırsınız.

(bkz: sözlükle dertleşmek)
cesaretsizlik örneğidir. sevişmeyi nasıl yüzyüze yapıyorsan ayrılmayı da yüzyüze yapmayı bilmek lazım.
yüzyüze gelme durumu olmayan zamanlarda yapılabilinecek eylemdir.hatta tek eylemdir. en azından msn de ayrılmaktan daha iyidir.
en iyisini yapandır. hele yenilen bir kazık varsa helal olsundur, adam yerine konmasındır. *
ilişkinin kalitesine göre değişmekle beraber saygının kalmadığı bir durumdur. yaşanan ve paylaşılan şeylerden sonra, en azından karşılıklı konuşmayı ve akabinde ayrılmayı becerebilmek lazım.
olay kısmen şu sırayla gerçekleşir:

+ kız - erkek

+napıyosun?
-iyidir ya vizeye çalışıyordum sen?
+hmm hangi ders?
-boşver adını söyleyemiyorum bile lineer felan birşey diyor sen napıyosun?
+napim ben ya müzik dinliyodum aklıma geldin.birşey söylücem.
-söyle aşkım dinliyorum.
+ben ayrılmak istiyorum.
-bende hadi bye bye.
+dumurr...
(bkz: sndn ayrlyrm)
ilişki zaten kafada bitmiştir.yapılacak son şey ayrılmak istediğini karşı tarafı üzmeden söylemektir.ama karşı tarafın bunu kabulleneceği yoktur.bu yüzden, yüz yüze gelmektense böyle bitmesi daha uygun olan eylemdir.
msn de ayrılanından daha vicdanlıdır. oha, konuşabiliyor bu!***
gnctrkcll'li-campuscell'li kaybeder bana bir şey olmaz.